Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
24. apr 2012

@mizulienka ono si to mozes orezat ako potrebujes a ja som to este potrela maslom s odrezkami,ale prave preto hovorim,ze by boli lepsie tie vlocky ako oni pouzivaju original

yamahafazer
24. apr 2012

@jakelina pozeram,ze si ma uz predbehla 🙂

adka_praha
24. apr 2012

@jakelina
@yamahafazer moc vam dakujem... a teraz taka otazka (budeme sa tvarit, ze za to moze tehudemencia 😅 ) ked to vychladne, tak si kusok odkrojim a potom sa z toho da este tvarovat, ci to musim odrazu dat chladnut v pozadovanom tvare??? 😨

yamahafazer
24. apr 2012

@adka_praha ja som to vobec nekrajala ja som nechala vychladnut a len som si vytvarovala dve gulicky ,ale nic som nerezala tak neviem ako to potom drzi ked sa odreze lebo ono staci ked to odtrhnes ani nemusis rezat len si natrhas co chces robit a lepis dokopy a potom popripade mozes orezat

anibas
24. apr 2012

@lusil2005 burizonovu hmotu len odporúčam - perfektnáááááááááááááááááá !!!!

mates22
24. apr 2012

@marci2305 a co použít modelovací čokoládu, je opravdu dobrá a chutná čokoládově, dělala sem z toho i růže a kaly, i potahovala, bílá se dobře barví, ale auto, to nevím....http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/katalog/model... ...a nebo vyrobit, ale tahle se mi zdá lepší než dělaná doma, asi jí nějak neumím. A s polevou jsem dělala teď, mám na to foĺii, buď transfer se vzorem nebo jen čistej pás bez vzoru, taky z tohohle obchodu, a na tu se ta poleva natře a pak omotá kolem dortu a šup do lednice a po 1-2 hodinách se folie rychle stáhne. Vršek pak dělám obdobně, naleju tam tu čokoládu na dort, rozetřu a na to přilepím tu fólii a uhladím to. Holky (myslím, že pristela naposled o tom psala) tu místo fólie používají pečící papír, to sem si zatím netroufla 🙂.............tady je můj víkendový, jsem ho sem nedávala, přijde mi ne moc povedenej, zkoušela jsem ten transfer, hlavně ten horní okraj, ten nebyl moc hezkej, ale bylo to jen pro babičku ke kafi........... takto to vypadalo, focený mobilem, tak nevím, co tam bude vidět

adka_praha
24. apr 2012

@yamahafazer 😵 😵 😵 strasne moc dakujem... 😵 😵 😵 😵 😵 😵
jaj baby, neviem, co by som bez vas robila... 😵

lusil2005
24. apr 2012

@anibas faaaakt aj ty si ju robila? a tiez tu z dortomanie? a tiez si dala burizony?

lusil2005
24. apr 2012

@yamahafazer dakujem krasne za pomoc!!!! :-*

reruna
24. apr 2012

@mates22 vypadá hezky - ty růže jsou ta modelovací čokoláda? a ten potah taky?

pipka
24. apr 2012

babulky moje nemate pliiis niekto poukladane nejake inspiracie na torticky v tvare slzy? Nie poschodovu, iba obycajnu, pre chlapa, nieco elegantne, najlepsie vryj v zeleno ciernej kombinacii alebo zeleno bielej 😉
dakovalaaaaa 😉

bambula1307
24. apr 2012

@marci2305 ja polievam tortu tak ,ze si ju polozim na papier na peciene, dostatocne velky... Potom roztopenou cokoladou s cerou namiesanou na nie moc hustu ani moc riedku..a nie velmi horucou polievam.
Najskor naberackou lejem k okrajom na vrchu torty..snazinm sa aby to stekalo po bokoch, tak aby neboli neobliate miesta a nakoniec nalejem trocha nastred. Rozotriem hladkym dlhym nozom ..pozatieram z boku co treba..naberiem co stieklo na papier nozom a tak natriem ,ale treba rychlo pracovat , aby ti to nestuhlo.
Potom tortu hned dvihnut z papiera a preniest na cisty papier nechat stuhut.. Cokoladu , co zostane na papiery nechas stuhut a potom pozlupujes a mozes znova pouzit. Ja si na jednu tortu roztopim aj 4cokosky aby bolo dost materialu..aj ked neminiem..lepsie sa mi robi ked je jej viac.

