Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

medakote
15. mar 2011

Hezký večer, dortařky 🙂 Děkuji za pochvaly a chválím všechny dortičky, co jsem tu prohlédla, protože si to všechny zaslouží!
Prosím o radu. Muž má za měsíc narozeniny a chystám se mu upéct. Dostala jsem požadavek aby to bylo hooodně banánové a má to vypadat jako kolečko banánu! To se mi zdá takové divné, jen takové bledé s fleky uprostřed.... Tak jsem vyslela na kulatý třeba opičku s banánky nebo tak. Nedělala jste některá něco takového?
Recept na banánový korpus mám, ale nevím krém, kromě másla s banánovým pudinkem.... nemáte některá tip? Děkuju moc.

yamahafazer
15. mar 2011

ahojte zasa same nadherne torticky popribudali
ja pridavam moje teraz dorobene a idem pomaly spat 😀

mrka2
15. mar 2011

@tica http://tortyodmamy.sk/content/fotopostup-mcqueen 🙂 ako dosiahnes ciernu farbu inak ako ciernou farbou,to neviem,lebo ja mam ciernu gelovku. prinajhorsom ti poziciam 😉
@yamahafazer nadhera!!! 😵

alicc
15. mar 2011

@yamahafazer krasne torticky, mne sa take velmi pacia 🙂

henikav
15. mar 2011

ahojte babulky, tak po dlhom case som Vam zas zafusovala do remesla 😀 😀 😀
Veru krasne torticky robite, tie co prednedavnom pribudli, nestiham sa cudovat ako sa vypracovali. Ja sa nevypracujem k tomu nikdy pri tych mojich par tortach rocne, ale velmi nestiham. Vcera som ale mimoriadne robila a to hned 3, prikladam foto. Vobec nie su take ake som chcela, ale ta moja K2 bola nejaka cudna, topila sa mi pod rukami a to som si nezarabala MMF, aby som to mala jednoduchsie... Hlavne ze zakaznicky boli spokojneeeee

jakelina
15. mar 2011

@yamahafazer krásné 🙂
@henikav nádhera, to bych chtěla vidět jaké uděláš dorty, když se ti daří udělat dorty jaké jsi chtěla. Jsou dokonalé a moc hezky vypracované. 😉

vlada111
15. mar 2011

@dm1 našla som ten tvoj syr na Facebooku. Tam kde sú plátky boli trhliny? 😀

henikav
15. mar 2011

@jakelina dakujem, no ale fakt malo robim, nestiham, lebo chodim aj do prace a do skoly, no a teraz este prestavujeme aj dom, takze frontove podmienky, aj preto velmi nepeciem, ale toto su take verne objednavatelky, tak ich nechcem odmietnut. Ja sem v poslednej dobe velmi nepisem, lebo nestiham, ale nakukavam, aspon narychlo popozeram vzdy vsetky vytvory 😀

vlada111
15. mar 2011

@henikav tak to by som bola aj ja zvedavá ako vyzerajú tvoje torty keď sa ti darí 😀 Chcela by som sa spýtať na tú princeznú. To urobíš korpus aký, aby to bola taká sukňa? Tvaruješ to aj punčovinou? A bábiku posadíš do vnútra korpusu? Ďakujem, neter chce totiž princeznú.

dm1
15. mar 2011

@vlada111 😀 nie vsade 😀 . Len sa mi to velmi pacilo tie platky syra tak som potom davala aj viac

jakelina
15. mar 2011

@henikav tak to jsi super žena. Já jsem dělala zatím jenom osm potahovaných dortů a baví mě to, ale se čtyřma dětma taky jenom v noci a když pak malý vstane na kojení, tak si nadávám a spala bych. 😀 😀

henikav
15. mar 2011

@vlada111 korpus bol ten nadstavovany piskot a formu na suknu pre barbie mam tu original od wiltonu, ale nedavam tie polbabiky, ale celu barbie, lebo dievcatka sa tesia ze im babika zostane

@jakelina so styrmi detmi??? sa ti cudujem ze este vobec stihas piect. Ja mam len jedneho, aj to uz velkeho chalana, 10 rocneho, tak sa mi vyskakuje 😀

vlada111
15. mar 2011

@henikav aha, tak to si budem musieť poradiť sama s tou sukňou. Bábiku jednoducho strčíš do korpusu?

