Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
31. okt 2013

@lokalistin idem sa natiahnut🙂 pekny zbytok vecera TI

adrika202
1. nov 2013

Happy halloween dievčatá 🙂 čokoladova tekvička 🙂

zsuzsu
1. nov 2013

tiez jedna halloweenska 😀

h2
1. nov 2013

@lokalistin Ahoj, tak teda špeciálne kvôli Tebe 🙂 , nabrala som odvahu a zopár svojich tortičiek som pohľadala, ja si teda torty nejako zvlášť nefotím, väčšinu vôbec nemám zdokumentovanú, no ale prezrela som všetky fotky z osláv a zopár fotiek som vybrala, zatiaľ mám odvahu len na tie, čo sú aspoň trošku krajšie, možno neskôr nájdem odvahu aj na tie menej vydarené. 🙂

mimcak
1. nov 2013

ahojte dlchšie som tu nebola nejako nestíham choré deti a tak. No ale normálne len čumím čo sa to tu deje,že neprevzaté objednávky . 😠 😕 😖 to čo ma byť ? čo tým ľudom šibe jesenná depresia či ako 😠 ja to nechápem to aby som mala strach robiť pre cudzích. Ja vždy trpnem ak niekto mešká pre tortu a sme dohodnutý na čase.

bubobubina
1. nov 2013

@laumi ja som robila tiez teraz prvykrat s oblatkou, tortu som potiahla a spodok oblatky natrela pipinggelom, a tiez som okraje oblozila, kedze bola pre susedku, tak viem, ze sa nezvlnila, nastastie 🙂 som sa toho bala, bo som oblatku potrebovala ohnut do otvorenej knihy, ale nastastie sa to dalo 🙂

akzuzs
1. nov 2013

Čaute vytvorila som novú tému ale asi stačilo len diskusiu no nevadí, nechcela som to tu vešať lebo toto je iná téma, ale máte niekto s týmto skúsenosť? Zaujalo ma to https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/mesiac-stara-vianocna-stola-2/

ajka82
1. nov 2013

BOOOOOOOO 😀 (zo vcera ale nic nestiham, starsia na nejaku chripku ci co, dufam teda ze len chripku ... a moja arachnofobia je teda statocna, inak som sa premahala aby som spravila takychto pavukov, normalne mi ruky trhalo od nich :(

ajka82
1. nov 2013

pekne sviatky 🙂

mia114
1. nov 2013

ahojte, perfektne ste dali halloweenske torticky 😵
moja ndesna torticka preste podla fotky co si poslali

marianabila
1. nov 2013

@nika266 😲 ježiš ta je prekrááásna!!!

halienka
1. nov 2013

@macamac veľmi pekne si to napísala 🙂

lokalistin
1. nov 2013

@h2 no prosim ved su super, robis aj potahovane,ci nie?

bubobubina
1. nov 2013

jeeeej, babulky, krasne su tie halloweenske 🙂 az mi je luto, ze som nemala obj na taku 😉 Pridavam jednu narodeninovu, som sa snazila o pivonku 😀

nika266
1. nov 2013

@bubobubina pekná tortička a ako si pekne urobila stými klieštikmi,ja ich mám dávno,ale sa bojim do toho pustiť , aby som nezbabrala tortičku 😒

zuul
1. nov 2013

@pipka
@halienka
@lokalistin
dievcata najhorsie na tom je, ze podla mna musela oslavu zrusit, resp. rozmyslela si to. a nechce ani o tyzden az v januari na 7meho. 😲

gelinka75
1. nov 2013

@zuul tej by som uz neurobila

macamac
1. nov 2013

@halienka ďakujem 😉 🙂
keď už tie torty tu nedávam ( 😀 ) ,len tíško sledujem a obdivujem vaše práce, aspoň vás písmenkami chcem podporiť 😉 🙂
ste skvelé kočky 😵

eliska22
1. nov 2013

moje prvé veterníky, ale som sklamaná a až som skoro plakala, nepodarila sa mi tá karamelová šľahačka, skončila na hnoji ☹ , takže sú len jednoplnkové, ale ledva som ich sthla odfotiť, mm hneď zjedol tri 😀

zuul
1. nov 2013

dievcata tak moje tohtotyzdnove.
a prave mi volala jedna, ze ci jej neurobim na zajtra do 13,00 trojposchovu.
ano jasne, odlozim celu rodinu, prechadzku poobednu, cintorin, zajtra doobeda upratovanie a moje deti a huraaaaaaaaa torta!"
tak to teda nie, jej vravim, ze to by sa nedoplatila. moj drahocenny cas.

halienka
1. nov 2013

@zuul no veru neviem či by som jej ešte spravila, toho 7. januára, snáď jedine keby ti teraz zaplatila aspoň za suroviny čo si musela minúť na tortu ktorú nakoniec zrušila. Ale inak by som sa buď vykrútila alebo jej rovno povedala, že nechcem riskovať druhýkrát to čo sa už raz stalo, lebo tých 20 Eur alebo kolko boli tie suroviny mi už nikto nevráti a mohla som mať dieťaťu aspoń na topánky. ☹

mamcas
1. nov 2013

@zuul ja by som jej veru tiez uz neurobila... to sa proste nerobi a ona si zjavne mysli, ze sa nic nestalo...
Inak torticky krasne 🙂

jakelina
1. nov 2013

@zuul krásné je máš všechny

mimcak
1. nov 2013

@eliska22 mňaaam. to mi je ľúto čo sa ti na tej karamelovej šlahačke nepodarilo? lebo ja som robila vetrníky minuli týždeň a šlahačku som strčila ,len na 2 a1/2 hodky do mrazničky,lebo som zabudla pripraviť deň vopred,ale podarila sa naštastie super.

lokalistin
1. nov 2013

@zuul kasli na nu trubu

macamac
1. nov 2013

@zuul a to ti volala tá kamoška, čo ti nezobrala nakoniec hotovú tortu?
či si to mýlim?

lokalistin
1. nov 2013

@zuul boze ta torta este aj vyzera velmi dobre, hned by som si dala

luciahromadkova
1. nov 2013

@eliska22 netrap sa, je to len slahacka...ani mne nevysla posledne...tiez skoncila vo WC, ale neviem kde som robila chybu, lebo predtym som bezne upalila cukor a zaliala slahackou, prevarila a dala na noc do chladu a na druhy den vyslahala.../do torty/
nakoniec som zachranovala len cistou slahackou, lebo uz na karamelovu nebol cas...
posledne som si povedala, ze urobim tak, ze upalim cukor zalejem 1/2 slahackou, necham rozpustit, dam vychladnut, na dalsi den vyslaham slahacku a karamelovou zmesou len ochutim...mozno sa mi zadari viac, lebo tiez ma skoro....ked 3 slahacky skoncili vo WC...
a aku slahacku si pouzila, lebo ja z lidla 33% tertapack...ale nechapem, ze preco sa mi to stalo...uz inak ked som to slahala sa mi to nezdalo, lebo velmi dlho som slahala a nehustla...mozno som ju aj preslahala...
sa neboj, urcite nabude vyjde obom... 😉

zuul
1. nov 2013

@macamac nie, teraz mi volala sesternicina kamoska nejaka.

eliska22
1. nov 2013

@luciahromadkova práve ja som to tak robila, že som si upálila karamel, zaliala šľahačkou, ale moc mi to zhustlo a keď som to primiešala do vyšľahanej šľahačky - tú zmes, tak sodoma gomora 😀
práve nabudúce to chcem urobť tak, ako si robila ty 😉