Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana030
8. okt 2013

@blcha
skús tú mandarinkovú trasenú, je výborná, u nás sa zapráši vždy, ja skúsim pribináčika, aj mascarpone, ak budeš mať čas, hodíš mi recept, ako robíš?

wera.g
8. okt 2013

ahojte ženušky 🙂 náááádhrné tortušky ste popridávali 🙂 pridávam ja zopár z mojich najnovších, žiaľ nie všetky som stihla pofotiť ☹ aaa opičková bola pre naše zlatíčko, zožala u ňho obrovský úspech 🙂)))

blcha
8. okt 2013

@zuzana030 vsetky recepty na tie plnky su v tejto teme myslim ze ich najdes hned na prvej strane 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

blcha
8. okt 2013

@wera.g nadherne torty uz som ich olajkovala na FB fakt krasne ta opickova je perfektna a ta malovana uzasna cim malujes na cierno ak gelovkou zaschne to? ja ked malujem tak vzdy praskovymi no ja som v tomto zaciatocnik tak sa radsej pytam 😉

sisix
8. okt 2013

@wera.g maly je sladky 🙂

mimcak
8. okt 2013

baby potrebujem jedlu oplatku ,ale aku hrubu či tenkú

vlada111
8. okt 2013

@luciahromadkova no ale ja mám medzinárodný obchod a taktiež značím a odkladám 😀

vlada111
8. okt 2013

@blcha no neblázni, sú tu iné talenty. A mimochodom, teraz sa červenám 😉

vlada111
8. okt 2013

@wera.g krása, tá detská je super. Páči sa mi, že si si našla čas pre tvojho malého a urobila si mu takú krásnu tortičku.

maya30
8. okt 2013

baby potrebovala by som poradit ☹ mala som robit minitorticky na stuzkovu "jednoduche", vyse 40 kusov, teraz po 2 tyzdnoch som sa dockala nametu z oznamka a maju vyzerat takto...a ze namalovat 😕 co poviete, ako na to, da sa to vobec ? lebo na 7x7cm toto nenamalujem a tolko kusov ☹

aduskatt
8. okt 2013

@maya30 no fakt jednoduche☹ vytlacit na obrazok asi najskor, hento malovat, tak by ma asi odviezli

pristela
8. okt 2013

@maya30 andelka , potiahni bielym , vytlac tamten obrazok na fondan , narez z toho pasy a daj okolo mini torticky ako spodný lem/stuha a ukonci maslickou 😉 a bude to super vypadat , bez robotky, akurat si asi nezabudni vypýtať dosť 😖

lucula73
8. okt 2013

@aduskatt no len či jej niekde také maličké obrázky vobec urobia,sila,fakt...........ale maľovať neviem,ak hej,to bude moc moc náročné............v podstate ja si to neviem predstaviť 😝

muffinka8
8. okt 2013

@maya30 a keby si to dala vytlačiť na jeden veľký papier, postrihala na tortičky a spolu by tie tortičky z vrchu vyzerali ako to oznamko?

aduskatt
8. okt 2013

@lucula73 no na viac torticiek na jeden papier a strihat.........ale inak na obesenie hento zadanie

eliska22
8. okt 2013

@maya30 ja by som im napísala, že je to nereálne, že to by sa nedoplatili a že buď nech dajú iný námet, alebo dajú robiť inde 😉

maya30
8. okt 2013

@aduskatt @pristela @muffinka8 @lucula73 baby chvilku som potrebovala predychat 😀 ale uz ok...oni mi napisali ze : "je to len taka farba ako stary papier a take ciarky pri tom, kvietky a motylik a dáko tak namalovať tam tie vzory" 😀 ale beriem ze studenti nemaju velmi predstavu co je to za robotu, teda neviem kto by to dokazal namalovat rucne na taku miniaturu, navyse tolkokrat...
@pristela myslis ten obrazok dat okolo torticky, nie na vrch ?

