Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

misa1982
5. jún 2012

aha dekuji moc a zbytek normalni korpus muzu ten vrxh upect i s testa na marlenku? jste zlate! Dekuji!

reruna
5. jún 2012

@vecernicci a čokoládový pribináčkový děláš tak, že tam d
@mizulienka určitě pribinákovou, kluci ji milujou a nám taky moc chutná, mě asi víc jako mascarpone plnka a je to mnohem jednodušší, nemusíš nic vařit den dopředu.

misa1982
5. jún 2012

ten predchozi odkaz byl nejaky divny! 🙂

asfodelka
5. jún 2012

@mamina1978 no susedia maju dievcatka ale tie uz spia, nevadi. zajtra daco poriesim 🙂 ale dakujem za typ

mamina1978
5. jún 2012

@margareta2603
Len inspiraciu na torticku.... 🙂
Ta myska nie je tazka, aj podla obrazku by si ju mohla vymodelovat.. 😉
http://www.flickr.com/photos/cakesbysugargirl/5...

lamps
5. jún 2012

@vecernicci ja mám na bublaninu takýto recept, u nás sa veľmi osvedčil:
500 g polohr. múky, 450 g pr. cukru, 4 celé vajíčka, 1 vanil. cukor, 1 bal. pr.do peč., štipka sódy bicarbóny, 200 ml oleja, 300 ml mlieka, ovocie
Dobre vymiešať všetko naraz a naliať na vymastený a vysypaný plech.

reruna
5. jún 2012

@vecernicci teď si to po sobě čtu, že jsem nedopsala větu - ten čokoládový pribináčkový jen dáš místo vanilkového čokoládový creme olé nebo tam dáváš kakao?

lucinka
5. jún 2012

ahojte... zase idem otravovať... potrebujem nejakú super kávovú plnku... nemá niektorá z vás? ďakujeeeeem... 🙂

florentina
5. jún 2012

@vecernicci prosím, jak jsi psala, že ořezáváš podle fotek dorty, předpokládám, že jsou 3D, jak to děláš? Jako jen od oka, nebo si to nějak zvětšíš a přikládáš a ořezáváš dle toho...u 2D obrázku to chápu, ale toto mi nějak zatím neleze do hlavy....děkuji za odpověď

ellise
5. jún 2012

holky které jste dělali fotbalový míč, v čem jste to pekly? máte nějakou speciální formu? nebo v nějaké misce? máte na to nějaký fígl?

mamina1978
5. jún 2012

@asfodelka
tak skus podla tohoto aspon priblizne ako taku tvaricku vymodelovat kuk video..... 😉

https://www.youtube.com/watch?v=gvNmwF_3jg4
jakelina
5. jún 2012

@ellise v nerezové misce z Ikea

katulkaaaaaa
5. jún 2012

@mizulienka luci ano...ale to by si musela pocut...ruzova jemne ruzova nie kontrastna,ruze take pekne ako na foto,babetko do roho pod tomeno lupene inak vytocene....no mala som pocit ze totomi len bolo treba 😕 s tymto som sa za ten rok fakt nestretla som zvedavaaka sa mi podari a co povedia

vecernicci
5. jún 2012

@reruna dávám ten čoko olé i kakao, když tmavý, tak echt 😉
@florentina najdu si na netu fotku toho zvířete a od oka to ořežu 😉 není to zas tak těžký, když říznu moc, tak přilepím kousek zpátky, vůbec se toho neboj 🙂 mrkni na fcb na fotky mých dortových zvířátek, jednou jsem se nechala ukecat na 3D zvíře a teď to chtějí lidi pořád 😝

reruna
5. jún 2012

@vecernicci a ty děláš jaký korpus? Já co jsem se dívala v Dortománii na fotopostupy třeba na 3D zvířatátka, tak tam si taky nejdřív vyřezali korpus a pak až plnili a dokonce ten korpus zastřihávali nůžkama - a pak celé oplácali punčovinou

florentina
5. jún 2012

@vecernicci se nedivím, jsi moc šikovná. A pod čím tě prosím na fcb najdu?

jaja555
5. jún 2012

@mamina1978 tá je nádherná ...

