Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
26. júl 2013

@ivkaivka je krasna, super sa ti podarila 😵

mamina1978
26. júl 2013

@vecernicci ten 2,5 kilovy trojposchodak ....... 😅 😅 😅 😅 😅 ved to je len sama potahovka 😀 😀 😀 😀

mamina1978
26. júl 2013

Ja som uplne zabudla na moje modelovacky v maji z Bratislavy .........( Buzz ste uz videli na torticke , co davala sem moja sestra..... 🙂
A tieto lienky nie su ale dokoncene 😒 ....... pre nedostatok casu, aj kridielka nestihli vyschnut, preto sa susia vedla na salke 😉 Musela som odcestovat domov , mojim detom skoncili vtedajsie prazdniny ...... A lienky mali ist az neskor na torticku , ktoru mala robit moja sestra 😉 🙂 Fotky su robene len mobilom .......

akapulko
26. júl 2013

taaaaaak bolo tu troch husto normalne som tu sedela a citala to ako detektivku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale uz ma to fakt nebavilo lebo sa to dookola opakovalo!!!tak len pecte aby som mala kde popast oci kedze ja nemam ten vykend nic,ale svrbia ma prsty mozno nieco dam 😀 😀 😀 aj ked som neni coperfild ale nieco vycarujem ved ked to dokazal on tak musim aj ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 soryyy ale neda mi stale mi je z toho smiesno🙂)))))))))))))))))))))))))))))))

evala777
26. júl 2013

@mamcas ja som tiež od toho pána objednávala ú istú abecedu a prišla mi do troch dní.... 🙂

artepf
26. júl 2013

@livia76
@sanym
@dm1
@jakelina holky moc díky, ty dva dorty - s winx a autíčkem, to jsou pro mé dva malé oslavence, o víkendu slavili 2 a 4 roky a jak se říká, že kovářova kobyla chodí bosa, tak jim jsem na dorty koupila hračky umělé, protože minulý rok jsem vyhazovala dinosaury z marcipánu 😖 . Ne že by ten marcipán nechtěli jíst, ale já jim ho v takovém množství nechci dávat a tak měli radost, že jim hračky zůstanou, dostali oba dort a mně navíc nedal tolik práce 😀 . A @reruna můj Kubík právě auta moc nemusí, dinosaurů má asi milion a tak jsem se mu snažila ten dort udělat takový neutrální 😀 .
Ale ten robot - má to být teda Transformers 😀 - je z marcipánu.

mamcas
26. júl 2013

@evala777 tak to si mala super 🙂 dik za info

muffinka8
26. júl 2013

@jakelina Máš pravdu Majka, ona potrebuje odbornú pomoc a sama to dobre vie. Jej príspevky si odporujú a ja by som jej odporúčala hlavne prestať čítať takéto fóra ako MK a podobne a dať sa dohromady.
Keď som bola tehu tiež som tu kadečo čítala a len mi to dvíhalo tlak. Tak som MK ani len nezapla lebo mám pocit že už takmer všetko sa tu bije so zdravým rozumom 🤐 už asi len táto téma a téme o varení ostali normálne 😀 😀 kde sa naozaj vecne diskutuje.

No a k téme 😀 náš nezbedník mal včera 2 rôčky, oslava bude o týždeň a ja furt neviem akú tortu bude mať. Chcem len niečo jednoduché, farebné, nejaké zvieratko na vrch 🙂
A o dva týždne ma čaká levia torta s 3 levmi, detská tak dúfam, že sa mi podarí vymodelovať tých levov ako si predstavujem, len vôbec netuším kedy to spravím 😅 lebo aj na výlet do Luhačovíc chceme ísť, aj doma sa stále niečo deje a v noci ja nerada robím 😝 a síce mám na to skoro 2 týždne ale mne sa to zdá málo 😀 😀

