Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ellise
17. dec 2010

@murinka, až teď jsem dorazila domů, tak posílám svůj: 250g hl. mouky, 160g másla nebo rostlinného tuku( já používám Heru)1-2 žloutky, 80 moučkovéjo cukru, 1 lžička citronové šťávy, trochu strouhané citronové kůry. peču mezi 150-175°C. do růžova. Vždy se povedli.

jakelina
17. dec 2010

@murinka já nevím, tady ten tuk neznám. Já všechno dělám z másla. Taky dávám jenom žloutky. Děti to sní jako sušenky a upeč nové.

zdenallicka
17. dec 2010

Chlupy chlup ..😀

lussy23
17. dec 2010

@zdenallicka - krásna torta

lussy23
17. dec 2010

@nikanika28 - nádherná marťanslká torta
@bzucinka2 - nádhera!

bzucinka2
17. dec 2010

@ludva ja mam tak uz asi 3tt zdobene medovniky s K2 a zatial su ok 🙂
@zdenallicka krasne sa ti podarila, sikulka 🙂

sylvia75
18. dec 2010

@zdenallicka nádherná torta...
pridávam moju kitty....

bzucinka2
18. dec 2010

@sylvia75 rozkosna Kittynka 🙂

vinka
18. dec 2010

@meinkonka máš vlhkú špajzu to preto sa to stalo.Ak máš nejaké vetranie z vonku v špajzy tak samozrejme,že je vlhká teraz v zime. 😉

meinkonka
18. dec 2010

@vinka dakujem vinka za odpoved. nakoniec som to este nejako upatlala maslom a cukrom, tak to stuhlo. sak aspon bude zvnutra stavnata 😀 😅 . a uz by sa mala podavat na oslave, som zvedava, co mi zakaznicka zavola. vyslo mi z toh toto. a este ta poprosim moja o odpoved otazku, preco sa mi minule koprus krasne takmer do rovna upiekol a teraz mi navrchu praskol a nevybehol mi az uplne ku vrchu stran formy ako minule, ale trosku nizsi a ten mini himalaj a prasko. robim ho podla tvojho receptu, bielka s cukrom, zltka s cukrom atd......, na spodok papier na pecenie, na boky nic, pri 150 stupnoch peciem. hmm?

lussy23
18. dec 2010

@sylvia75 @meinkonka - krásne 🙂

dm1
18. dec 2010

pridavam svoju poslednu ale zle sa mi robila bolo mi akosi zle som myslela ze ju ani nedorobim.... akoze by to mala byt Dora s opicou aj ked sa to moc nepodoba veru 😀

petusko
18. dec 2010

ahojte 🙂 som vas docitala ja dopozerala torticky, krasne 🙂 velmi sa mi pacia martankovia 🙂 aj vsetky ostatne 🙂
som rada, ze nie som sama, co odmietla piect cez sviatky. aj ked ta pani sa vraj vyjadrila v style, ze ma uz teda nebude obtazovat 😖 🙄 ja som jej uz piekla, tak teraz ju to asi zaskocilo, ze som povedala nie.

a pridavam tiez moju dnesnu, tak jemne vianocnu 🙂 teraz sa budem sustredit len na vianocne pecivo uz 😀

lucula73
18. dec 2010

ahojte

dievčatá prosím vás,koľko mám dať masla na jeden puding uvarený z 350ml mlieka?aby sa mi to nezrazilo 🙂
ďakujem.
@petusko ako si robila tie kvetinkya lístky?od oka? 🙂 ...krásne...

a všetky tortičky sú krásnučké 🙂

petusko
18. dec 2010

@lucula73 vdaka, kvety su robene z hviediciek 😅 vacsej a mensej. a na listok mam vykrajovacku z obyc. obchodu s domacimi potrebami.

petusko
18. dec 2010

@lucula73 a na ten krem, ja by som dala tak 1 a pol velkeho masla.

lucula73
18. dec 2010

@petusko myslíš 250gr a ešte 125? nooo...to aby som si ešte jedno vybrala z chladničky 🙂
až teraz som si všimla,že sú to hviezdičky......to by som zvládla....chcela som to vyskúšať na vianoce 😉

lawli
18. dec 2010

@zdenallicka
@sylvia75
@meinkonka
@dm1
@petusko
všetky tortičky sú nádherné 😵 😵 😵

Ja som dnes piekla iba taku rýchlovku pre babku bez poťahovky a aj bez čokolády ,lebo babka nemože moc sladké (hoc sladké má rada 😒 ) ,tak som jej iba ozdobila tortičku plnku so zdobičkou.... zo zbytkov som zas spravila ,pre moje slniečko žabku ,je to jeho najobľúbenejšie zvieratko a hovorí mu baža 😀 😀 Veľmi sa jej vytešoval 😵 Nato ,že je to moja prvá 3D torta som spokojná 🙂

vinka
18. dec 2010

@meinkonka fúúúúúú tak som teraz bez odpovede.Neviem a priznám sa,že sa to stálo už raz aj mne.Ale prečo neviem. 😕 😕

beruska.zuzanka
19. dec 2010

ahojte šikovnice, práve som dorobila tortu pre našu dcérku k narodkám 🙂 ale teda vzhľadovo nič moc.... tak hádam aspoň chutiť bude... ale asi skúsim nabudúce z MMF modelovať a hlavne poťahovať, mala som klasický mandľový marcipán a ten asi skôr na plnky a tak, lebo je strašne jemný a mäkký a dosť žltý 🙂

bzucinka2
19. dec 2010

@lawli super baza 🙂
@beruska.zuzanka pekna, Emke sa urcite pacila tiez 🙂

beruska.zuzanka
19. dec 2010

@bzucinka2 Emke sa ešte len bude páčiť, dnes má jeden rôčik 😵 😀

bzucinka2
19. dec 2010

@beruska.zuzanka tak gratulujeme 🙂

beruska.zuzanka
19. dec 2010

@bzucinka2 vďakaaaaaaa, odovzdám 😉

bzucinka2
19. dec 2010

tak este posledne 2 dni , dakujeme 😉
http://www.dojcenskavyziva.sk/soutez_vanocni_na...

zucana
19. dec 2010

baby ahojte mala bude mat narodky a chcela by som nejaku nadhernu marcipanovu tortu z Bratislavy ale aby mi prezila cestu do talianska...kto robi kde? pripadne foto dolzeite dakujem 😵 asi na 4.2. by ju bolo treba dakujem

lussy23
19. dec 2010

@beruska.zuzanka @lawli @petusko @dm1 - nádherné torty

vinka
19. dec 2010

No ja mám monitor pripravený klávesnicu tiež a už len to poskladať 😝 😝 Bojím sa,že mi to preklopí do zadu 😝

vinka
19. dec 2010

@zucana alionuska je z hlohovca a viem,že pečie aj do BA a ona má nenormálne prekrááááááááááásne torty.Sa po s..ieš z jej výberu 😀 😀 😀 😀 Bude z čoho vyberať.Má album na www.tortyodmamy.sk tam má meno asi alenik ak sa nemýlim. 😉

adrianai
19. dec 2010

ahojte kočky, nemám čas to tu čítať, bo mám malého drobca, ale neviete mi poradiť? Chcela by som dať malej urobiť marc.tortu a plnenú šľahačkou,príp.parížskym krémom niekomu z Trnavy...Ak by ste o niekom vedeli, poprosila by som o kontakt 😉 ďakujem moc 🙂