Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. júl 2013

@pipka ty jsi superžena 😉

eliska22
18. júl 2013

@muffinka8 jasné, zo začiatku som neodmietala, ale ako som začala chodiť do práce, tak už nestíham a už nemám problém povedať nie 🙂 dá sa povedať, že už si vyberám komu urobím a komu nie, resp. kto prvý zavolá tak tomu urobím, robím max 2 torty týždenne a niekedy aj to ledva stíham, pretože ja neviem robiť v noci, to inak obdivujem, ja som denný typ, ja max. fungujem do 22 hej 😝

lamps
18. júl 2013

@daducha kreslo robím z tých "polystyrenových" ryžových chlebíkov. Bývajú okrúhle a aj hranaté tie hranaté som zlepila a obmazala nutelou a potiahla. takéto sú to

vecernicci
18. júl 2013

holky ,tak jsem právě dovařila 50 kilo marmelády, z černého, červeného rybízu a z josty a ještě budu děla tmeruňkovou, marmošky není nikdy dost 😉 😀 😀 😀

vecernicci
18. júl 2013

@zdenallicka já smotný postavičky prostě nedělám, ať si s tím každý pohraje sám anebo si dá udělat celý dort 😝

jakelina
18. júl 2013

@vecernicci ty jsi neuvěřitelná. V čem to vaříš? V kotli?? 😀 😀 😀
Já letos nemám vůbec meruňkovou, jsou strašně drahé a tak dělat nebudu. Tady mají kilo za 60,- korun. To mi přijde fakt hodně. 😝

muffinka8
18. júl 2013

@pipka @eliska22
síce je to fajn upiecť tortu a navyše peknú 😀 aj chutnú ale niekdy aj týždeň dva bez pečenia sú super 🙂
Ja som len raz zobrala tortu zo stredy na piatok 😀 ale to som nemala nič iné na práci a bola celkom jednoduchá. Ale inak mám tiež rada ak viem o torte aspoň 2 týždne dopredu, že sa aj psychicky pripravím 😀

mojmacik
18. júl 2013

tak aj ako magor do pol druhej v noci hore a pred chvilou pridem do kuchyne a ....mna raz z toho mojho Kuba picne....ani poriadne den nezacal uz vyhadzal zem na balkone,trickom poutieral....to je uz pycho...a vsetko z trucu...ale kolacik chcel len ochutnat 🙂...a to neviem ci nahodou dnes nema byt torta hotova... ☹ ...lebo moj mm tak podava info,ze neviem vlastne kedy ci dnes ci zajtra

vecernicci
18. júl 2013

@jakelina vařím ve dvou velikých hrncích a na několikrát 😝 je to mazec, ale když se kouknu, co stojí marmeláda v krámě, tak si ji radši udělám doma a vím z čeho ji dělám 😉 ty koupený kvalitní jsou drahý jak pes a ty levný jsou hnusný 😝

jakelina
18. júl 2013

@mojmacik ty jo, tak musíš péct znova 😝 😀

jakelina
18. júl 2013

@vecernicci já taky dělám a do dortů dávám jenom domácí, ale tolik najednou to bych nedala. Já to dělám tak po kile nebo po dvou. Jak mi to postupně zraje na zahradě a nebo když byly jahody, tak jsem koupila ten košíček. Kilo jsme snědli a z druhého kila marmeládu.
Na podzim dělám hodně z rakytníku, ta je výborná a teď rybíz, višně a maliny.

mimcak
18. júl 2013

@mojmacik no tak to máš veselo ,no môžeš odznova.

mimcak
18. júl 2013

@muffinka8 ano niekedy ozaj padne dobre také voľno.Ja nemám tento víkend nič.A som rada,lebo mm musí byť do noci v práci celý týždeň a ešte aj cez víkend. Takže musím byť s deťmi a u susedou sú na prázdninách djevčatá tak sú u nás .Aspoň sa moje pohrajú s nimi,ale ja musím tiež na nich dozerať.

pipka
18. júl 2013

@jakelina aaale kde 😀 superzeny su tu ine 😎 😎 😉 taka dadka, ktora spravi na vikend aj 15 tort 😅 😅 😅 to ja sa nechytaaaam 😀

pipka
18. júl 2013

@mojmacik prepaaaac musim sa smiat 😀 😀 😀 vitaj v klube 😅 😀 mne toto moji tiez uz spravili 😝 to je na infarkt 😅 😝 tiez ich mm pratal aby som ich neprizabila 😀 😀 😀
ale piekla som nanovo 😅 to ty mas este luxusne odjedene...mne zozrali polku korpusu 😠 😅 😅 😀

