Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. feb 2011

Dělala jsem první postavičku, medvídka. No je to vidět, je to spíš nějaké divné zvíře, ale co na poprvé to nemůže být žádný zázrak.

karaa
3. feb 2011

@alionuska alenka dakujem velmi pekne 🙂

yamahafazer
4. feb 2011

@anibas laliu som robila prvy krat a nemam formicku len som si od oka vyrezala listy a trocha namalovala a chcela som ju povodne z dratkovat len mi to akosi neislo tak som ju tam len tak napichala aj tak sa mi aj piestiky zlomili tak su iba 4
@reruna tie postavicky som robila ja a som ich prestriekala s perletou v spreji
@nelys vazila 12.6 a dala som do spodnej spajdle a kusok kartonu obaleneho foliou este som to tak nerobila,ale teraz som vyskusala zatial sa mi nikedy neprepadli torty

dakujem vam to je pre moju svagrinu na svadbu a tu malu ma k narodeninam lebo v nedelu ma narodky tak dostane po pol noci este tu malicku

ellise
4. feb 2011

holky, pečete si korpus den předem, nebo jeden upečete a ten den krémujete? co je lepší?
yamahafazer, proč ty nespíš?

henikav
4. feb 2011

@ellise ja zvyknem vecer upiect aj uvarim krem a rano naplnim, cez den kym som v praci pekne stuhne a vecer uz len potiahnem a ozdobim

paja.o
4. feb 2011

@beruska2x tak jsem zkusila tu omegu a supr! mnohem líp se mi pracovalo. Díky 😉
Taky mi jedna paní na MMB poradila, abych si rozmíchala kousek marcipánu v kousku alkoholu, udělala z toho kašičku a tím to pak lepila a musím říct, že úplně super. Jak lepidlo 🙂

Přidávám fotku botiček. Je to můj úplně první 3D výtvor z marcipánu, tak je tam ještě hafo nedokonalostí 😅

paja.o
4. feb 2011

@yamahafazer Úžasné dorty!!!

paja.o
4. feb 2011

@jakelina Teda žádné divné zvíře, krásnej medvídek!!! jak je velkej?

jakelina
4. feb 2011

@paja.o no je to takový nepodarek, jenom zkušební a má asi tak 5 cm. Botičky máš krásné. Jsi šikulka 😉

beruska2x
4. feb 2011

@paja.o jsou krasne jsi sikovna 😉 to nevim jestli bych si na to troufla vubec 🙂

beruska2x
4. feb 2011

@jakelina meda pekny vypada chundelate 🙂

reruna
4. feb 2011

@yamahafazer tak to je teda umělecké dílo ty postavičky, jsou nádherné 🙂 z čeho jsi dělala?

reruna
4. feb 2011

@jakelina super méďa 🙂
@paja.o krásné botičky

jakelina
4. feb 2011

@beruska2x nastříhala jsem mu kožíšek nůžkama. Jenom jak to bylo strašně prťavé, tak se to špatně dělalo. Ale docela mě to bavilo, ani jsem nevěřila, že něco takového zvládnu.

zlatat
4. feb 2011

ahojte, dlho som sa tu neukázala, nejako nestíham a ako tak pozerám, nemám šancu dočítať zameškané

Včera som odovzdávala tortu - bolo to moje úplne prvé auto. CHceli ho 40-50 cm veľké ale spravila som len 40, lebo by sa mi nezmestilo do chladničky. No a váži 7 kg ... toto je moja prvá taká veľká torta ( svadobné nepočítam )
No a keď si preň prišli, tak mi povedali, že oni s ňou pocestujú takmer 500 km 😕 😕 Z BA do Svidníka. A že či ju môžu dať do mrazničky, aby vydržala do oslavy. No mňa skoro porazilo, tak ja sa tu trápim s tortou, nakoľko to oblo moje prvé auto, tak som sa aj namakala, kým som sa dopracovala k akému-takému výsledku a oni ju šmaria do mrazničky. Tak som ich upozornila, že keď ju rozmrazia, poťahovka sa môže topiť, môže byť mokrá ... a oni na to, že to nevadí. *no moje nervy.

daniz
4. feb 2011

Ahojte, vo www.cukradekor.sk je meninová zľava - že keď objednáte v deň svojich menín dostanete 10% zľavu. Akcia je až do konca roka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .

misa1982
4. feb 2011

Ahojky muzete mi prosim nekdo napsat recept na puncovinu?

zlatat
4. feb 2011

@daniz super, meniny mám koncom mesiaca. Ale odkedy platí tá akcia? Nejde mi otvoriť tren link

jakelina
4. feb 2011

@zlatat auto máš nádherné, ty jooooooooo. 😉

zlatat
4. feb 2011

@misa1982 rozmrvíš korpusy, pridáš trochu krému, džem, prípadne trochu rumu kým nemáš hmotu podobnú takej, čo sa používa na tie nepečené guličky - proste nesmie sa rozpadávať a musí byť tvárna

zlatat
4. feb 2011

@jakelina ďakujem

zlatat
4. feb 2011

@daniz aha už viem, chýba tam jedno "r" preto to nejde 🙂

misa1982
4. feb 2011

@zlatat moc dekuji a chci se zeptat objednala jsem si modelovaci podlozku ruzovou jsou na tom drobne kvitka a da se tim ozdobit potahovka na dorte hodim tady odkaz myslis ze jsem udelala dobre?

jakelina
4. feb 2011

@misa1982 ta vypadá dobře.

zlatat
4. feb 2011

@misa1982 myslím, že áno - určite ju využiješ ... ja som si kúpila zelenú ( ale ešte som ju nevyužila ) zato fialovú som použila už 2x.
Totiž nemám veľa objednávok na kvietkované torty - väčšinou detské ☹

zdenallicka
4. feb 2011

Slovenky, jakou gramáž má ten váš Zlatý klas, prosím????

daniz
4. feb 2011
lawli
4. feb 2011

@zdenallicka 40 g 😉

lawli
4. feb 2011

@zlatat krásne autičko 😵 ...teda tvoja tortička putovala až k nám 🙂