Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadenka1
22. jún 2012

@enya00 ja nedávam tuk.. urobím hustejší puding (2Zlaté klasy a len 400ml mlieka) a potom do uvareného primiešam 2 biele jogurty... a prípadne aj tvaroh...
Ale ak chceš tuk tak ja si myslím, že klasické maslo radšej...

eliska22
22. jún 2012

@enya00 určite maslo 😉

lokalistin
22. jún 2012

pridavam moju parnu lokomotivu, z ktorej som skoro zosalela. Mne sa vobec nepaci,ale oni boli nadseni. Dnes sa trochu ochladilo takze sa netopila len komin trochu odkvecol . 😠

enya00
22. jún 2012

@dadenka1 no teraz z maslom,do obchodu sa mi uz nechce,ale znie to zaujimavo takze na buduce vyskusam dakujem 🙂

dada2007
22. jún 2012

@yamahafazer prečo nebudeš piecť? 😕

dada2007
22. jún 2012

@lamps aby som ťa jaaaaaa neprišla kuk, aby si ma naučila malovaaaaaaaaať..........asi to nemáme daleko, že?
😵

kamini
22. jún 2012

@reruna Ahoj, děkuju moc a za odkazy taky ! To je super, že se dá sehnat, já googlia a nemohla najít 🙂
Akorát tam je napsáno, že na jeden kg isomaltu deci vody, myslíš, že to není překlep ? No zkusím ho, jsem zvědavá, jak se mi hmota povede 😅

kamini
22. jún 2012

@florentina Děkuju moc za odkazy ! No já taky nevím právě, ani jakou lampu použít, prostě to bude takový hokus pokus 😀 Formičky mám teď od těch diamantíků, ale jsou tak malé, že nevím nevím...

Prosím Vás, ještě jsem se chtěla zeptat, když dělám kakaový korpus a dávám na klas. vel. formy asi 2 - 3 lžíce kakaa, pak dosypávám moukou, tak ten korpus je pak hrozně měkký, nedrží tvar a bortí se pod i nad ovocem. Světlý piškotový tohlenedělá a hezky drží. Nevíte, čím to může být ? Děkuju*

dada2007
22. jún 2012

@dm1 a kolko by stál ten kurz? 😨 😉

kamini
22. jún 2012

@lamps Ahoj, prosím můžu se optat, to maluješ tenkými štětečky ? A práškovou barvu ředíš alkoholem ? Vypadá to moc hezky a už delší dobu se odhodávám na dortovou malbu, působí to krásně jemně 🙂

levandulka3
22. jún 2012

@lamps je prekrásna, jemnučká 😵

dm1
22. jún 2012

baby mne sa total natahuje smartflex flower na svadobku som uz 3take kvety urobila 2 dni dozadu tie pohodicka tvrde ako kamen a dnes dorabam dva a flower je ako zuvacka. no som zvedava ako to dobojujem

aduskatt
22. jún 2012

@dm1 fiiiha, ja som vcera robila s flowerom a uplne nadhera........

dm1
22. jún 2012

@dada2007 neviem este presne @daducha by nam vedela povedat ona na kurze s juliou bola ze co to stoji. ale tusim 80 eur jeden den 🤐

dm1
22. jún 2012

@aduskatt ja tam mam ale dost farby je to tmava hneda. povodne som to chcela robit s cokohmoty ale ze nie vb tom teple a toto sa topi rovnako 😝

aduskatt
22. jún 2012

ako dosiahnete, aby sa orosila torta a prilepila sa na nu stencils sablona?.dakujeeeeeeem

aduskatt
22. jún 2012

@dm1 jaj, no, ja som sice farbila, ale len trochu farby je tam

dm1
22. jún 2012

@aduskatt myslim ze teraz v tom teple sa nemusis ziadno snazit vytiahnes z ladnicky a do par minut je orosena 😅 . Ja sa nejako specialne niky nestazim tusim raz som veeelmi jemne navlhcila vodou ale ozaj opatrne. ja vzdy prejdem po sablone zehlickou a ono to nejako drzi 😅

aduskatt
22. jún 2012

@dm1 vdaka🙂) mne sa este nepodarilo mat orosenu tortu, tak ked tak, trosku prejdem stetcom vlhkym, ak to tam nenazehlim🙂

dada2007
22. jún 2012

@dm1 ooook.......ved ak by to bolo o rok, to je ďaleko....snád by sa aj našetriť dalo, euro ku euru do prasiatka 😀 😀 😀 ....mysli na mňa, zapíš si ma.......uvidíme 😉

monika76
22. jún 2012

@eliska22
@lokalistin
@larah
@lamps
ĎAkujem za povzbudenia všetkým .

monika76
22. jún 2012

@yamahafazer Krásne tortičky

dada2007
22. jún 2012

@monika76 držím palce!!!!!!!! a vela zdravííííííííčka prajem!!!

luciahromadkova
22. jún 2012

@dm1 da sa to kupit na slovensku? inak raz som to robila, tak ze na plech som rozotrela cokoladu, potom nechala mierne stuhnut a spachtou som ich potom zotierala, ale to bola velmi pracna a pomala robota a na take velke torty..., ja som použila len par na zdobenie...ale zas velmi sa mi to paci dokola torty 🙂

yamahafazer
22. jún 2012

@dada2007 @dajna11 lebo nestiham uz chodim do prace na smeny a mala mi nechodi do skolky a to sa neda stihat ja nemam doma ani kedy varit ani s malou von ani nikde nejdem a ona sa chce aj hrat a len mi pisti za zadkom nech sa idem hrat a ja nemam cas ked musim torty piect tak do septembra urcite nic nebudem brat potom uvidim ked pojde do skolky ako to bude ked budem mat poobednu skor by som doobeda upiekla cosi ,ale takto sa to fakt neda uz som unahana je toho moc uz som len dopekala co som mala davno poobjednavane.Ale takto len doma prenas budem rodine k sviatkom mam furt cosi

katka211
22. jún 2012

Potrebujem pomoc ale rýchlo robila som rafaelo plnku vymiešala som maslo zo salkom a zrazilo sa mi to čo mam teraz urobiť puding som tam ešte nepridala. Dakujem za pomoc 🙄

aduskatt
22. jún 2012

@katka211 zahriat, preslahat

aduskatt
22. jún 2012

@katka211 resp preslahat nad parou

lucula73
22. jún 2012

@katka211 ono to asi len yvyerá ako zrazené,nie?ja som to také tiež mala,ale som to dlhšie prešľahala a sa to napravilo 😒
@janula.h supe rnápad s tou čiapkou.........a ako si do siahla ten tvar?základ asi nebol okrúhla torta,či??
ja mám robiť budúci týždeň pre mažoretku a oni chceli čiapku vymodelovať na tortu a ja netuším ako,aby mi to držalo ☹

dada2007
22. jún 2012

@yamahafazer ahaaaa.......tak to hej, ked sa nestíha-tak nedá sa inak..chápem to jasné. A kde máš malú, ked nechodí do škôlky?
.....ja tiež ked nastúpim do práce-neviem ako to bude......ale zase.....mne tá jedna či dve torty za víkend nezaberú tolko času a možno by som to stíhala aj pak, ktovie...