mimcak
18. júl 2013

@pipka 😀 😀 😀

pipka
18. júl 2013

@mimcak sa ti smeje co? 😀 😀 😀 mne uz teraz tiez 😀 aaale teda vtedy mi nebolo vsetko jedno 😝 😅
som bola na psychiatriu zrela 😅 😅 😅 🙄 😀

nika1985
18. júl 2013

ahojte prosim mohla by ste mi niektora poradit alebo skor odobrit konecne peciem sice len pre nasu ale mam dost nevladzem uz nech som po porode tak mi to chyba. No chcem robit pribinak ale namiesto vanilkoveho ole tam dat kokosovy a pridat trosku kokosu bude to dobre uz ste niektora skusala? A este jedna otazocka vlastne dve do 28 na dva krat plnenu robite pribinak s jeden a pol davky? A parizsku do 20tky tiez 2x plnenu staci z 3slahaciek este som ju v takom malom nerobila. Dakujem velmi pekne

lucula73
18. júl 2013

čaute kočky,
dlhšie som tu nebola,nestíham všetko čítať,aspoň obrázky idem popozerať 🙂

len sa chcem spýtať,či nemáte nejakú peknú tortičku uloženú so Včielkou majou a vilkom,nič iné nemám určené,na googli sa mi nezdajú,.............neviem sa nejak nakopnúť po dlhom čase 🙂 🙂
ďakujem

@lamps ahojky,ten tvoj jogurtový kremik ti vyjde na akú veľkú tortičku asi?dva krát naplniť?
ďakujeeeeeeeeeeem.............ak sa to tu písalo,prepáč,ale to fakt nenájdem ,skoro tri týždne som tu nečítala 🙂

mimcak
18. júl 2013

@pipka tak to ti verím,prišlo mi to smiešne,lebo som si to živo predstavila. 😀

jakelina
18. júl 2013

@nika1985 dělám do 28 ze dvou dávek. Už jsem dělala i ten kokosový a bylo to dobré 😉

zdenallicka
18. júl 2013

@muffinka8 J8 většinou ne neříkám, bo to neumím, ale učím se to, učím..🙂

martina020202
18. júl 2013

Ahojte žienky, hľadám ochotnú cukráročku z Popradu ktorá by mi upiekla tortu na 4.8.2013 na krst ale poťahovanú mliečnym marcipánom fondán nám nechutí. Ja sama pečiem tortičky ale pri dvojtýždňovom bábätku sa to akosi nedá aby som si upiekla sama. Dakujem

adka_praha
18. júl 2013

ahojte... konecne na chvilu konecne sedim... paradoxne v robote... kukam, ze sa tu vyhlasuje nocna, pridavam sa do klubu... zajtra odovzdavam dve torty... aspon ze su uz aspon pozliepane, potrete a kvety mam hotove... ale potahovat treba, kosik vypliest... a jedna je dvojsrdce, lenze v celku sa mi to nevojde do chladnicky... tak to mam kazdy kus solo a rozmyslam, ze to aj solo potiahnem... a zajtra pred odchodom iba "prisuniem" k sebe... chce to take jednoduche bielo strieborne... tak na jedno srdce len kvietky a do nich zamontovat obrucky a nejakou "latkou" ohodim... dufam, ze po prisunuti nepridem na to, ze to vyzera chujkovo, lebo ma klepne pepka... unavou uz padam na hubu... az torty odovzdam, asi si dam panaka :D

jakelina
18. júl 2013

@adka_praha dej si i za mě 😀 😀

adka_praha
18. júl 2013

@jakelina vykonam 😀

rimi26
18. júl 2013

Dievčatá čo som urobila zle keď mi ostávali na marcipáne odtlačky od kliešti na okraje??? Robila som to hneď ako som ho natiahla na tortu. Použila som Dama top špeciál ..... a na druhý deň vraj praskla celým vrchom. Tak neviem čo som urobila zle, som z toho nešťastná ☹ Inak ju prevážali vlakom dosť dlhú cestu tak neviem či nemohla prasknúť aj pri prevoze???? Bola uložená v plastovej dóze .....

pipka
18. júl 2013

@lucula73 ja ti mozem poskytnut jednu co som robila ja a par co mam ulozenych 😉

luciahromadkova
18. júl 2013

@mojmacik usmej sa 😉 a upec druhy mam doma rovnakeho lapaja....uz sa mi to stalo viackrat a ten lapaj si da este aj stolicku tam kde nedociahne....a este mami mnam vyborny korpus no nezabijes ho 😀 😀 😀

lamps
18. júl 2013

@lucula73 do 24 - 26 cm formy vystačí, ja som ho podľa originál receptu nerobila už dlho, robím ho len tak "od oka" si ma normálne zaskočila otázkou 😀 😀 😀 😀