mamcas
26. júl 2013

@sikag rozhodne sa nemas za co hambit, torticky su krasne, ta posledna je fakt peckova 🙂 ja sem tiez pridavam svoje, tesim sa kazdemu liku a chodim sem stale po radu 🙂 su tu zlate zienky a veru a stretko by som aj ja isla 😝 hlavne okukatgrify 😝 inak ja som tiez hnila robit hmotu doma, takze klobuk dolu 😕

mamcas
26. júl 2013

Defcata zas sa mi tie korpusy nepodarili tak vysoke ako som chcela ☹ teda jeden. Z kolkych vajec robite do 24 formy s tym ze dva krat preezete a vrch odrezete? Ja som urobila z 5 a musela som vrch nechat :( chcela som prvy krat skusit mat taku rovnu, nikdy som este vrch nezrezavala, som dlho nevedela, ze sa to robi 😖 az tu som sa dozvedela 😉

muffinka8
26. júl 2013

@mamcas ja robím mramor do 22cm zo 4 vajec, do 24cm by som asi zo 6 skúsila. A baby mi tu poradili, aby som tortu hneď po upečení otočila naopak a bude rovná 😅 Na foto je už otočená, a takto to rozrežem aj plním a mám rovný vrch 🙂 a tento by sa dal aj na 3 krát prekrojiť.

mamina1978
26. júl 2013

@mamcas nemusis zrezavat, ked nie je extremne vysoky...... 😉 Staci ak ho po upeceni trosku nechas vychladnut a potom obratis naopak. Cize spodok bude vrch, krasne rovny a vrch bude spodok, ten sa trosku scapne vahou korpusu 🙂

sikag
26. júl 2013

@mamcas no a ja som si myslela ze vsetky si robite potahovku doma 🙂
vrch torty sa zrezava? 😲 tak v tom je ten fiiiigel... 🙂

mamina1978
26. júl 2013

@muffinka8 juuj si ma ubehla 😉 ....... 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
26. júl 2013

Holky hurááá , fotky stiahnute , podpisane, uz len nech si to rozoberu, horsie , že moji chlapi nevedia "ovládať" prenos torty z chladnicky na stôl , kedze na tu morsku aj krivu treba ist s rozumom 🙄 🙄 🙄 porazi ma ak to po.... ☹
Psíková bola nakázana ruzovy potah a traja psíkovia , krivá bola tiez dohovorena na pevno 😉 to je tá co je robena navyše 😀 no a morska panna som dnes zistila ze ide tej pani co odo mna brala 😀 morsku torticku s bielym potahom a ruzovou kabelkou hore 😀 😀 😀
Som šťastna, ze som to stihlaaaa, teda ale nenaspala som skoro nic :P idem sa urobit za cloveka a šups na welneeees pobyt , tešíííím 😀 😀 😀 😀

akzuzs
26. júl 2013

@muffinka8 odkiaľ máš recept na mramorový? Ja robím väčšinou piškotu alebo salko pláty. Keď robím piškotu akrúhlu tortu , tak každý jeden plát pečiem samostatne a na okrúhlu tortu keď robím zo 4 plátov dávam z dvojitej dávky zhruba 8-9 vajec záleži od veľkosti vajec. Ešte som ine neskúšala ale mramorový ma láka
No tu ešte pridávam dve čo som včera a dnes dorobila a odovzdala a ešte jedna bude zajtra a potom mám dlho pokoj

ikula2
26. júl 2013

@pristela kraaasne torticky, prosim ta ta posledna morska panna na tvaricku mas nejaku silikonovu formu?

pristela
26. júl 2013

@ikula2 Ďakujem , nie nemám na tváričky formičky, vždy všetky modelujem ručne

dm1
26. júl 2013

@jakelina pekne napisane preto som to uz radsej ani ja nekomnetovala clovek vidi ze to nema cenu....

muffinka8
26. júl 2013

@akzuzs mne ho poradila @pristela 🙂 a rozpísala som ho na strane 4009 úplne dole, aj foto tam je. Robím len tento, alebo potom čokoládový, to som tiež našla recept niekde tu ale v druhej téme, to je z 5 vajec a tiež je vysokánsky.

