Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
12. mar 2011

@yamahafazer ta je super!
@mizulienka ja mam tuto ale este som s tym neskusala nic ine okrem orchidejky http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

alionuska
12. mar 2011

@yamahafazer odpadnem! 😀 aka kupelna..super. 😉 😉
@raci ta tvoja torticka s kvietkami vo mne prebudila jar! Krasna je,taka svieza vesela...

ja som sa do jednej hrala so Shrekom..a tu je moj vytvor...vlastne vsetky za tento tyzden..nebolo toho vela..ale darebacila som,tak mi to trvalo asi tak,ako ked robim 15 tort... to si len hovorim,ze mam cas,mam cas a potom sa to netrahuje...:_D
Tak kuk....

alionuska
12. mar 2011

A este som vam chcela napisat,ze ten Shrek ma 55cm a skoro 9kg... no obr torta.. 😀 .moja Ala rano fotena..s nim. 😅

reruna
12. mar 2011

Dva dnu tu nejsem a tady přibude tolik krásných dortů - všechny jsou krásné!

alionuska
12. mar 2011

A skoro som zabudla..na jednu..🙂Tak este tu vam sem dam... 😀 😀

lucula73
12. mar 2011

@vladka1 to si včera robila podľa toho postupu?šikulka si teda...peknučká....a netrhal sa ti ten poťah?lebo ja som tiež mala červenú gelovku ,no bol to des 😠

lucula73
12. mar 2011

a zabudla som pochváliť všetky tortičky, 🙂 🙂

prekrásne,nádherné,proste suprové.....všetky do jednej, 🙂 🙂
nedá sa mi písať ,malý mi tu bucha po stole 😠

yamahafazer
12. mar 2011

dakujem vam aj vase vsetky torticky su nadherne ozaj vsetky 😵 nestacim zvlast kazdu menovat ked pozrem obrazky same krasne torticky pribudaju 🙂

ada9557
12. mar 2011

@alionuska jooooj alionuška.ešte že sedím pri pozeraní tvojich tortičiek , leby keby že nemám stoličku tak si zakaždým nabijem tú čast tela kde chrbát stráca svoje dobré meno. 😀 také su krásne,fantastické..........no jednoducho padám na riť... 😵 😵 😵

adul67
12. mar 2011

nádhera všetky tortičky super krásne 🙂 🙂 🙂

adka_praha
12. mar 2011

ahojte... neda mi to nereagovat, ale VSETKY TIE TORTY SU UPLNE NIECO UUUZASNEEEEE!!! 😵 😵 😵
ja idem skusit spravit pivo... 😅 uz sa mi korpus chladi aj zaklad kremu, tak som zvedava, co z toho vznikne... 😅

vladka1
12. mar 2011

@lucula73 zkoušela jsem ho podle tvého postupu...jen nevypadá jako ten finální z fotopostupu🙂
Potah se mi trhal...musela jsem ho znovu zmuchlat a rozválet, přidat cukr a udělat silnější placku...pak to šlo dobře....

mrka2
12. mar 2011

no ja ani neviem,kde mam zacat ... takze...
@fukylove prekrasne vsetky! lienka zlatunka! 😵
@medakote wow, krasny ten tigrik. parada! aj bocian a aj domcek 🙂
@nikanika28 no tak ja na tvojich tortickach idem stale oci nechat 😀 nadhera!
@dm1 krasnucke, u teba ta Kitty nejako v kurze 😀
@vladka1 perfektne auticko, ja som este nepotierala,tak neporadim 🙂
@yamahafazer 😲 😲 😲 ty brdo, parada! 🙂
@raci super, urcite bude chutit... mnam, aj ja by som si dala.. jogurtovy krem som este nikdy nerobila ani nejedla 😅
@alionuska 😲 😲 😲 no nadhera! a ten shrek je aky zlatucky. krajsi ako v rozpravke 😀 😉 ale 9 kil? no nazdar... to by ma zabilo 😅

ceja
12. mar 2011

dievcence ja som taka truuuba.. toto je moja tretia potahovana a prve ruzicky, tak som chcela aby bola pekna, az som ju uplne domrvila... davala som visnovu plnku a parizsky krem (teda mal byt), ale zabudla som vecer prevarit slahacku, tak som ju povarila pred plnenim a vychladila a samozrejme som ju poriadne nevedela vyslahat, tak som do nej pridala este smotanu a slahackuu v prasku, aj tak bola tekuta, tak som sa rozhodla, ze ona cez noc stuhne - a ona nestuhla, teraz mi vyteka spod potahu, ktory tiez mohol byt hrubsi.. normalne mam chut urobit ju znova, ale niet casu 😖 to preto, ze furt musim experimentovat vtedy, ked sa to nehodi.

ceja
12. mar 2011

este som chcela. aky robite korpus, ten bohusov recept? davate vsetky prasok do peciva? neskusali ste aj s olejom?

a krem ako nanasate slahackovy, alebo iny, co nema rad potah tak, aby sa nedotykal potahu? mne sa to nejako nedari, take upatlane to je vzdy

lussy23
12. mar 2011

@fukylove - prekrásne
@raci krásne
@yamahafazer - veľmi pekné
@vladka1 - peknučké
@dm1 - veľmi krásne
@nikanika28 - nádherné
@medakote - úžasné, ten tiger 🙂

lussy23
12. mar 2011

@ceja - krásna
@alionuska - úžasné, šrek perfektný

meinkonka
12. mar 2011

ahojte, naaaadherne torty ste upiekli 😵 😵 😵, snad aj ja sa raz k takym krasnym dopracujem.

