Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
23. aug 2013

@ajka82 kraasne 😉
a za vsetky janky dakujem 😀 😎

ajka82
23. aug 2013

@adrika202 ano pre nu, aj muffinky si potom k nemu vymyslela 😉

adrika202
23. aug 2013

@ajka82 parada 🙂 krasne su aj torticka aj muffky :D

jakelina
23. aug 2013

@vlada111 děkuji

brunila
23. aug 2013

@jakelina Ahoj,prosím Tě někde jsi tady posílala odkaz( nejsem si jistá zda ty,ale určitě to budeš vědět 😵) na Paradise pudink asi z Německa.Můžeš mi napsat jaké ještě se dostanou příchutě,nemůžu tu diskuzi o tom vyhledat a taky jaký krém se z toho dá udělat.Známá tam jede a zkusila by mi je sehnat.Mooooooooc děkuji. 🙂

jakelina
23. aug 2013

@brunila http://www.google.cz/search?q=Paradies+creme&tb...
je jich strašně moc a použiješ jako ten vanilkový do pribináčku a máš hned třeba citronový krém atd....

jakelina
23. aug 2013

Holky pro pobavení posílám co mi napsala maminka na FB, jaký chce dort pro dítko.
No dort klasika kulatý spíše s ozdobou budu náročnější.Chtěla by tam disney postavičky.Buráka,Mckvina,Baze rakeťáka,Nema a Mikimause.Že by byli tak uprostřed a kolem nich by jel vlak.Nějak hezky to zkombinovat 🙂Jinak jsem skromná to je vyjímka že chci tak náročný dort

brunila
23. aug 2013

@jakelina Děkujíííííííííííííííí!!!Jsi fakt rychlá 🙂

katkak23
23. aug 2013

@jakelina a da sa to kupit aj cez net niekde alebo inak k tomu dostat...to su super chute mnaaaam dakujeeem

brunila
23. aug 2013

Děvčata prosím jak byste udělaly tuhle barvu kalů?Nějak se mi to ne a ne podařit.Růžová a fialová nic moc,jde to více do modra.....

meo
23. aug 2013

Ahojky, přidávám svůj druhý dort - sice nic moc, ale bylo to narychlo a ze zbytků, tak přimuřte obě oči. Navíc se mi to pod těma písmenkama trochu rozmočilo ☹
A zase tam mám špatný datum

lamps
23. aug 2013

@jakelina 😀 😀 😀 😀 ale veď nie je náročná 😝 😝 😝
inak dievčence moje ja možno tú tortu pre policajta ani robiť nebudem, tete som pekne vysvetlila, že postavičky jej budú na nič, síce za ne zaplatí ale ich aj tak potom vyhodí. A na ten dom som jej povedala, že ja 3D torty nerobím a stačilo jej, pochopila a povedala, že ona sa ešte popýta a do stredy mi dá vedieť, či berie tú tortu odo mňa alebo nie

lamps
23. aug 2013

@luciahromadkova ďakujem 😅

muffinka8
23. aug 2013

@meo na druhý pokus úplne super 🙂 písmenká máš krásne čisté, aj topánočky sa vydarili 😵 naozaj pekné, len tak ďalej 🙂

muffinka8
23. aug 2013

@brunila zmiešaj modrú, ružovú a červenú .... dostaneš niečo podobné, najprv si daj len modrú a ružovú a pridávaj červenú. Keby sa to vytvoril veľmi tmavý odtieň, len primiešaš bielu hmotu.

jakelina
23. aug 2013

@katkak23 já jsem si to nechala koupit kamarádkou co bydlí u hranic s Německem a poslala mi to poštou.

brunila
23. aug 2013

@muffinka8 Jsi zlatá!!!Jdu na to,snad to nějak dopadne.Zatím si budu dělat jen vzorek,tak uvidíme. 🙂

brunila
23. aug 2013

Skromně přidávám pár posledních dortíků.

katkak23
23. aug 2013

Dievcata poradte ako sa robi z pipingelu jazierko alebo vody presnejsie...treba ho nejako rozmiesat alebo ako upravit tu konzistenciu? dakujeeem

larah
23. aug 2013

ahojte dievčence, dávate prosím ku gaštanovému krému aj nejaké ovocie?

brunila
23. aug 2013

@katkak23 já jsem ho jen trochu obarvila modrou a natírala na potahovku nožem a dělala tím nožem vlnky.Jak je tužší,tak se to dá i trošinku zjemnit vodou ,můžeš i sem tam bělobou lehce přejet a pomáznout jako náznak vodní pěny...Mám ho na tom dortíku s labutěmi co jsem sem právě vložila.

aduskatt
23. aug 2013

@larah ja nedavam nic, tie gastany su tam podla mna najlepsie🙂 ale uz som citala, ze nikto dava k tomu dzem

aduskatt
23. aug 2013

@katkak23 ja neupravujem, iba zafarbim gelovkou a dam kam potrebujem🙂

daniela09
23. aug 2013

pre policajta

mamcas
23. aug 2013

@larah ja teda rozhodne neodporucam tam ovocie davat... mne tam vadilo a kazilo chut gastanov. Dzem som ale davala, marhulovy, ten mi nevadil.

mamcas
23. aug 2013

Inak som sa zienky zase raz tu pobavila 🙂 citat Vas je sranda a dakujem Vam za toto rozptylenie 🙂 dnes sa mi zislo viac ako inokedy 🙂

vejinka
23. aug 2013

Tie torty su prekrasne...az sa hanbim dat sem moj vytvor..ale robila sa zasa zle praskala trhala sa lamalo sa to...no a toto sa mi nakoniec podarilo po dalsich troch mesiacoch od poslednej..toto je : vankus pre kuzelnika🙂

euka210
23. aug 2013

@aduskatt skusim este, ale s olejom to nebolo lepsie

larah
23. aug 2013

@aduskatt
@mamcas vdaka holky,je bez ovocia, ja som sa len bála, aby to nebolo suché, robila som to prvý raz, no necháme sa prekvapiť

luciahromadkova
23. aug 2013

@wera.g ved je nadherna, inak mne sa pacia tvoje torty, tak sa aj inspirujem 😉, ale to asi viacere, lebo su tu casto fakt nadherne skvosty od teba aj iných... 😵