reruna
26. júl 2013

@artepf já jsem si myslela, že ta winxka i chuck jsou umělí, ale mě to neva, aspoň jim ty hračky pak zůstanou, já bych jim právě taky ty modelované postavičky nechtěla moc dávat pak jíst, je to samá barva, asi se inspiruju a postavičky kupím, mladší chce zase dort s dinosaurama a tak nebudu muset modelovat a dinouši mu zůstanou na hraní a druhému tam dám winxku a bude to 😀

sikag
26. júl 2013

@pristela mas prekrasne torticky. a videla som aj tvoje babiky a zastery! si uzasny talent 🙂

ikula2
26. júl 2013

@pristela no tak tomu sa povie talent 😵 a cim malujes? Ja som skusala vsetky aj praskove, gelove, tekute ale stale sa mi to nepaci, musim viac krat prejt aby to drzalo...

jakelina
26. júl 2013

@pristela krásné všechny, ta mořská supr, ty vlny, postavičku ani nekomentuji, tak je úžasná jako vždy i ten delfín je krásný. No prostě všechno. Já už se opakuju, ale nějak nemá čeština víc slov na vyjádření pro krásu, tak mi to musíš odpustit.
Já zase dělám trapný dort s autobusem, už ho dělám potřetí, vrrrrrrrrrrrrrrrr. Já nevím proč to lidi pořád chtějí a ještě náš autobus co jezdí v Opavě TQM. 😝 😝 😝

daria77
26. júl 2013

Ahojte dievčatá 🙂 dlho som tu nebola,ani nepiekla ( nútená prestávka),ale idem k Vám po radu.Na budúci týždeň mám spraviť tortu ( pre brata,takže odmietnuť sa nedá,len neviem ako to spravím,lebo budem mať na to len 1 deň ,čo budem doma 😕 😅 ) Má to byť nejaký poklad,alebo hľadači pokladov.Rozmýšľala som nad truhlicou,ale ani neviem,ako urobiť kovanie a hľadala som aj zlatý jedlý sprej a nejako sa mi to nedarí 😔.proste som úplne mimo 😔 Prosím nejakú dobrú dušičku o radu.Ďakujem 🙂

vecernicci
26. júl 2013

@mamina1978 co chtěli, to mají 😉

jakelina
26. júl 2013

@daria77 kup si tekutou zlatou barvu a jenom to přetři štětcem, ale nevím jestli se ti to na jeden dort vyplatí. Pak ti to bude doma ležet, když málo pečeš. ☹

mamcas
26. júl 2013

@mamina1978 @muffinka8
Nooo ja som ho raz skusila dat dolu hlavou, ale ja mam taky volajaky lepkavy ten vrch, cize sa mi to potom poodlepovalo a rovne to nebolo 😒 mozno mam zly recept alebo co... 😖 musim to este skusit a skusim ten mramorak, uz sa nanho aj tak dlho chystam. Inak, dalsia otazka zienky na Vas 😝 prave som obmaslovavala torty, stale rozmyslam preco mi to nejde do hladka, nakoniec som si zobrala kartu a tym to skusila z bolo to lepsie, juchu 😀 s cim to robite vy? S takou stierkou? A robite to naviac krat?
A skusala som svoju prvu cokotortu, je to des, ale viem asi preco... ta vrsrtva cokolady ma byt asi taka hrubsia ze? Mne kopec coko ostalo, tak predpokladam, ze som jej mala na tej vrstve nechat viac...a neriedila som coko.
Sorry za dalsie otazky, to som ja ale otrava, ze? 😀 prosim neodpovedat na poledny dotaz, xixi 😀 😀 😀

daria77
26. júl 2013

@jakelina ďakujem 🙂 áno pečiem ešte menej,ako som piekla,ale čo už ☹ .....možno sa dá všetko naspäť do starých kolají a začnem znova 🙂 ..ďakujem ešte raz 🙂

mamcas
26. júl 2013

@pristela neskutocneeee 😀 nechapem ako to robis, tie tvaricky su vzdy dokonale. Ty uz nie si pozemska zienka, ty si umelkyna 🙂