Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
14. máj 2012

@mizulienka Ja som dala piskoty a zalievala na striedacku s dvoma roznymi plnkami
smotanovo- vanilkova a smotanovo- cokoladova 😉 lebo moj mixer nejde a nemala som inu moznost , len narychlo tuto nepecenu. Mala som ju za hodku spravenu🙂

mizulienka
14. máj 2012

@mamina1978 mnam tak to by som si fakt dala 😉
a inac vsetko najlepsie k narodeninam, poriadne to oslavte 😉

mamina1978
14. máj 2012

@mizulienka dakujeeeem krasne 🙂

mizulienka
14. máj 2012

baby neviete uz su vysledky sutaze svadobnych tort?

aduskatt
14. máj 2012

@mamina1978 krasna torta🙂 a vsetko naj k narodeninam🙂

mamina1978
14. máj 2012

@aduskatt dakujeeeem 😉 😉 😉

jakelina
14. máj 2012

@pristela teď je u nás v Kaufu Milka za 11,90 a v Tescu ta jejich bílá za 10 korun

aduskatt
14. máj 2012

ja som sa prave unasierala pri robeni vlastnych formiciek s taviacou pistolou.no kaslem na to.asi fakt dam radsej 15 eur za hotove...akurat mi to zozralo nervy a cas a zajtra budem mat svalovicu jak svina...........a rozmyslam, ako na tortu vyrobit nabojnice..........

jaja555
14. máj 2012

@mamina1978 krasnucka torticka.
K tvojim krasnim narodeninkam ti zelam z krasneho to najkrajsie , z dobreho to najlepsie. No a samozrejme nech sa ti daria i nadalej tvorit tie nadherne torticky a ozdobky.

dm1
14. máj 2012

@mizulienka az v casopise budu tusim a zaciatku juna vychadza

zdenallicka
14. máj 2012

@peroli Ten s Izabelou je můj..🙂 Díky..🙂

pristela
14. máj 2012

@zuziq 150 g práškového cukru, 150 g sušeného mlieka, 3 lyžice oleja, trochu vody, pár kvapiek mandľovej arómy, potravinárska farba
Postup
Cukor s mliekom preosejeme, pridáme olej, arómu, pár kvapiek vody a dobre spracujeme. Aj je hmota veľmi riedka pridáme sušené mlieko a cukor. Aj je príliš tuhá, namáčame si ruky do vody, podľa potreby a miešame, pokiaľ nezíska potrebnú konzistenciu.

@marci2305 ja maslo ani ceru nedavam , tusin @dm1 Danka robi falosnu s maslom , ja som neskusala, nemam rada maslove plnky, dam smotanu na slahanie na sporak rozpustit za staleho miesania na pomalom ohni cokosku /ja davam od oka 😕 s coko nic nepokazis, nemusis davat presne vahu/ ked sa rozpusti coko odstavim a pak strcim do chladnicky , mixujem ked je uuuuplne vychladená. Nedavam do nej ani cukor, saldka je dost a ani kakao-niekto dava

jakelina
14. máj 2012

@mamina1978 přeju moc a moc krásné narozeniny. Dortík je super, já bych si dala, ale držím dietu, už mám dole skoro dvě kila za týden a něco. 😀 😀 😝

jakelina
14. máj 2012

@aduskatt nešlo, já jsem taky dělala a trochu jsem si vytlačila na pomaštěné malé víčko od přesnídávky, pak do toho zatlačila kolo z auta a byla formička na disky za dvě minuty

zdenallicka
14. máj 2012

@peroli Máš jich tam víc mojich, takže ještě jednou díky za sdílení..🙂

(a mám radost, že se ti líbily).. 😵

peroli
14. máj 2012

@zdenallicka který jsou ještě tvoje..? 😵 nebo nemáš na FB album že bych koukla? 😉 a třeba si zase něco uložila? (mám jich málo 😀 😀 )

ellise
14. máj 2012

holky mám dotaz, když dělaté krebicu s lahví, z čeho děláte hobliny? ze strouhané čokolády nebo marcipánu?

katy1979
14. máj 2012

@abriela nechcem traseny prave. Len niekde na mimibazare som videla recept a zlahla po nom zem. a samozrejme som si ho neulozila

@pipka aj si robila ten kokosovy ze aky je?

zuziq
14. máj 2012

@katy1979 a nemyslis tu plnku do ktorej ide aj neprevarene salko? 😕

katy1979
14. máj 2012

@zuziq taku nepoznam ak mas recept skopci ho pls

lucula73
14. máj 2012

@zuziq 150g tu je...suseneho mlieka, 150g prask.cukru , 3lyzice oleja, voda- množstvo podla potreby,mandlova aroma, to len zmiesiš a hotoffka.skopčila ssom čo mám uložené 😉
ale mám to dáke tuhé....uvidím čo to spraví ak to nahrejem,ešte som nepoťahovala,ak deti zaspia,potom 😉

zuziq
14. máj 2012

@katy1979 pred par dnami ho tu niekto pisal, tak si mozno postrehla ho
kokosvy krem - Jedno maslo ( 250 g) vymiesat s 1 Milchmädchen (SALKO)- nevarene!!! , pridat husty vychladeny vanilkovy puding( 2 zlate klasy v 500 ml mlieka, a 5 polievkovych lyzic struhaneho kokosu.

marci2305
14. máj 2012

@pristela No presne tak som ju urobila podľa teba teraz do mojej prvej svadobnej. Dávala som aj banány ako ty. 😀 Len som sa niekde dočítala, že dávajú aj maslo, alebo ceru. Idem robiť teraz čokoládovú detskú, nechcú poťahovanú, tak rozmýšľam akú plnku dám. Táto mi chutila a tiež som nedávala cukor. Používaš stále tu z Lidlu? Alebo dávaš aj nejakú miečnu?

zuziq
14. máj 2012

@lucula73 tak mi daj potom pls vediet, ci sa mam do neho pustit 😀

katy1979
14. máj 2012

@zuziq dakujem zapisujem.

aduskatt
14. máj 2012

@jakelina aj ja som davala na pomasteny podklad.........ale islo to tak zle z tej pistole, ze kym som vytlacila to mnozstvo, co som potrebovala, tak to, kde som zacala bolo uz skoro tvrde...a dalsia vec, ze som este zozadu musela varechou tlacit tie naboje dnu, lebo to proste same neslo.......uplne som znechutena......

pristela
14. máj 2012

@marci2305 ja davam len tu z lidlu 52% tusin , ale v pohode sa da aj s mliecnou , mnam, len bacha ta je sladsia -aspon myslim , ale mnamka to bude 😀

@aduskatt zienka máš zlú tavnu pistol !!!!! ja som skusala a tieklo to z nej aj samé 😀 😀 😀 😀 😀 ťahala som silikónové "vlasy" po celej pracovni 😀 😀

vlada111
14. máj 2012

@lussy23 supééér, ďalšia čo má dobré chute 😀

pipka
14. máj 2012

@katy1979 ano kati, robila som ho minuly rok mojim deckam na krstiny a odvtedy asi 3x uz, je super, taky kokosovy ale sviezi, a tou ananasovou stavou som dobre poliala korpus, tak bol vyyybornyyy, ziadna suchotina 😉

aduskatt
14. máj 2012

@pristela asi.ulakomila som sa na lacnu z kauflandu