Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

asocial
29. máj 2013

hladam sikovnu kocku, ktora by mi na 15. juna vedela spravit tortu spongeboba...som z BA...

DAKUJEM.....
obrazok poslem do mailu, ak by sa niekto nasiel...

blcha
29. máj 2013

ahojte babulky idem po radu potrebujem spravit neaky strom k tej torte pat a mat tak ak mate neake inspiracie zo stromami velmi ma to potesi lebo nevie ako na to tak by mi to pomohlo a este som chcela radu ohladom slnecnic ze vam hodim foto tych mojich ci ich mam prerobit ale krpata mi niekde schovala telefon a nemozem ho najst a pridat fotku 😝

wera.g
29. máj 2013

ďakujem veľmi pekne, hľadám síce niečo z hmoty, ale nápad super 😉) @enula222

cwilinge77
29. máj 2013

@florentina vyzera super, není velmi hlučny? do misky Ti vojde kolko vajec na korpus, v mojom starom ked dam 8 uz sa z neho leje ☹ , ked sa vymiesaju s cukrom

blcha
29. máj 2013

babulky co myslie niesu tie slnecnice moc oranzove? nemam ich prerobit a spravit viac zlte ? lebo tu velku idem aj tak robit novu tato sa mi neako rozpadava takze ci mam prerobit aj farbu alebo to mozem nechat sama neviem 😝 co myslite?

cwilinge77
29. máj 2013

@florentina alebo ma este napadlo, kedze kuch. robot mam, zeby som si kupila len ten ručny slahac s miskou, len aky ma mat objem miska , aby sa s nej nelialo ani pri 12-tich vajickach vyslahanych s cukrom.

sticker
29. máj 2013

@blcha Prosím ťa, ako sa robia tie mini lupienky pri strede, tie oranžové... Aj na nete som videla,že mali nato nejakú špeciálnu vykrajovačku takú... Ja mám tú sadu na gerberu 3ks a dnes som si kúpila tú najväčšiu aj na slnečnicu a chcem skúsiť aj ja 🙂 Mne sa tie tvoje páčia 🙂 😉

sticker
29. máj 2013

@blcha A ešte - ten hnedý stred si ako zafarbila? Máš normálne hnedú farbu? Lebo premýšľam, že veru hnedú nemám 😒

jakelina
29. máj 2013

@sticker hnědou uděláš s kakaem nebo přidej čokoládu

brunila
29. máj 2013

@lokalistin děkuji za radu,zkusím 🙂 🙂 tady si ale snad tykáte,tak mi klidně tykej i když jsem asi nejstarší 😉

kkriznicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brunila
29. máj 2013

@blcha barva je pěkná,slunečnice má hodně odstínů.Mě se moc líbí 🙂

blcha
29. máj 2013

@sticker hnedu som urobila cokommf s horkou cokoladou no a tie lupienky na tej velkej tie male su z tej sady vykrajovaciek na gerbery tusim tu strednu som to robila presne s tou co mam tie mesie urobene len to vzdy troska s kosticou vytvarujem
a je taka vykrajovacka aj vacsia ja mam kupeny ten set troch a najvacsia je ta co mam tie male slnecnice a keby bola este jedna vacsia na slnecnice tak by som ju kupila lebo tu velku som robila z vykrajovacky co mam na laliu len som z toho torska odrezavala 😉 takze mozem to nechat tak? super tak hned idem robit este jednu velku lebo tato je pokazena 😉

brunila
29. máj 2013

ahoj děvčata,tak se pokusím sem postupně něco vkládat z mých dortíků....snad se mi to povede

florentina
29. máj 2013

@cwilinge77 neumím posoudit jak moc je hlučný, nikdy jsem jiný podobný neměla, ale je to podobné jako ten ruční co mám. Nejvíc jsem dělala teď z těch 20vajec, kila a čtvrt mouky, 800g cukru a ještě v tom byly 2dcl oleje a 2dcl vody a prdope a vanilkový cukr a utáhnul to v pohodě a mísa byla skoro plná, teda od okraje prostoru dost, ale od těch šlehacích metel /od té vrchní části/ tak 1cm. Myslím, že v těch domácích spotřebičích má tu kapacitu mísy největší....a jaký objem by měla mít mísa na 12vajec nevím, tady ta má 6,7litrů, což určitě žádný ruční šlehač nemá....

florentina
29. máj 2013

@blcha já myslím, že barevně jsou dobré, já bych je nepředělávala všechny.

cwilinge77
29. máj 2013

@florentina super 6,7 l 🙂 . Ano ako pozeram, tak pozeram vsetky ručne slahace maju najviac 3 l a to je málo , ale stacilo by mi 4 l 😉 .

lucula73
29. máj 2013

@florentina ahojky...........a neni tých 6,7l až veľmi veľa?že ked budem šľahať iba 4 vajíčka napríklad,či sa mi v tej mise aj nestratia 😀
Stále váham,či tento,čo máš ty alebo ten o triedu nižší,čo si povodne chcela.........obidva som preštudovala,o tri týždne mám narodky,najvyšší čas vybrať niečo 😀

florentina
29. máj 2013

@lucula73 ahoj, nejmíň jsem v něm šlehala tři vajíčka a šlo to v pohodě....jako jasně, hledáš to na dně 😀 , ale vyšlehá se to...záleží na tobě, to je jasné. Já jsem taky váhala, ale prostě jsem si řekla, že když už budu mít robota, nechci nakonec pak dělat něco vedle, protože se mi to nevejde do mísy. A rozhodně nelituji, zvládá vše...

zklimekova
29. máj 2013

niečo z nočného modelovania 🙂

cwilinge77
29. máj 2013

od zajtra v Lidl, 550 W a miska 3,8 l 🙂 . Myslite ze by to bola dobrá kúpa, ved záruka tam je

zsuzsu
29. máj 2013

@aduskatt dik za recept na http://www.mnamuela.sk/p/1169 , len miesto orechov som tam dala mandle mlete su mnam 😵

79zuzana
29. máj 2013

@cwilinge77 ten lidlovy nie je prave najlepsi co som pocula. Radsej by si si mohla pozriet nieco aspon 800W. Ale teda ak mas dobre skusenosti s reklamaciou v lidli tak to mozes risknut 😉

brunila
29. máj 2013

@sticker já jsem u slunečnice hnědý střed dělala po zhotovení květu,kakaem rozpuštěným v kapce jedlého oleje a potřela štětečkem.Kakao je suché,těžko se i zapracovává,ale v oleji se krásně rozpustí a jde to docela dobře.

aduskatt
29. máj 2013

@zsuzsu za malicko🙂 nooo, s mandlami to moze byt tiez super, vyskusam🙂 Vdaka za tip

p69majka
29. máj 2013

víkendová torta pre maminku k narodeninám: mramorák, parížska plnka s čučoriedkami, poťah a ozdoby smartflex

p69majka
29. máj 2013

@blcha neprerábaj nič. sú krásne!

lokalistin
29. máj 2013

@blcha perfektne su

evala777
29. máj 2013

ahojte baby, idem k vám po radu, hľadám nejaké inšpirácie na tortu v tvare kvetu, to čo mi ujo google ukázal 😀 ma nejako moc neoslovilo, nemáte niečo uložené??? Nič mi nenapadá a v sobotu musí byť torta hotová.... 😝 ďakujem veľmi pekne....

katkas1
29. máj 2013

kuracie stehna s ryzou, zajtra nic bo budeme cely den prec 😉