mates22
24. apr 2012

@reruna díky, růže z modelovací čokolády- dělá se s ní dobře, jen se musí rychle, pak hodně měkne. Potah ne - to je právě jen čokoládová poleva bílá, byla víc do žluta, foto klame

pristela
24. apr 2012

tetulky, prosim vas a ake špáradla ste mali na tie vodopady z ruzí? ja mam tie ploche co ich je v baleni 1000ks , vydrzia tu vahu? oni sa mi nezdaju nejake pevne 😕 ci mam kupit take tie okruhle spicate na oboch stranach ?

emily_666
24. apr 2012

@anibas no nechcem vyzerať ako blbec, ale čo z tej burizonky robíte? Modelujete?

yamahafazer
24. apr 2012

@pristela ja kupujem len tie okruhle spicate tie su lepsie

@pipka mam taketo skor zenske ,ale ked vymenis farby mozno nieco pomoze

pipka
24. apr 2012

@yamahafazer dakujeeem, si pokladik, jasne, ved farby pomenim 😉

marci2305
24. apr 2012

@mates22 Ďakujem za informácie..Tortička je krásna. Jednoduchá. Čokohmotu som už skúšala, no neviem či by im to chutilo. 😒 Torta bude pre 3 ročného chlapčeka, neviem či ten čokotransfer by bol vhodný..No určite by som ho chcela vyskúšať, ale bojím sa toho..Chcelo by to nejaký vizuálny postup.. 😀 To autko chcem vyskúšať normálne z marc. hmoty..farebné. Len torta nebude potiahnutá hmotou ale iba obliatá čokoládou. Bude predsa pre deti. Určite niečo jednoduché..Len vôbec nemám predstavu.

yamahafazer
24. apr 2012

@emily_666 ked potrebujes robit niaku velku postavicku alebo nieco dotvarovat na torte tak je ta hmota na to dobra nemusis robit puncovinu alebo minat kopu marcipanu

yamahafazer
24. apr 2012

@pipka neni zac 🙂
ked to tu zrovna citam a nahodou mam to co niekdo potrebuje alebo viem poradit tak rada poradim

pristela
24. apr 2012

@marci2305 ja robila tuto naposledy : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3374439... je to moja asi štvrtá čoko torta v živote 😝 robila som ju s obycajnym papierom na pecenie, vrch som len naliala coko a ponaklanala torticku aby bola rovnomerne- ziadnym nozikom som neuhladzala, takto zostane krasna rovnučka a nieje ani matná, žiadne stekance a nemusela som topit kvantum cokošky na polievanie- ja som s tymto postupom maximalne spokojna 😀 netreba sa toho bať ide to lahko, minimum ušpinene okolo a vypada tu krásne hladko

mates22
24. apr 2012

@marci2305 no jasné, jen polité čokoládou je větší mńamka, jen se to hůř dělá, aby to bylo krásný 🙂

marci2305
24. apr 2012

@mates22 No veď to..Odhadnúť presné množstvo, aby sa to dalo dobre krájať a nelámala sa...Inač ten čokotransfer je úžasný...Koľko vyjde tá folia?

mates22
24. apr 2012

@pristela prosím tě, to jméno na tom čokoládovém dortu je z čeho? potřebuju takhle udělat číslo, ale přijde mi, že z čokohmoty to neztvrdne a z čokolády se mi láme ☹

dm1
24. apr 2012

@pristela ja tiez len tie okruhle spicate pouzivam

marci2305
24. apr 2012

@pristela Tá tortička sa mi veľmi páčila..A to si si urobila na papieri na pečenie kruh alebo ako si to urobila? Ja som skúšala minule..Ale iba také haky-baky..Ale toto si neviem predstaviť..Aký si dávala pomer čokolády a masla?

dm1
24. apr 2012

@mates22 cokohmota ti zatvrdne bezproblemov resp. stuhne das do ladnicky a nemas problem ja dokonca aj na postavicky co maju byt cierne farbim cokohmotu prave preto ez drzi tvar

mates22
24. apr 2012

@marci2305 no levná sranda to není, tak kolem 50 Kč u nás, je to myslím 25*40cm...ale mně se to hrozně líbilo, tak sem to chtěla vyzkoušet 🙂...jediné co je pozitivní, že ta fólie se pak dá použít znovu a znovu čistá- takže právě třeba na boky dortu čokoládového 😀. Jinak je to jen tuková poleva, takže i pro děcka nezávadný, jen asi dětské vzory moc nebudou, nevím ............