Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nelika666
17. aug 2010

@sofi07 a s cim polevy farbis? kedy pridavas farbu?

nelika666
17. aug 2010

@alionuska ta pizza je super napad 😀

sofi07
17. aug 2010

@nelika666 gelovkou, ale iba trosilinku na koniec sparatka 🙂

sofi07
17. aug 2010

@alionuska perfektna., tie farbzy uplne realne, sunka je suprova 🙂

sylvia75
17. aug 2010

krásne tortičky... 🙂
sofi07 tie trubičky držia na kréme alebo ich niečim treba prilepiť(vyšľahaný bielok ak tak)...

dm1
17. aug 2010

@sofi07 dakujem niekedy sa musim teda na to odhodlat. a pri zdobeni na potahovku ma mat poleva aku hustotu? lebo tam je pisane len na medovnicky

reruna
17. aug 2010

@benjik od play doh něco doma máme a určiě to na MMf zkusím, různý vykrajovátka a vytlačovátka i kostice...

reruna
17. aug 2010

@dm1 takže z MMf to nejde, no ale myslím, že z kupovaného marcipánu, co jsem měla, by to šlo suprově, MMf je takové víc gumovější asi...

reruna
17. aug 2010

@sofi07 jak děláš ty lvíčky, na to máš formičku, že?

daniz
17. aug 2010

Ahojte, sofi07 ďakujem, niečo také vymyslím to po bokoch sa mi veľmi páči a 25 bude spolu, akože spojená mašľou
a po 2 budú kvietka asi divé ruže - neviem, čo sa hodí 25-ročnej kočke, a po vnútornom kraji 5 budú len strieborné guličky, mám to nakreslené vyzerá to celkom OK, ale neviem či mám dať kvietky do fialova a mašľu žltú, alebo červenú,
alebo kvietka do ružova a fialovú mašľu... ☹ ☹ ☹ ☹ . Neviem skúste napísať názory, pomôžete mi....

daniz
17. aug 2010

Sofi07 a chcem sa opýtať tie ormanenty z boku , to je striekané nejakou hmotou po bokoch torty? Aká to je hmota?

zdenallicka
17. aug 2010

@daniz Dani, ja myslím, že to Sofi dělá tou bílkovou polevou..😉

nelika666
17. aug 2010

@sofi07 dkaujem, skusim 🙂

este ma napadlo..
ta stuha co som davala okolo svadobnej torty mi po chvilke navlhla... 😒 neviem teraz ci to bolo tym teplom alebo cim.. nerobili ste niektora? netreba dat pod nu papier na pecenie alebo tak nieco? 😕

vinka
17. aug 2010

Baby nedá sa mi nepochváliť,že ujo mi doniesol valčeky.Síce len dva ale krásne.Jeden s ružami a jeden s kvietkami drobnými.Joj ale mám radosti kopec 😀 😀 😀

daniz
17. aug 2010

zdeni, myslela som si, ale 😅 😅 😅 .Človek nikdy nevie....Vinka tak super, mne doniesol ocino tiež 2 jeden s takými motýlikmi a druhý kvietkový.

sofi07
17. aug 2010

@sylvia75 tortu som aj po bokoch natrela coko polevou a dala hned na to trubicky, pekna to na tom stuhlo a drzalo. aj to potom chuti vyborne 🙂

@nelika666 najpr vyslaham to bielko s cukrom a potom si vyclenim tolko polevz, kolko chcem zafarbit.farby davam naozaj len trosku, len jemne pichnem sparadlo do polevy a malou lyzickou premiesam.

@dm1 musi byt husta, ako na kontury, ked ju das na prst, musi drzat. ale zas ked bude prilis husta, moze odpadavat, ked je riedak, rozleje sa...je to vec cviku 🙂

@reruna je to patchwork http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

@daniz ako hovori zdenallicka, je too bielkovou polevou http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

@nelika666 ja som stuhu davala zatial len raz, na tej poschodovej krstinovej, najprv som ju celu natrela bielkovou polevou, ze aby dobre drzala, ale ked som zbadala ako to presvita skaredo, tak som ju hned dala dole a umyla tu stuhu a zalepila len konce a bolo to ok. .ty torta uy tiey bola dost spotena, ale stuha bola v pohode, nenavlhla, tak neviem cim sa ti to mohlo stat...ty si to cim pripevnovala?

daniz
17. aug 2010

sofi07 ty si zo Žiliny?

bzucinka2
17. aug 2010

aljonuska ty si nezmar 😀

nelika666
17. aug 2010

@sofi07 sofi, upevnila som tam paratko 😕

sofi07
17. aug 2010

@nelika666 jaaaj, no netusim, preco Ti to navlhlo.... 😕

nelika666
17. aug 2010

ais to bude najskor tym teplom 😒

elly111
17. aug 2010

ahojte maminy, fakt ste veľké šikuľky, nádherné tortičky, skvelé nápady, sa tu kochám 🙂
Nepoznáte niekoho kto by bol ochotný iba potiahnuť tortu, prípadne urobiť celú komplet, potrebujem ju na nedeľu, ak náhodou tak do 50km okolo BA
Jednu robím ja tvarohovo - ovocnú, táto bude druhá

hejdita
17. aug 2010

@sofi07 tak sem skousela tu polevu no nevim to posoudit ale asi si budu muset nekde poridit mensi spicku protoze co mam ja dom atak to delalalo tluste cary.....neob jak bych to napsala...ale jinak dobre ....myslm ze sem tam dala moc cukru neb to bylo takove jakoby ne uplne hladke priste skusim s min....jo a jak delas kyticky ty petilupienkove??? ja som skusala ale teda nic moc to by ma zajimalo ako to budem na tortu robyt chce to asi cvik .... skusala som na papier ...nemam to zdokumentovane som to potom vyhodila lebo sa mi ten kus nechcel niekde skladovat 😅

sofi07
17. aug 2010

@hejdita a pouzila si povazsky praskovz cukor? ak nemas tenku spicku, tak to rob s uzatvaratelnym vrecuskom, odstrihni malicku spicku a ides.. 🙂poleva musi byt krasne hladka.a tie lupieny robim tak, ze viac zatlacim na jednom mieste, tazko sa to vysvetluje...

benjik
17. aug 2010

@dm1 já dělám z varny,tak to by jít mohlo do toho strojku.

reruna
17. aug 2010

@benjik s tímm strojkem to zkus a když nic, tak aspoń bude mít drobek s čím si hrát s plastelínou časem... 🙂

benjik
17. aug 2010

Honila nás mlsná a takhle to dopadlo.Hotový sýr a na řezu před potažením.Další dva dorty čekají v lednici na dokončení. 😀

benjik
17. aug 2010

a druhý dort pro chuť,ještě neuschlá želva.

reruna
17. aug 2010

@benjik super.-) a to pečeš jen tak? uprostřed týdne, to sníte?

bzucinka2
17. aug 2010

@benjik super, mnam, vyzera to chutne 🙂