Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evala777
11. jún 2013

@mamina1978 )ďakujem 🙂

evala777
11. jún 2013
huxy
11. jún 2013

a ešte by som prosila o radu,ktorý krém by sa hodil k bielemu korpusu a jahodám.ale chcem taký krém,do ktorého ide maslo,a môže ísť aj pod poťahovku /nechcem dávať len maslo s cukrom/,ďakujem

huxy
11. jún 2013

@evala777 díky

mamina1978
11. jún 2013

@jakelina Ja prave docitavam ..........Tak takto si trpela bez kuchyne........ moja ..... 😔 ale uz ste dokoncili, ze ? Tak ti to ta nova kuchyna vsetko vynahradi ...... 😵 😵

aduskatt
11. jún 2013

@huxy pod potahovku ide tenulinka vrstva masla s cukrom, to tam ani citit nebude a mas to istotu, ze sa ti neroztecie potah.....ked ale ze vyslovene ciste maslo s cukrom nechces, tak daj k tomu lyzicu nutely🙂

huxy
11. jún 2013

@aduskatt ďakujem,ale práve o to ide,že som si chcela ušetriť robotu,aby som robila len krém a nemusela ešte robiť osobitne maslo s cukrom /či nutelou/ ešte pod poťahovku.totižto budem v časovej tiesni,a nechce sa mi s tým toľko babrať.viem,že sú aj také plnky,už som aj robila,ale napr.karamelová sa mi k jahodám nehodí,ani citrónová,tak preto hľadám niečo čo sa aj hodí a je s maslom 🙂

aduskatt
11. jún 2013

@huxy tak si odober z toho kremu do torty kusok bokom a zaslahaj tam maslo.... osobne mi trva vyslahat maslo s cukrom a nutelou asi minutu🙂

huxy
11. jún 2013

@aduskatt no a ešte by si poradila teda nejaký fajný krém čo sa hodí s jahodami?

jakelina
11. jún 2013

@mamina1978 zítra mi namontují poslední věc a to dřez a baterii k ní. Při montáži zjistili, že je dřez prasklý a čekali jsme na nový. 😝 Zase týden bez vody, moje nervy 😝

aduskatt
11. jún 2013

@jakelina tak ale hlavne, ze sa to blizi do zdarneho konca🙂

mamina1978
11. jún 2013

@jakelina no citala som 🙄 ale tak uz sa teeeeeees 😵 😵 😵 😵 😵

janulkamartinko
11. jún 2013

Ahojte babulky,dlho som tu nebola tak aspon par stranok idem prejsť,mam k vam prosbu,vedeli by ste mi poradiť z čoho urobiť tieto plachty na lodi? je to jedlý papier ? kde ho kupim? dakujem 😉

janulkamartinko
11. jún 2013

foto 😀

mamina1978
11. jún 2013

@aduskatt jeeeeej konecne som sa docitala o tej torticke , co som aj u teba ochutnala 😵 😵 😵 😵 😵 😵 krasne vyzerala , aj v skutocnosti aj na Foto ako celok ........ a mnamkovaaaaaa gastanovaaaaa bolaaa 😵 😵 😵 😵 😵 A u nas v DE nieje dostat gastanove pyre 😠 len varene vakuovo balene cele kusky gastanov. Tak som rozmyslala, ze keby som to zmixovala s praskovym cukrom, tak by to bolo aspon nieco podobne....... 😕

blcha
11. jún 2013

@aduskatt
@mamina1978 a ako robite gastanovu plnku?

aduskatt
11. jún 2013

@mamina1978 🙂
praskovy cukor, vanilka a rum ku gastanom, ak nie je u vas pyre🙂

mamina1978
11. jún 2013

@aduskatt jeeej diky , si poklad 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
11. jún 2013

@blcha k pribinakovemu nalamem na kusky pyre a zmixnem🙂

blcha
11. jún 2013

@aduskatt dakujeem 😉

mia114
11. jún 2013

ahojte
mam otazocku na Vas, neviete ako spravit takehoto vtacika? ma byt velky cca 9cm do vysky teda bez noh, ja som ho spravila z hmoty ale jeskutocne tazky a mam pocit ze to nema sajnu udrzat na tych nohach na torte, urcite sa prepichnu cele nohy do tory ☹ ako by ste to spravili?

anibas
11. jún 2013

@mia114 skús si zohnať v hobby obchode polystyrenovu guličku - sú rôzne veľkosti - a obalíš v hmote a zapichneš nôžky 😉

mia1111
11. jún 2013

@mia114 - z burizonovej hmoty už babublky robili, tak skús, bude ľahší a minieš menej hmoty 😉

mia114
11. jún 2013

@anibas myslis ako toho vtacika spravit tak ze dovnutra dat tu gulicku? alebo do torty?

mia114
11. jún 2013

@mia1111 no ja som rozmyslala nad burizonkou ale neviem si predstavit ze bude taky pekny hladky, bo obalit burozinku a spravit z nej taky tvar je tazke ☹ ci nebdue vidiet niekde spoje kde sa to spaja ta hmota. no asi skusim este tak spravit a uvidim.

anibas
11. jún 2013

@mia114 do vtáčika dáš polystyren a dotvaruješ celého aj s chvostom, a nohy urob riadne dlhé

mia1111
11. jún 2013

@mia114 urobíš z burizonky, potrieš maslom dohladúčka, ako tortu, necháš zatuhnúť a potom potiahneš hmotou. Môžeš najskôr natenučkou jednou vrstvou a potom druhú vrstvu, ja som ešte neskúšala, ale tak by som to robila ja... alebo miesto burizonky ako anibas píše, dať guličku z polystirénu dovnútra vtáčika

mia1111
11. jún 2013

@mia114 - ešte ma napadlo, ak sa bojíš, že by sa prepadol, tak nôžky urob dlhé až po dno torty, tak sa nebude mať kam prepadnúť, ani keď bude ťažký 😉

zuzana92101
11. jún 2013

baby, potrebujem od vas pomoc...inspiracie. Torta ma byt pre chlapa, k 30tke. Rad korculuje, alebo mi navrhli, ze nejaku akoze "30 maximalna povolena rychlost". Dakujem za kazdy napad. 🙂

dadulka271
11. jún 2013

@mia1111 už mi prišli silikonky dakujeeeeeeem su super a ten 1centik si mi nemusela posielat 😀 chcem ich vyskušat mam kupeny aj prášok magic decor 100g no neviem kolko mam zarobit na jednu krajku :-///