Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
12. okt 2010

J8 si beru pořád stejně - ať je tam jedna mašle nahoře nebo 10 růží dookola, pořád beru 250,-/kg.. 😉

Hejdi, myslím, že 3mm stačí... 🙂 Anebo dlouhá brčka.. 😉

rybca
12. okt 2010

@dm1 nam tu ratali za postavicky zvlast tusim 5 eur,

ja som si teraz stanovila, ako idem robit tie male 2 torty, ze k materialu zaratam 5 eur na hodinu prace a na jednu malu som ratala tak 1,5 hodiny roboty, budem robit len kvietky a stuhy, nic zlozite, a este odmerame spotrebu elektriky pri peceni korpusu a miesani mixerom.

mokiri
12. okt 2010

@hejdita, 50 Kc/hod, t. j. 2 €/hod. (Za tolko uz ani kopac jamu nevykope, myslim, ze uz aj studenti hladaju brigady, aby tam aspon tych 5€/hod zarobili ...).

mokiri
12. okt 2010

@rybca, tomu sa hovorí systém... To severania vedia...

sloniiicek
12. okt 2010

caute kocky. len tak narychlo som tu. toto bola moja rychlovka pre krsnatko k meninkam. nemam teraz doma internet, tak nemozem chodit. ☹

rybca
12. okt 2010

ahojte, tak pre tie co by to zaujimalo, robila som prave kakaovy korpus z 5tich vajec a ratali sme kWh, za mixovanie, zohrievanie rury na 150 C a pecenie cca 60 min. nam vysla spotreba 0,76 kWh. Kolko je to na peniazky si uz vyratajte podla vlastnych tarif..🙂)))))) nam tu v NL to vychadza cca 20 centov, tak to na jednu torticku nie je az tak vela, Javiem, ze je este umyvanie a tak, ale to nemoze az tak navysit spotrebu.

mokiri
12. okt 2010

😀 😀 😀 ... a ak pecies vecer, este treba priratat ziarovku... Nieeeeeeeeeeee, netreba zasa prehanat, tie energie na jednu torticku, to su odrobinky,... nic... Fakt... V zasade je to rychle. Najdlhsie trva to prekrajovanie, plnenie, zdobenie... Asi, nie?

sofi07
12. okt 2010

@sisa.b perfektne torticky, ten bocian je perfektny!!!!!! a notebokk absolutne dokonaly, nadherna cista robotka! 😉

sofi07
12. okt 2010

@nikanika28 tiez kraasne torticky, ten domcek je roztomily 🙂

naika
12. okt 2010

No už mi to neda chodím k Vám len nakúkať ale čo Vy dievčence dokážete nemam slov a pozeram v nemom užase ,nádhera ,nádhera a ešte raz nádhera.

vinka
12. okt 2010

@zdenallicka ale aj mne to tak približne vyjde.Ale to je asi tým,že vy máte potraviny lacnejšie ako mi.A ja kupujem v pl.tam ma maslo stojí 20 sk a tu pod 35 som nenašla.Práškový cukor tiež kupujem v akcii aj 10-20 kg naraz.A tým ma vyjde torta zväčša okruhla okolo 7-8 eur a cena je okolo 20 eur.Tak mi to príde tak akurát.No nepočítala som to na hodiny ale si myslím,že 10-12 eur je fakt šialená cena pre zákazníka.A si myslím,že by som neurobila za tú cenu ani tortu.Ale tým som sa nechcela nikoho dotknúť.To je jeho šikovnosť a moja hlúposť. 😀 😀

mokiri
13. okt 2010

@duplicka, este o tom pravom marcipane, chcela som porovnat, ked pises ze je to draha zalezitost, u nas stoji 7€/kg v malych potravinach v centre, okolo 6€/kg vo velkom hypermarkete. Na tu moju torticku, co mam na s. 549 som spotrebovala presne pol kila. (Ta potahovka, co robite z tych cukrikov, je lacnejsia? Plus cukor a farby, co do toho davate.)

@vinka, v podstate je to remeselna praca... preto vymieraju remesla na Slovensku, lebo vysoku cenu ich vyrobkov je malokto ochotny zaplatit, ale len ten remeselnik vie, kolko do toho vlozil casu, umu, a kus svojej duse. A nenajdes 2 rovnake kusy na svete!

zdenallicka
13. okt 2010

DOnutily jste mě sepsat si přesně, co na dort, který teď peču, použiju... Pak to spočítám, sečtu a napíšu vám, na kolik peněz mě přišlo kilo dortu...🙂
Kvůli vám mám práci navíc... 😠 😀 😠

A už jdu, poněvadž peču - na pátek dvoupatrový dort pro babičku od vnoučátek k narozeninám... 😉 😵

bzucinka2
13. okt 2010

@mokiri wauw ja odpadnem aky krasny slimak 😲 som aj usta zabudla zavriet 🙂
@sofi07 super, tie hribiky su ako ozajstne 🙂

sofi07
13. okt 2010

@zdenallicka mne to vychadza cca 4 eura na kilo bez energii atd., som zvedava kolko ti to vyjde 😉

@bzucinka2 dakujem
@mokiri ja som s MMf len parkrat robila, ale cukriky 170 g stoji 0,99 eur (vcera som ich kupovala 🙂 ) a povazsky cukor tiez cca 1 eur. na ten jeden balik ide 500-700 g cukru.