mam otazocku???
potrebujem ciernu a cervenu potahovku a kedze som ju uz raz skusala urobit, tak viem, ze do toho ide koooopec farby, dokonca cervena sa mi ani nepodarila. mam gelove farby wilton, aj extra ciernu gelovku. tak by som chcela skusit malovat po povrchu hubkou. co to som si uz nastudovala a vsade pisu inak. vraj najlepsie je riedit alkoholom. ale kolko toho alkoholu dat, aby to pekne uschlo?? a ked potrebuejm farbit povrchu tortu pre dieta, tak cim riedit?? 😅 😅
@alionuska vidim, ze si to auticko hnede farbila povrchu a tiez ten cerveny golierik na tej bielej miske ci co to je. cim si farbila? neostalo to mokre/vlhke/lepkave??

dakujem krasne za rady

alionuska
12. mar 2011

@ada9557 ,dakujem,si zlata🙂Som rada ze sa ti pacia moje torticky.
@mrka2 no mna to nezabilo..a vies,ako sa to hovori,ze co ta nezabije,to ta posilni😀 Ja budem silna ako buk!!! 😀 😀 😀
@lussy23 dakujem ti!
@meinkonka ano auticko som farbila na povrchu..kakaom a oranzovou gelovkou... a ked to prejdes viac krat a do tej farby pridas napr rum,nieco co sa odpari,tak to neni lepkave... ja ked natieram napr.ferari na cerveno,tak cim dlhsie prechadzas po tej torte,tym je krajsia,ked uschne..😀 Ale to mam skusenost len s MMf neviem ako ostatne potahovky....

meinkonka
12. mar 2011

ja peciem len tak rekreacne, takze niesom az taka dobra. moja posledna bola shrekova, ale ten shrek bol otras, som ho vobec nevedela vymodelovat 😅 😅

meinkonka
12. mar 2011

@alionuska ano, MMF potahovkou podla tvojho receptu robim. a aj na detsku tortu robis alkoholom?

meinkonka
12. mar 2011

a este posledna otazocka??
idem robit 1x take volany na tortu /ako na tej barbi dole/ a neviem, ako na to. mate nejake osvedcene tipy alebo nejaky link??

ellise
12. mar 2011

ahoj holky, včera mi došli gelovky a kostice, tak už abych něco pekla 😀 ,
jen se chci zeptat, když budu chtít s nimi malovat mám je použít tak jak jsou, nebo naředit trochou alkoholu, nebo vody?

fukylove
12. mar 2011

@ceja - mne ten bohusov nechuti, pride mi priserne presladeny.. ja robim klasiku - na pocet vajicok, rovnaky pocet polievkovych lyzic muky, cukru, prasok do peciva trosku a voda 🙂 a s tym som spokojna - teda ked robim lepkovy... bezlepkove vacsinou pudingove, ale chcem vyskusat tiez takyto z bezlepkovej muky, lebo z pudingu mam dost jemne cesto a zle sa s tym robi 🙂
a ja si robim take "mantinely" - vyslaham maslo s cukrom a vacsinou aj s kakaom, dam do zdobiaceho vrecka a na rozrezany korpus si urobim dookola akoby okraj a potom plnim do toho... teda - robila som to teraz prvykrat, lebo pre nas sa mi s takym nechcelo prplat 🙂 a bolo to super 🙂

@mrka2 - dakujem 🙂 vcera mi kamarat pisal, ze som spravila inak zabavnu afrolienku 😀


@lussy23 - dakujem aj tebe 🙂

fukylove
12. mar 2011

@ellise - do malickeho poharicka nariedit najlepsie s alkoholom, lebo ten vyprcha a ostane ti to pekne suche.. ak das vodu, tak to ostane take lepkave... a neriedena tiez nezaschne..

mizulienka
12. mar 2011

dakujem dievcata za tipy a rady 🙂
@ceja ja peciem ten bohusov a nam chuti, podla mna je perfektny, nie je suchy, drobivy je pekne vlacny.
Ale samozrejme sto ludi sto chuti 🙂
ja som dnes piekla tortu mamine, vecer pridam foto 🙂

zuziq
12. mar 2011

tak som to dobacovala, dolepila a uz nikdy viac tolko cery do MMF 😀

zuziq
12. mar 2011

tak som to dobacovala, dolepila a uz nikdy viac tolko cery do MMF 😀

mrka2
12. mar 2011

@ceja ja robim najcastejsie mramorovy,ale casto nerobim mramor,len bud svetle,alebo tmave - nechce sa mi,tak preto 😀 ,ale robim aj olejovy hrncekovy. raz sa mi stalo,ze som parizsky vyslahala skor,ako trebalo a nechcel sa mi vyslahat,tak som si potom vyslahala jedno maslo a do toho som tu slahacku zaslahala a bolo to mnam. a aj to stuhlo v pohode a nic nevytekalo. 🙂 ale ja ten parizsky nerobim,nam to nechuti 😝 u nas idu ovocne 🙂

zuziq
12. mar 2011
jakelina
12. mar 2011

@mizulienka jaký je to ten bohusov??? Píše se tady o něm a já nevím o co jde 😀 😀