Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

helulicek
11. jún 2013

@jakelina ahoj, se zpoždění ti chci poděkovat za tip na marcipán - koupila jsem Smartlfex velvet mandle 1,4kg

chci se ještě zeptat:
- jak dlouho dopředu musí být udělané postavičky aby byly pevné?
- barvení marcipánu gelovkama - na postavičky (auta) jak se to dávkuje - mám po kapkách a postupně přidávat do požadované barvy? a když to chci na potahovku - mám to obarvit den předem nebo stačí ten den kdy budu potahovat?

Ještě dotaz - původně jsem chtěla dělat dortík průměr 26cm, zjistila jsem, že mamka má formy na dort ve třech velikostech, tak jsem si říkala že udělám 28 a 24cm, ale nevím jestli by mi vyšel marcipán 1,4kg a z něj i ty 2 autíčka + nějaký doplňky....

Teď jsem podvakrát dělala mramorovej korpus, chci ho dělat opět, ale mám asi jen recept na poloviční dávku, prostě vždy dort byl nízkej tak nevím kde je chyba - ale neděláte ho někdo do formy 26 cm popřípadě 28cm? Jako abych si ho sama upravila na požadovanou formu tak to nééé jak nedělám podle receptu tak to dopadá špatně 🙄

Jsem vás tu zahltila dotaza co? se omlouvám, sice jsem si něco přečetla na netu, ale lepší je rada od zkušených cukrářek 😀

zuzuz1
11. jún 2013

@janulkamartinko ja idem teraz robit ciernu perlu lod... a ta ma samozrejme cirene plachty...s objednavatelkou som sa dohodla ze dam klasicky cierny kancelarsky papier ohorany sirkou... ak nechces klasicky papier tak v tt skus oslovit petku hubler (maju vybornu cukraren) a ona by ti vedela predat jedly papier aj po kusoch... alebo ma napadlo vyvalkat si natenucko smatrlfex floral a vytvarovat do plachty,.. ale to by si musela byt velmo opatrna nech sa ti nepolame... viac ma uz nenapada...

zuzuz1
11. jún 2013

@janulkamartinko ale mne osobne tie plachty na opbrazku pridu ako obyc. kancelarsky papier kedze su len na spajdli napychnute...bo aj jedly papier ma svoju vahu to by podla mna obyc, spajdla neurdrzala...a terza ma napadlo ci by ti vobec jedly papeir drzal takyto tvar...

mia1111
11. jún 2013

@dadulka271 - to fakt už to prišlo? No pošta vie aj prekvapiť, posielala som to včera 2.triedou, sranda 😀 . Ten centík máš pre šťastie, nech sa Ti krajky vždy podaria 😉
Na 100 g Magic Decor ide 80 gramov letnej vody, tak na 25g prášku ide 20g vody, alebo na 20g prášku ide 16g vody, neviem, či menej hmoty vymiešaš mixérom, tuším to vydrží v chladničke nejakých pár dní. 😉 Daj si čo najmenej, ak ideš len skúšať 😉

pipka
11. jún 2013

babulky mojeeeee, tak krajky mam domaaaaa, sup k nam... 😎
deti su u babky, tak som samaaaa, mozeme v klude aj kavu dat 😉 😉 😉 😀

@ajka82 @nellynka @mysiatkoo @luciahromadkova @zuul @mia114 @nika222

@bambula1307 tebe ak chces, tak pojdem zas pre decka do jakubova v sobotu vecer a som tam do nedele poobedia, tak to so sebou vezmem a mozes si pre to dojst tam..alebo ak idete do BA, tak kludne aj ku mne, ako chces 😵

dadulka271
11. jún 2013

@mia1111 dakujem dakujem snad sa vydaria na prvy krat hihi no pojdem to skusit namiešat chcem len trochu urobit na skušku som zvedavaaaa ale tešim sa stoho ako mala 😀 😀

jakelina
11. jún 2013

@helulicek postavičky ti ztuhnou do druhého dne v pohodě. Jenom někdy když je vlhko je problém. Barvi tak, že přidáš trochu barvy a propracuj, kdyby se ti to zdálo málo, tak přidej. Ty barvy časem trochu ztmavnou. Třeba červená je za hodinu sytější než když ji uděláš.
Do formy 26 cm dělám z šesti vajíček. Záleží jakou máš formu, ty rozevírací jsou nízké, lepší jsou ty ráfky nebo formy vyšší, těsto se šplhá při pečení po stěnách formy a máš vysoký korpus. Nesmíš ty stěny vymazávat tukem a vysypávat.

bambula1307
11. jún 2013

@pipka Janka spytam sa MM..no myslim, ze nebude mat naladu ist na vylet autom...kedze mi krajky ofrflal...a zisti, ze som si ich kupila ...Tak ja by som niekedy do BA skocila..ze k doki po lieky a zastavila by som sa...niekde.
Kedy byvas doma..doobeda..poobede?