vlada111
15. mar 2011

@dm1 myslela som si, ale nedalo mi nešťuchnúť ťa 😀

henikav
16. mar 2011

@vlada111 videla som ze baby robia suknu aj tak ze upecu jednu velku a jednu malu babovku a polozia na seba a pozrezavaju. No a v oridinale je len taky kominik v strede na zapichnutie polbabiky, ale kedze ja davam celu babiku, tak ked mam korpus rozrezany na platy, tak si vykrojim malou vykrajovackou v strede dieru, radsej mensiu ako vacsiu, aby mi Barbie stala. Najprv obleciem vrch babiky, potom potiahnem suknu a ked je to hotove, tak je nozom vyrezem kruzok hore na torte a vsuniem babiku a uz len dozdobim. Nakoniec som prilozila tu vrchnu ruzovu suknu a polepila kvietky kde sa ziadali. Myslim ze niekde na TOM bol aj fotopostup, ak natrafim, tak ti ho poslem
Hned som nan natrafila, mala som stastie http://www.tortyodmamy.sk/content/postup-na-barbie

ada9557
16. mar 2011

@dm1 Dakujem. 🙂

ada9557
16. mar 2011

@henikav krááásne tortičky. 🙂

pristela
16. mar 2011

@yamahafazer
@henikav holky WOW nádherné torty, krasne bezchybne potiahnute 😉 😉
Mne torticky tiez chytili, ved koho by aj nie, ked tu tak hladi na tie vase vytvory 😀 ja mam dve detvaky 12 a 5 rokv, no u nas su zvyknuty, ze ked robim treba posluchat 😅 no a ja teda robim stale 😒 takze torticky beriem celkom ako oddychovky 😀

aa vcera som nevydrzala , neodolala som 😝 a tiez som si urobila mini vianoce a objednala som si zopar veciciek 😀 sa vytesujem ako mala a to ich ete nemam doma 😎

ellise
16. mar 2011

@reruna taky jsem si ve stejném shopu objednávala a vypadá to super, dnes odpoledne vyzkouším

vladka1
16. mar 2011

ahoj🙂)
přidám jednu amatérskou..kamarádka se mi stěhuje do Dánska, tak jsem ji upekla jeden na rozloučenou...
Jo a hlavně...DÍKY VÁM VŠEM...našla jsem si další koníček...ty dorty mě chytly🙂)

vlada111
16. mar 2011

@henikav jeej, si zlatá. Ja som tam snorila a nenašla som ju. Veľmi pekne ďakujem, krsňatko sa bude tešiť. To budem robiť v júni, tak potom sem hodím foto. Teraz idem robiť synovcovi, ale ešte nevie čo chce 😀 . Ešta raz veeeľmi ďakujem

pristela
16. mar 2011

Holky z Čiech prosím vás , ktorý e-shop u vas je taky naj- myslim aj cenami? Chcela by som si urobit radost aj u vás 😀 potrebovala by som aj tu zehlicku na potahovky no ale tu za to pytaju des, oproti tomu co som videla v nejakom ceskom e shope 😒 tam bola tusin za 99kč

jakelina
16. mar 2011

@vladka1 ta je krásná. 😉
Já taky hledám příležitost, abych mohla něco upéct, ale jak je toho moc, tak mě to nebaví. Když je víc jak dva dorty za týden, tak to už si tak nevychutnám 😀 😀

ferinka
16. mar 2011

@pristela já jí koupila v Berouně u ťamanů v domácích potřebách za 29,- , úplně stejnou jako má kamarádka z timidekoru za necelé 200,- 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
16. mar 2011

@pristela to moc neporadím, já jsem ji kupovala za 148,- korun, jestli myslíš tady tuhle. http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=2059165

jakelina
16. mar 2011

@ferinka tak to je super kup, já jsem u nás ťamany prolezla a nic takového tam neměli. 😢 ☹ Ale koupila jsem si tam dvě kytičky vykrajovátka za 29,- korun. Plechové a nahoře plastové kryty, tak se s nima super vykrajuje a dobře se drží. 😉

ferinka
16. mar 2011

@jakelina to byla náhoda, že jsem se nudila když jsem byla na těhu cukrovce a byli nejblíž a najednou koukám a co nevidím 😀

jakelina
16. mar 2011

@ferinka ono je to stejně všechno vyrobenov Číně, co si budeme povídat. 😀 😀

pristela
16. mar 2011

@ferinka
@jakelina dakujeeem 😉 ejha činčankovia ma nenapadli, asi tiez pojdem mrknut ci nenajdem nejaky "poklad" aj u nich 😉
Tiez mam doma kupeny drahy rotacny rezak na látky ☹ a kamosky take nakupili za par šupov v Lidli 😖 no ale ja tam malo chodim a ked predsa nikdy tam nic takeho nevidim ☹