Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
6. feb 2012

@mamina1978 vůbec nevadí a děkuju. Jsi zlatá. 😉

larah
6. feb 2012

@jakelina to je parada ja som dala par kociek a mala som to take ako na str.2110

evak81
6. feb 2012

Ahoj vsem, chystam se delat svuj prvni dort s marcipanem pro dceru k narozeninam 🙂. Protoze miluje Mickey Mouse tak volba je jasna 🙂). Mam v planu pomerancovy piskot potreny pomerancovym kremem a na to mam predstavu, ze "postavim" Mickyho klubik teda alespon doufam, ze se to tomu alespon trochu bude podobat. Vcera jsem nakoupila barvy a marcipan (pravy), ale ted mi doslo, ze jsem zapomnela koupit jedle lepidlo, da se to necim nahradit? (budu potrebovat na klubik nalepit okna atd 🙂. Diky za radu

heni79
6. feb 2012

Pozdravujem dievčatá.
Zas by som potrebovala radu. V sobotu som robila tortu a chcela som ju potiahnuť čokoládovou MMF.
Robila som ju podľa recpetu:
150g práškového cukru, 200g čokolády , 1 balenie - 180 g marsmalow cukríkov , 1 čl margarínu alebo masla,
3 čl smotany /33%/, 1 čl likéru /brandy, amareto alebo aróma/
No dopadlo to katastrofálne! 😠
Po prenesení na tortu sa boky poťahovky vlastnou váhou odtrhli.
Vrch síce držal, no po chvíli sa začal akoby topiť.
Zvyšná hmota sa mi nedala ani zmiesiť, ani nič.
Napokon šlo všetko dolu, opäť natrieť tortu a potiahla som klasickou bielou. 😅

Kde sa stala chyba? 😕 😕 😕

Pod poťahom bol krém varené salko+250g masla+karamelový puding uvarený v 250ml mlieka.

Čokoládu som dala Figaro na varenie, nedala som likér, ale to azda nemohlo spôsobiť takú škodu.

Vie mi niektorá poradiť?

jakelina
6. feb 2012

@evak81 vodou ti to bude taky držet. 😉

@larah ten klobouček máš takový světlounký, dej víc a mělo by to být takové tmavé. Já jsem to ale hned udělala a dala na dort, časem to ztuhne a pak se to může drobit. Už se s tím nepracuje tak dobře.

jakelina
6. feb 2012

@heni79 jejda to je škoda, já nevím čím to mohlo být. Já jsem to zkoušela jednou z poloviční dávky a celkem to šlo a dělala jsem to taky bez likéru, ale nechutná mi to, tak už to nedělám. 😝

evak81
6. feb 2012

jakelina moc dika za radu 🙂 to jsem rada, ze nemusim doobjednavat jeste lepidlo 🙂.

larah
6. feb 2012

@jakelina niekedy vyskusam 🙂

lifinka
6. feb 2012

@yamahafazer díky, právě, že je to jiná gramáš🙂

lusil2005
6. feb 2012

@lucula73 jj uz som nasla, dakujem 🙂

dajna11
6. feb 2012

a aj mne vyrastá doma pomocník 😀

katy1979
6. feb 2012

@dajna11 a je v spravnej krabici 😀 pockaj zachvilu ti s tym vymaluje kuchynu

vecernicci
6. feb 2012

@abriela @adul67 receptík mám z dortománie a je super 😉 tady je recept http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t...
@mamina1978 klidně to z něj udělej, ale už nedávej olej a bude v pohodě 🙂

dajna11
6. feb 2012

@katy1979 už mi jednu prachovú farbu rosypal,tak ju šmaril že bolo všetk od nerj,koberec,linka.... 😀

mamina1978
6. feb 2012

@vecernicci diky....... 🙂

lifinka
6. feb 2012

@reruna a ztužovat šlehačky tam nepatří, já ho tam mám?

reruna
6. feb 2012

@lifinka můžeš ho tam taky dát

anibas
6. feb 2012

@dajna11 áno ?? a mne hlavný ochutnávač 😀 😀

jakelina
6. feb 2012

@anibas je vidět jak mu chutná, talíř prázdný 😀 😀

jakelina
6. feb 2012

Holky jak se píšou ty šikmé dorty do flickru???

dajna11
6. feb 2012

@anibas no ale to vidno že mu chutí 😀 😀

anibas
6. feb 2012

@jakelina noo - 😀 😀 😀 a keby si videla najstaršiu - tá si rovno odrezala 1/5 torty a zjedla - ona je jak kyselina a štíhla jak prútik 😉 😉

miciatko
6. feb 2012

@anibas jeeeee ten je rozkosny

anibas
6. feb 2012

@jakelina skús takto: topsy turvy whimsical cake

dajna11
6. feb 2012

@jakelina alebo crooked cake

jakelina
6. feb 2012

Holky díky, dala jsem to do překladače a nějak mi to vždycky našlo jenom pár dortů.

daducha
6. feb 2012

Baby, ja viem ze ttorchu mimo temy, no to je tak krasna pesnicka ze Vam ju sem musim hodit.A ma krasne slova 😵 .Ja ked ju pocuvam mam zimomriavky az v r..i 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=aJxrX42WcjQ


Sakra, mi to nehodilo priamy link, no je to Josh Groban You Raise Me Up. Fakt to stoji za vypocutie 😉

anibas
6. feb 2012

@jakelina skús pozrieť pink cake box - oni robia šikmé

daducha
6. feb 2012

Hodilo , tak super ,ked chcete skuste ....

anibas
6. feb 2012

@daducha krásna 😵 😵