vecernicci
5. jún 2012

@florentina díky za pochvalu, na fcb jsem pod jménem Markéta Večerníková 😉
@reruna dělám klasiku na 1 vejce 4 dkg cukru a 4 dkg polohrubý mouky a 1 PL horký vody a trošku prdopeče a já dávám i olej asi 1 Pl na 1 vejce, naplním a nechám ztuhnout a pak až řežu

fodorka
5. jún 2012

@mamina1978 ale v pohode ja som to v zlom nezobrala ja len ze aj nas tato mi povedal ze ma oci ako keby nieco tlacil na zachode 😀 uz som to prerobila a je teraz super dakujem aj za tvoj nazor 🙂kazda rada je u mna voitana a nic nebreim v zlom 🙂

mamina1978
5. jún 2012

@vecernicci Jej, vcera som ti pridala do postupov na ,,2´´ nove zvieratko 3D sovu....... 😀 😀 😀
tu si este nerobila...ci ?????? Mohla si nam tu nafotit aj ty ,tvoje zvieratkove 3 D postupy....napr. tvoja kravicka 3D bola jedinecna,bombasticka, naaaadherna.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a ten srncek, co si robila uz davnejsie ......😉

aduskatt
5. jún 2012

@vecernicci to poznam to rozmaznanie.......baby, aj vy ste pri peceni trochen pribrali?🙂

mamina1978
5. jún 2012

@aduskatt ja nie, ja som schudla 3 kg....... 🙂 😉 mas malo deti, co by ta nahanali 😉 😀 😀 😀
Ked chcem pri detoch , domacnosti a papierovackach este po nociach aj piect, mam sa co ohanat. Tak si mozem dovolit maskrtit, kolko chcem. Este aj pri pocitaci, ked sem narychlo nieco davam stojim 😉

dadka212
5. jún 2012

@vecernicci ja nehovorím, že je to zlé robiť z mmf alebo zo sušeného mlieka, ale ak chce niekto svoju prvú tortu keď nikdy s marcipánom nerobil, je možno lepšie kúpiť hmotu aby mu to šlo viac od ruky a nie sa ešte piplať s poťahovkou, keď som začínala tak mi jedna torta trvala celý deň...

ajka82
5. jún 2012

@aduskatt ja som tiez nepribrala aj ked som dufala, ze sa cosi na mna nalepi 😝 skor mam dole

aduskatt
5. jún 2012

@mamina1978 no, keby to slo, tak by som mala viac deti, som rada aspon za toto🙂))ono to pribratie bude skor tym, ze som v marci ostala doma z prace a tak sedkam doma🙂)ale pribrala som len malicko a manzel si nevie vynachvalit🙂

aduskatt
5. jún 2012

babulky, dakujem vsetkym za paci sa na tu ruzicku svadobnu, tak ste ma upokojili🙂 dufam, ze sa bude pacit aj neveste a ostatku🙂

roo
5. jún 2012

Poradte mi prosim, chystam sa robit torticku potahovanu hmotou zo sus. mlieka alebo z marshmallow a tiez na nu nejake ozdobky z tychto dvoch materialov. Myslite, ze si mozem ozdoby a pripadne aj tu hmotu zo sus. mlieka pripravit vopred cca 4 dni? Ked to dam do chladnicky, mam to nechat odokryte alebo prekryt foliou? Nebudem to rozhodne stihat za jeden den a tiez si chcem dat naskok, keby sa nedarilo...

reruna
5. jún 2012

@aduskatt tak já jsem teda přibrala asi 5 kg bych potřebovala dolů, abych byla na své váze, ale nevím, jestli úplně za to můžou dorty, já jsem při kojení hrozně zhubla a strašně jsem si zvykla jíst moc sladkého, jak mi chyběla energie....a jak jsem kojit přestala, tak jsem začala nabírat, do toho jsem začala péct dorty, taky přes tuhle zimu jsme pořád byli doma nemocní a já po večerech sedím na zadku u PC 😀 doufám, že jak začnu chodit zase do práce, tak i zhubnu 😀

reruna
5. jún 2012

@roo nevím jak ze sušeného mléka, ale MMF si můžeš udělat dopředu, dobře to zabal do folii a nemusíš ani dávat do ledničky, kdyby to ztvrdlo, tak si to pak nahřeješ trošku v mikrovlnce