Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
7. júl 2012

@miciatko 😀 😀 😀 😀 😀 néééé, som tete nakázala, že mu mala povedať že to bola panna 😝 😝

moonlightka
7. júl 2012

prosim poradte co mam natriet pod K2 potah? Robievala som potah z cukrikov pod to som davala taky gustinovy krem ale s K2 robim prvykrat. Dakujem

jakelina
7. júl 2012

@moonlightka máslo, cukr a do toho drobečky z korpusu

moonlightka
7. júl 2012

@jakelina a presne mnozstvo masla a cukru neporadis? robim klasicku okruhlu tortu...juj ale tak sa toho bojim ☹

jakelina
7. júl 2012

@moonlightka na takovou menší větší půlku másla, do toho dvě lžíce cukru a nevím jestli máš ty drobečky a jak to máš rovné. Já to zarovnávám nožem a pak teprve mažu, aby tam toho másla nebylo moc, mně to přijde blééééé.

moonlightka
7. júl 2012

@jakelina ja robim prvykrat s K2, toto bude moja 4 torta ale tak ja som len taky amater, ked vidim co tu baby vsetko krasne pecu tak len otvaram usta 😉 Este ani neviem ako ju ozdobim...chcela som robit aj figurky s K2 ale vraj mi to nebude drzat ☹ tak som kupila taku cukrovu oblatku s mickey mouseom ale neviem cim este dalej tortu dozdobim....budem ju robit buduci piatok...korpus uz mam upeceny, plnka bude jogurtova s ovocim...davam do nej aj zele...len ta vyzdoba no neviem neviem...a este dufam ze ta K2 ako potah bude dobra a bude sa mi s tym dobre robit lebo naozaj neviem co mam od toho ocakavat 😉

emily_666
7. júl 2012

ahojte babenky, dlho som tu nebola, ani čítať nestíham, ale vás všetky, čo pečiete v tomto teple obdivujem. pridávam foto mojej minulotýždňovej.

iwulka23
7. júl 2012

Táto..maximálna rychlovka..a tak hrozne sa mi už nechceloooo...😀 je PRE SVOKRU 😀 ako darček odomňa 😀 muž mi hovorí že keby som robila niekomu na objednávku tak by som sa viac snažila..ale aj snaha sa cení 😀 ale tak neje až taaaka hrozna nie?? 😀

jakelina
7. júl 2012

@moonlightka já K2 nikdy neměla, tak nevím jaká je.

pipka
7. júl 2012

@iwulka23 naahodou pre svokru je v pohode 😀 ale chybaju ti tam 4 trubicky 😅 😅 😅

iwulka23
7. júl 2012

@pipka veruže chýbaju 😀 nevyšli 😀

pipka
7. júl 2012

@iwulka23 som si aj myslela 😀 sak nebudes na svokru dalsi balicek nacinat...ne? 😅 😀 😀 😀

iwulka23
7. júl 2012

@pipka alee načala by som ..ale už som nemala..som ťava ráno otvorila balíček..asi 4-5 trubičky doslova zožrala 😀 a až potom som sa rozhodla že urobím takto..torta mala byť uplne iná 😀

lifinka
7. júl 2012

ahojky, právě dokončený, můj první traktor.jinak jsem potah dělala z marcipánu 1:30 mandle kupovaný, tím jsem začínala, ale nadávala jsem v tom vedru, dokonce i trhlinka byla, jakmile se potáhl, takže jsem zalepila a maskovala 😒 ,

ty vedra jsem doma neunosné, 100letou vilu nemáme 😎 tak je vám fajn já vím 😀
jinak jsem si teda koupila kuch. váhu do 10kg z tesca a můžu ji tak akorát vrátit, jelikož mě nenapadlo, že displej je směr vrch a pod tácem s dortem to nelze vidět!!!!!tak jsem naštvaná.