mokiri
13. okt 2010

K tým bábätkovským tortičkám som si ešte spomenula - raz som čítala, že do redakcie nejakého časopisu poslala istá žena fotografiu 3D torty – holé bábätko na bruchu, ručičky pod hlavou a vystrčená holá prdelka (niečo podobné, ako robíte tú malú ozdôbku na krstinové torty, čo máte na to formičku), ale toto bolo v životnej veľkosti novorodenca a krásne potiahnuté vo farbe pokožky (na fotke fakt na nerozoznanie od skutočného dieťaťa). Hrozne bola pohoršená, aká je to nehoráznosť a neetickosť, krájať dieťa a jesť! Celý článok tam o tom popísali...

zdenallicka
13. okt 2010

No a poslední dorty - jen je to focené mobilem.. ☹

hejdita
13. okt 2010

no ja sem si vcera kupovala suroviny na ten dort a vyslo mne to na 290kc ale kdyz vezmu v potaz ze z mouky pouziju tak za kacku a z cukru tak za tri kacky a z papiru tak za 2kacky tak to vychazi na 280kc i tak 🙂 takze zatim takhle az to upecu a zjistim kolik ma kilo dort tak pak vypocitam ostatni......protoze za tento sem si vzala 750....(je to znamy tak mi to dal predem) toz su sama zvedava a podle toho se zaridim a bude.... 🙂

vinka
13. okt 2010

@bzucinka2 ty robíš ten višňovy krém?No tak mi napíš ako idú vrstvy na seba.Ale krok po kroku.lebo ja som asi zas niečo zle pochopila. 😒

boldy
13. okt 2010

@zdenalicka @sloniicek krasne torticky
tiez som pocitala kolko vychadza torta, mne suroviny minule vysli na 12e bez energii... bola to prva zakazka spiderman, 3,4 kg... dostala som za to 30e. ale kto ozaj nevie ako tazko sa to robi, priprava mmf a modelovanie, nevie to ocenit... podla mna cas a nervy za to az tak nestoja, aspon mne 😉 a tu v rakusku som zohnala 4oog cukriky za 1,69e... a vcera som ukazovala kamoske ako sa robi mmf a povedal, ze asi prvy aj poslednykrat to robi,ze to je babracka 😀

mokiri
13. okt 2010

@bzucinka2, ano je, obdivujem ho spolu s vami! Ak by ste ho nahodou robili, a nedarilo by sa, nevesajte hlavu, ani ty @sofi07, davam vam copyright na slimacika mojho syna z tej jeho torticky (na 549-tej)... 😀 😀 😀

Ale uz teraz viem, ze sa vam to urcite krasne podari a my budeme coskoro obdivovat a hikat on line!

zdenallicka
13. okt 2010

@boldy Mohla bys mi napsat název těch bonbónů, prosím? A v kterém obchodě jsi je koupila? My jedeme zítra do Vídně, kukla bych po nich..🙂

boldy
13. okt 2010

@zdanallicka je to v obchode Hofer, 400g.... jeej a nazov neviem, lebo som uz vyhodila sacok... ale je to priesvitne a su to farebne cukriky, no nie vzdy ich maju... snad najdes

vinka
13. okt 2010

Baby pomooooooooooooooooc potrebujem tortu pre basketbalistky.nemám žiadnu predstavu.Ale vo velkosti plechu nie poschodovú.Viete mi niečo poradiť? 😕 Dáte torty pre basketbalistky stretnutie po 33 rokov.Dakujem vám za každú fotku. 🙂

vinka
13. okt 2010

@mokiri hej jasné,že niektoré sú fakt hotové zázraky.Alionuska má takých viac. 😀 😀 No je pravda,že niektorý to ani nevedia ohodnotiť ☹ ☹

katuskad
13. okt 2010

http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.c...

http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.c...
@vinka tu som našla nejaké basketbalové ihriská, tak skús kuknúť. juj má to nejakú dlhú adresu, dúfam že to dobre znázorní

mokiri
13. okt 2010

@vinka, to ano, @alionuska je zazracnica, ale aj ine dievcata, dnes napr. @zdenallicka krasne vlozila, vcera @sofi07, od profesionalnych cukrarok sa to viac-menej ocakava, je to ich povolanie. Ja mimoriadne obdivujem tych samoukov, co stvaraju nadherne diela a popri tom maju este aj svoju profesiu. Ty si, myslim, tiez jedna z nich.

Nedavno tu niektora z vas vkladala krasnu basketbalovu tortu - na oranzovo potiahnuta okruhla - basketbalova lopta a pokryta pasikmi - ako basketbalovy kos - tie pasiky prechadzali az na podlozku.

mokiri
13. okt 2010

Taketo nieco, ale ta vasa bola este krajsia, nejdem ju hladat, ale niekde tu je vzadu.

eustoma
13. okt 2010
sofi07
13. okt 2010

@mokiri dik mokiri 🙂, od vcera nad nicim inym nerozmyslam, len ako ho urobim a ako by som ho skombinovala s tym, co som chcela povodne urobit 🙂), este mam na to dva tyzdne🙂
mokiri, tiez nie som profesionalna cukrarka, vela som sa naucila od alionusky, myslim, ze jej rady pomohli mnohym tu na mk 🙂

@zdenallicka zdeni, krasne, velmi mile torticky,ty cim potahujes? mliecny marcipan?