ajka82
11. jún 2013

@pipka zlatiiik, rada by som aj hned teraz, ale asi sa mi nepodari, musim kuk do pracovne ako je mm s robotou, bo jeho teraz vyrusit je nebezpecne 😅 😝 a obe baby doma bo sa musia preliecit s atb 🙄 ja mam chvala bohu vsetko komplet v poriadku

mia1111
11. jún 2013

@bambula1307 - ofrflal? 😠 Chlapi tomu nerozumejú. Ale veď boli naozaj za super cenu, uvidíš, že padne na zadok, keď uvidí krajku na torte.

pipka
11. jún 2013

@bambula1307 zlatik, teraz som doma cele dni, len ma treba prezvonit aby som niekam nevybehla, ale doobedia som isto doma, 😉 zajtra asi aj cely den, vo stvrtok som doobeda doma, a v piatok idem az vecer prec..ale peciem peciem peciem, takze doma budem 😉

pipka
11. jún 2013

@ajka82 oki, ved cislo moje mas, tak cinkni, ked by si sla, ja som tu 😉

mysiatkoo
11. jún 2013

@pipka jaaaaj a ja mam na plane vylet do BA akurat v nedelu doobeda...moc neskoro sa vratis z vyletu?

pipka
11. jún 2013

@mysiatkoo idem k nasim pre deti a dojdem asi az okolo siestej, mozno po piatej..skor asi nie 😒
jedine, ze muz by ostal doma a necham to tu jemu 😉 sme v Dubravke, tak uvidis ako budete dlho v BA 😉

helulicek
11. jún 2013

@jakelina moc díky, no formu mám tu rozevírací, dělala jsem ze 4 vajíček... ale asi problém bude v tom, že jsem ji vymazávala celou i ty boky ☹ 😒 a ještě když udělám tu 28 a na to 24cm vystačí mi ten marcipán? Formy mám ty rozevírací ☹ S vyšším krajem mám jen srdce a podkovu 😝
Nemohla bys mi sem hodit recept z těch 6 vajíček? pokud by mi to teda nevylezlo z formy...

ajka82
11. jún 2013

@pipka huraaaa... posli mi prosim adresu nech si kuknem kam odbocit presne 😵

ajka82
11. jún 2013

@mysiatkoo alebo ti to vyzdvihnem ja a zastavis sa v karlovke, ja budem isto doma a ked aj nahodou vonku ze budu baby ok, tak len okolo domu niekde, tak neni problem odovzdat

zz134
11. jún 2013

@mia114 ja by som burizonku urobila

lamps
11. jún 2013

dievčence narýchlo pridávam práve dokončenú tortušu, podmienka bola, aby bola v ružovo-čiernej kombinácii. Robila sa mi otrasne, u nás neskutočne leje 😝

mysiatkoo
11. jún 2013

@ajka82 @pipka no ja mam decka na vylete cez vikend a xcela som sama zbehnut, ale este xcem aj nieco na den otcov ako prekvapko stihnut do vecera... Tak ajka ak ta mozem poprosit, vezmi mi to k sebe....poslem kontakt v IP a brnknem v nedelu doobeda. dakujeeeem!

lokalistin
11. jún 2013

@lamps nadherna,ukladam

Inac baby nieco vam ukazem co som prave nasla,nechcem tymto nikoho urazit,alebo nieco podobne iba na ukazku kukajte na tej fotke torta celkom hore aka hrubka potahu
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/nicolasko55/...

mamina1978
11. jún 2013

@lamps nadhernaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
11. jún 2013

@lamps ha! Este som len spodnu foto mala nacitanu a hned mi tuklo kto ju robil ... Nadhera 😉

pipka
11. jún 2013

@mysiatkoo super, takze dam ajke aj tvoju krajku 😉

lokalistin
11. jún 2013

Utekam do roboty,pekny den vsetkym
@mamina1978 ako to u vas vyzera tu uz zas prsi 😢

litsea
11. jún 2013

holky, můžete mi prosím poradit, jak mám namíchat barvy, abych dostala černou? děkuji 😉

pipka
11. jún 2013

@lamps kraaasne kvietky 😵

to verim, ze je vlhko, aj u nas, od vecera leje a ja tu mam tri torty teraz + minitorticky na sobotu a uz teraz je mi z toho zle, len si na to spomeniem 🙄 😝

lamps
11. jún 2013

@pipka mi hovor, prišla som zo školy s deťmi mokrá ako myš, na piatok a na sobotu dve torty 😝

mamina1978
11. jún 2013

@lokalistin momentalne svieti slnko......... no u nas lialo v nedelu, taka burka bola 😝 a vcera ciastocne sprchlo, ale teda to co hlasili ze ma prist z Francuzka sa vysantilo nastastie hore pri Hofe a Dresdene. Ufff takze sme to vsetko prezili nastastie bez ujmy ,no ale ten strach a nervy z predosleho tyzdna neprajem nikomu ☹
Voda klesla a ja mozem znova tortickovaaaaaat 😀

mysiatkoo
11. jún 2013

@mirinecka ked pecies tie male popri tom velkom, tak ix tam tiez nexavas tak dlho ako tortovu formu alebo to vyberas skor z rury?

emamatej
11. jún 2013

@lamps ale je krásna...