mima1311
7. júl 2012

@lifinka ak to mas elektronicku vahu tak sa da aj tak zvazit , ze polozis tortu na vahu a ked uz tam bude tak zmacknes nulovanie - vazenie ....ked potom tortu zdvihnes , budes mat napriklad na vahe -3,5 kg ...cize torticka bude 3,5 kilova 😀

mima1311
7. júl 2012

@iwulka23 😀 tak si mohla dat trubicku ku kazdej druhej piskote , este by ti ostalo aj na schrumstnutie 😀 😝 😉 nahodou je fajn a este o to viac bude isto chutit 😵

mima1311
7. júl 2012

@emily_666 waaaaaw 😲 😵

lifinka
7. júl 2012

@dadka212 krása 😵 asi bych měla také začít fotit na travičce 😀
@dada2007 ty gerbery super a potahovala si teda 2x? Nebo je to spej ta fialková?
@janulkamartinko prosím tě u tvých dvou dortů tak máš krásný spodní lemování, čím to? To není kleštičkami, že?To je asi forma?
@lawli takové silikonky ty prsa-takové mít 😀 😎 po dvou dětech nehrozííí
@miciatko určitě to jsou pouta🙂

lifinka
7. júl 2012

@mima1311 prosím Tě to celý den studoval manžel a říkal, že se musí vrátit, nebyl tam ani český návod, tak já se věnovala dortování, tak to jdu vybalit 😀 😀 😀 😀

pipka
7. júl 2012

@lifinka v tescu by ti ju mali bez problemov vymenit..alebo vratit peniaze, tam s tym nerobia problem 😉

mima1311
7. júl 2012

@lifinka 😀 😀 😀 no jasneeeeee chlapi 😀 😀 😀 vyskusaj , ja to tak robim , neviem sice aku mas ty , ale myslim ze to pojde , ak ma funkciu nulovania , to je ked mas nieco v miske navazene , vynulujes a dosypes zas nieco co ti tam treba a zas vynulujes a das trebars dalsiu surovinu 😉 ...tak ked vynulujes ked tam uz bude , a zoberes prec ukaze ti minus tu hnotnost torty 😉 podla mna uz kazda elektronicka digi vaha terjsia tuto funkciu ma ....daj vediet potom ..

lifinka
7. júl 2012

@mima1311 tyjo to nejde? 😲 zapnu digi váhu je tam "0" dám dort a zmáčknu Zerro?Je tam totiž to tlačítko napůl s "ON" a tutíž když dort sundám je tam opět "0" a nezůstane to tam, písni mi přesně, jsem snad idiot???

lifinka
7. júl 2012

@pipka jenže já ji potřebuji 😅

pipka
7. júl 2012

@lifinka ved vymenis...ci inu nemali? 😕 😉

pristela
7. júl 2012

@lifinka to nulovanie je dobry napad , ze mna to nenapadlo 😀 ale zas ja mam šmejd z lidla a ked mam nad 2kg abo kolko nejde mi nulovat 😠 😠 😠 ja to robim tak/napadlo to mojho 🙄 / že si dam na vahu pohár alebo taku uzku misku/vynulujem, ale nemusis/ na nu polozim tortu a v pohode vidim kolko vazi 😉
a za kolko bola ta do 10kg? bo ja mam len do 5 ☹

lifinka
7. júl 2012

@pipka jj, měli, ale tahle byla fajn, jen ten dispej🙂 mrknem tam, ale jak píše mima tak by to mělo jít, když je tam Zero, ale pak mi to písne "----"takové čáry...stavíme se tam asi.

lawli
7. júl 2012

@lussy23 ďakujem pekne... na tu otázku ti neviem odpovedať....len toľko ,že väčšina tortičiek s týmto motívom je robená pre chlapa zakazníka a on to daruje kamarátovi ...tak mi z toho vychádza jediné - pýtať sa chlapov 😀 😀 😀

lifinka
7. júl 2012

@pristela byla v akci za 482kč. no fajn, tak si musíme poradit🙂 dám tam něco vyššího a budu chytat do stran dort 😉 . já právě už chtěla do 10kg, kdybych měla někdy velký dortík🙂)))

lawli
7. júl 2012

@lifinka ... 😀 😀 😀 ak chce niekto silikóny ,ja spravím 😉

lifinka
7. júl 2012

@lawli objednávám, termíny nabídni 😀 😀 😀 😀 jo jedem 14.7. do Vel. Mederu, že bychom ty silikóny spravily na počkání.... 😵 😵 😵