eliska22
8. okt 2013

@wera.g tortičky nádherné a malý je bohovský 😀

sikag
8. okt 2013

@adrika202 overeny bezlepkovy korpus je ten uplne zakladny: vajce, cukor, bezlepkova muka. skusala som, bol vyborny, na nerozoznanie od bezneho
ak este nemas recept pohladam a poslem

pristela
8. okt 2013

@maya30 joo , presne, nie na vrch , ked je to taky akoze stary papier, tak v tom tone teda obalit čisto torticky a na bok dole dat len akoby stuhu, mozes ju dat tenku alebo siroku na celu mini torticku, alebo len do polovice , prosto ako je to trebars na tomto obrazku dole:
Ten obrazok si das vytlacit na klasika A4 , a pak ho mozes rozstrihat aj na 5 pásov, prosto ake široke budes potrebovat, alebo si to prerob v skicári na pc uz na tu A4 na take pasy ,aby si nemala pak ziaden odpad a daj si to vytlacit tak
Inspiracia z netu !

maya30
8. okt 2013

@pristela skvely napad, sakris ale aky drahy 😀 navrhnem im aj tuto moznost, sama som zvedava co povedia

dakujem aj ostatnym kockam za rady 😵

katkak23
8. okt 2013

@maya30 ja si myslim ze naozaj super to bude ked to das na jedly papier a ako stuhu okolo nastrihas a navrch ak das cyklamenove patchworkove motyliky na okraj a super to bude 🙂

pristela
8. okt 2013

@maya30 netusim kolko ted stoji tlac na A4 ale isto okolo3€ a ked si ho rozstrihnes trebars na 6stuh to mas okolo 3cm siroku jednu , z toho ti vyjde aj mala maslicka , alebo motyle vyrezat , alebo tie odrezky pospajas a das na dalsiu minitorticku ako lem , tak to nieje az take strasne akoby sa mas casovo trtošiť s nejakou malbou 🙄 a bude to vypadat čisto a hlavne casovo šup šup 😅 ale ak urobis za mna objednavku tych mini torticiek šálociek aj s tanierikmi :D :D tak ja vezmem toto tvoje 😀 😀 😀 😀 u mna mas ale este cas , no uz ich to drzi rok :D ich maju u mna objednane rok 😀 😀

jakelina
8. okt 2013

@maya30 fíha jak se na to dívám, tak taky nevím jak bych to udělala. Asi nějaký ten ornament, proštepovat to kolečkem, aby tam byly ty dírky 😖 a k tomu nějaký lístek a motýla. To je tak vše co bych zvládla já.

dm1
8. okt 2013

@maya30 jednoznacne tlac na fondat pripadne jedly papeir toto nie je sanca malovat rucne v takej miniature a este aj tolko x..... ono sice to bude drahsie ale ozaj ti z jednej A4 vyjde vela kusov a usetris cas.

dadussh
8. okt 2013

kocky co pouzivate na zdobenie torty pomocou vrecuska, myslim ked sa robia ornamenty alebo nieco podobne ? bielok?

chvapilu
8. okt 2013

tady je adresa na dortování.-https://www.facebook.com/groups/183410975175043/ a moc všem děkuji za pandu

tamara2307
8. okt 2013

ahoj cukrárky, v prvom rade sa skláňam pred vašimi dielami. chcela by som vás poprosiť o nejaké rady. na konci roka bude mať mamina 50 rokov, chcela by som jej dať niečo od srdca-vlastnoručne upečenú tortu.. len taký háčik, že som ešte žiadnu nerobila. tak či by ste mi takým kritickým okom vedeli povedať, či sa dá tuto dole torta zvládnuť amatérom alebo sa na to radšej vyprdnem a objednám.
v prípade, ak by som sa do toho pustila:
1.aký krém do toho dať?
2.aký korpus upiecť?
3.dali by sa spraviť tie kvietky bez vykrajovačiek?
4.nie je to klasická poťahovaná, len rolky hmoty sa dávajú po obvode, čiže problém by tam nemal nastať, či?
ďakujem
btw:stačia mi dve poschodia

tamara2307
8. okt 2013
maya30
8. okt 2013

@katkak23 @jakelina @dm1 dakujem baby, navrhla som teda ten obrazok na fondan + vyssia cena 😝 tak uvidim co napisu

@pristela 😀 pamatam si tie salky, vela stastia 😝 po mne by take darmo chceli 😅