Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
4. mar 2011

Dievcata prosiiim radu mam zafarbenu potahovku ale ta farba mi nevysla je tmava je nieco cim sa da zblednut nieco z domacich surovin, nemam bielu gelovku.

ikula2
4. mar 2011

@yamahafazer nadhera 😵

zlatat
4. mar 2011

@reruna
@anibas ďakujem, ani oni si nič nevšimli, veľmi sa im páčila 🙂

holky, nemáte náhodou niekde uložené inšpirácie na dinosaurie torty ? Nechcem 3D dinoša - len klasika tortu a na nej figúrky ... pre môjho Tomina k meninám. Raz so robila dinosauriu tortu, no nechcem robiť takú istú.

jania023
4. mar 2011

Ahoj moja mala ma dnes 3rocky a chcem jej upiect tortu sama len neviem ako sa robi plnka na zdobenie tie gulky v retiazke..dalej ako mam urobit marcipan mate nejaky dobry recept??jà hladam bielu farbu ale nijak neviem najst..

mrka2
4. mar 2011

@lussy23 ja som ju tiez nikdy nevidela,ale mame doma sponky, koberec, gumicky.... sama Kitty 😀 ale viem,ze su rozpravky na youtube,tak sa mozes pozriet 😀 😉

ikula2
4. mar 2011

Prosim vas mozu sa miesat hmoty K2 a WI dohromady na potiahnutie?

miculienka
4. mar 2011

ahoj kočky , neviete náhodou , idem robiť poťahovaciu hmotu tú zo salka , neviem , či tam môžem dať miesto krabicového sušeného mlieka tie mlieka sušené do kávy čo sú v sáčkoch ??

zdenallicka
4. mar 2011

@reruna Jo a už mi z nich hrabe..🙂 😀 😕

zdenallicka
4. mar 2011

@ikula2 Já myslím, že určitě.. 🙂 J8 míchám kde co..🙂
A zesvětlíš to tak, že přidáš k obarvené hmotě světlou hmotu a pořádně propracuješ..🙂

ellise
4. mar 2011

@beruska2x, v bille koupíš už uvařené karamelové salko

blackrose
4. mar 2011

@lussy23 to je jahoda 😉 ziva, skoro ako umela, ale je ziva 😵

blackrose
4. mar 2011

@paja.o tie kopacky su uzasne!!!! 🙂 sikulka 🙂
@sofi07 super si to vyriesila 🙂

lussy23
4. mar 2011

@blackrose - aha a bol z nej urobený kvet 🙂 ja som si myslela, že to je takou farbou nafarbená tá hmot ana poťahovanie 🙂

blackrose
4. mar 2011

@lussy23 nie nie, to je len cokoladova poleva, vnutri je tiez nakrajana jahoda a tak som ju dala aj na vrch ako ozdobu 🙂

bzucinka2
4. mar 2011

@zlatat krasna je urite budu spokojni 🙂
@yamahafazer wauw nwmam slov, nadherna 🙂

bzucinka2
4. mar 2011

vsetky torticky paradne 🙂

yamahafazer
4. mar 2011

@anibas to ma ani nenapadlo,ze z angeliky 😀 tato moja je vymyslena neviem ci niekde taka je socha 😀

@zlatat tato tvoja torta je taka nadherna a strasne krasne kvety a si myslim,ze ked ju zbadaju nebudu pozerat na niake rozmazanie ved je uplne dokonala 😵

lussy23
4. mar 2011

@blackrose - aha, už chápem, 🙂

zlatat
4. mar 2011

@bzucinka2
@yamahafazer ďakujem bolo to presne ako si napísala. Takí z nej boli hotoví, že si ani nevšimli, že je trošku rozmazaný ornament - dúfam, že im bude aj chutiť, som zvedavá, čo potom napíšu

weirdo
4. mar 2011

@reruna - pekne cierne. A ako robia ludia tie tenke cierne obrysy, ako su v poslednej foto okolo krtka??? 😕

yamahafazer
4. mar 2011

@zlatat neboj urcite bude vyborna a bezlepkova urcite neni len take jednoduche spravit a vidis som hovorila,ze budu spokojny to len mi si potrpime na detaily 😀 oni urcite ani nevedia ako tie rozne ozdoby maju vyzerat tak si kazdy mysli,ze to tak ma byt a hotovo

lili01
4. mar 2011

@reruna díky moc za obrázky.....
snad někdo další poradí co s tou černou.... 😔

kovik
4. mar 2011

ahoj holky, tak jsem tu od vás pochytila dost rad a nápadů. Naposled jsem dělala dortík pro sestru.
Co se týče hmoty , jsem se rozhodla dělat jen mlečnou. S K2 se mi špatně potahuje a moc mi to nechutná , když tam musí být větší vrstva. U mléčné krásně vyválím do tenka.

kovik
4. mar 2011

@lili01 - já černou kupovala gelovku Wilton Za 50 ,´- jinak posílám odkaz paní která namíchala barvičky jo a slyšela jsem že to jde i černým uhlím

yamahafazer
4. mar 2011

@zdenallicka peknucke jemne torticky
@kovik ta ma krasne pestre farby 🙂 mne sa tiez s K2 dobre nerobilo moc mekne

kovik
4. mar 2011

@yamahafazer - jééééé já myslela , že to mám tak měkký jen já 😀 😀 😀 😀 a děkuji. Byl to její první dortík k narozeninám u nás se na to moc nehrálo. Tak jsem jí udělala radost. Je jí 21 ale radovala se jak malá 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
4. mar 2011

@kovik ona dost mekne a potom sa trha a nenatahuje sa tak. mne sa najlepsie s WI potahuje uz som aj z cukrikov robila ani to sa mi nelubilo

tunylyk
4. mar 2011

nadherne dielka ste zase vytvorili,ja som dnes dokoncila moj prvy pokus a dufam,ze uspesne 😉 vybil sa mi fotak tak zajtra prihodim fotku 😉 dakujem za vsetky rady a tipy,mozem povedat,ze fakt pomohlo 🙂

bzucinka2
4. mar 2011

@kovik ja na k2 zase nedam dopustit, vyvalkam si to aj na uplne tenucko ked chcem, tak inu ani neskusam, lebo zakaznickam chuti, tak to nechcem menit 🙂 z WI robievam kvety, ak ich je viac 🙂

ikula2
4. mar 2011

@zdenallicka dakujem za odpoved 🙂 ja som sa aj tak bala zmiesat ich tak som to uz potom nechala tak a je tmava, nie taka ako sme chceli
Cely den som dnes robila tortu a medzitym upratovala uz som uplne hotova. Torticka nam celkom vysla aspon dufam ze chutou bude super lebo plnky sa nam velmi pacili kombinovali sme cokoplnku, orechovu a karamel. Manzelik mi velmi pomahal. Este som chcela dorabat lietadielka ale uz totalne nevladzem musim uz sedie. Na foto je torta este tmavsia ma to byt taka tyrkysova farba so zelenou travickou.