Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

artepf
11. nov 2013

holky, moc vám děkuju za tak milá slova 😵 , většinu inspirací mám stejně od vás, moc ráda sem chodím slintat nad vašima výtvorama 😀 , jen nějak nestíhám každé zvlášť pochválit a "olajkovat" 🙂

katarina51
11. nov 2013

@artepf tá babkovská je úúúúúžasná

daja55
11. nov 2013

@timuss páčia sa mi tie postavicky,máš na to formicku vyrezavacku?

lawli
11. nov 2013

@maya30 ja mám takéto
....ehm to bude tapetka ...PREPÁČTE 😕

timuss
11. nov 2013

@daja55 nie, nemám, vytlačila som si obrázok z netu a vyrezala podľa neho 🙂

daja55
11. nov 2013

@timuss dakujem

pristela
11. nov 2013

Baby 😀 😀 😀 prdel si robte 😀 😀 😀 ja ten casak este nevidela ,asi zajtra dojde, len viem ze tam slo len malilinko fotiek, ja ho pak celý vlozimna fb, ale este ee 😅
@lokalistin , po zadku dostanes a nee ze autogram 😝 😝 😝 a moooc drzim palce

dada2007
11. nov 2013

baby, ved ja som už aj červený koberec dala na chodbu...........ved @pristela sa v stredu ku mne chystáááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mysiatkoo
11. nov 2013

@pristela kedy autogramiada ? aj ja xceeeeeeeem 😀

pipka
11. nov 2013

@pristela cooo? kdeee? akooo? ktoooo? aj ja sceeeem!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎

pipka
11. nov 2013

@mamina1978 @jakelina jaaj babulky moje...tie skolkarske choroby... ☹ mooc drzim palce nech ste cim skor fit 😉
ja si musim klop klop ale my uz 3tt zdravíííí 😕 😕 😅 😉

ale ked to tu tak citam, tak v tych skolkach je to na slaktrafenie, ci na SK, ci v CZ ci kdekolvek na svete 🙄
som sa tu dnes uplne naaahodou zacitala zas do jednej skolkarskej temy...no mne to akurat tlak zdviha 😠 😠 😠 a to si stokrat poviem, ze nemozem taketo temy tu citat, lebo ma to stale laka tam pisat a povedat tym matkam od pluc co si o tom myslim..ale nechcem sa do toho montovat, lebo tu su ucitelky v ociach matiek, len tie, co im deti vadia a potrebuju sa ich zbavit a to za kazdu cenu 😠 🙄 🙄 tak radsej nepisem nic 😝

aale teda myslim si svoje 😠 ak da vedome matka svoje chore dieta do skolky a este ked jej zavolaju povie, ze nemoze pren prist, lebo ma dlhsie nieco dohodnute...tak taka zena si nezasluzi byt matkou 😠 😠 😠 😔 to nech sa na mna urazaju kolko chcu 😠 🙄

pristela
11. nov 2013

😀 😀 😀 len , aby som si ja od vas nepýtala autogram za pár mesiacov 😝 😝 😝 😝 este , že si tu hned robia srandu práve tie pravééé 😀 😀 čo lúbim 😀
@dada2007 kašlať na koberec 🙄 výťah dodaj !!!! 😝 😀 😀 😀

timonko
11. nov 2013
pipka
11. nov 2013

@pristela u mna aj vytah maaaaaas 😀 😀 😀 cakam ta...aj s casakom 😝 😀 😀 😀 😎

pristela
11. nov 2013

@pipka to bolo dobréééééé 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
12. nov 2013

@pristela s tým výťahom to bude ozaj trošne problém.....jedine že by sme s MM dali kladku a vytiahli ťa na to 4 poschodie v prútenom košíčku 😵 😵 😵

jakelina
12. nov 2013

@pristela zlatko a kdy bude autogramiáda v České republice?? Abych si na to nechala volno a nebrala dorty, však to nemůžu vynechat 😲 😲 😲 😀 😀 😀

evala777
12. nov 2013

@bubobubina ahoj, ja tipujem 40x40, 30x30 a 20x20 😉

mamina1978
12. nov 2013

@mamcas Ja som robila takuto , pre jednu fesandu do Mnichova 😉 .
https://www.modrykonik.sk/blog/mamina1978/album...

mimcak
12. nov 2013

@lokalistin juj držím palečky.,aj môjmu 3 ročnému drobcovi vyberali v auguste znamienko, Mal ho od narodenia velké a teraz sa mu začalo zväčšovať tak muselo hned von. ☹ 😢

mamina1978
12. nov 2013

@lokalistin aaach moja, 😒 snad to bude predsa len ok 😉 🙂 drzim palceky ..... aj tie na nohach..... 😉

mamina1978
12. nov 2013

@lokalistin aj ja uz mam zasoby bieleho a aj tmaveho kandizu, no zatial nic, ale pripravena som 😎 😀 😀 😀 😀 Ten tmavy vyzera ako sperk, a ked ho namocis a nechas vyschnut ostane leskly. Vies co ma napadlo, mozno je to blbost ,ale dievcata tu pouzivaju bonbari, ci by sa nedal rozpustit bez vody len v rure ten kandiz a potom ho nechat zatuhnut v tvare, ktory potrebujeme..... hmmmm tusim skusim trosku experimentovat, ked nemozem tortovat..... 😀 😀 😀 😀 😀

mamcas
12. nov 2013

@mamina1978 perfektna siiii 🙂 presne tuto som hladala a nevedela sa k nej dopatrat 😝 strasne sa mi paci ta topanocka, mozem ju skusit teda urobit? Neviem sice ci sa podari, ale pokusim sa 🙂 moc moc dakujeeeem 🙂

mamina1978
12. nov 2013

@mamcas No jasne, ak nechas kazdu cast pekne vyschnut, tak to urcite zvladnes. Toto bola moja druha topanocka..... 😉 Moja prva bola tato https://www.modrykonik.sk/blog/mamina1978/album...
Neboj, to zvladnes ,mas krasne torticky, si sikovna 😉 🙂 Uz sa tesim na tvoju tortusku 😵

jakelina
12. nov 2013

Holky moje úplně první kniha, ještě jsem nedělala, vezou ji vlakem do Prahy na promoci, tak jenom tak jednoduše, aby to vydrželo tu cestu.

mamcas
12. nov 2013

@mamina1978 aj ta je krasna 🙂 ono to nevyzera tazke, len sa bojim veru ci to bude tak pekne drzat tvar... ale vyschnut necham podrazku zvlast a to ostatne mam nalepit a tak nechat schnut nie? Lebo ked to stvrdne tak mi to nepojde podrazke prisposobit a zahladit, ci? Aspon tak som robila papucku, lenze ta je mini oproti lodicke 😝
A dakujem moc za povzbudive slova 🙂 od kazdej jednej z Vas dokonalych ma moooc tesia 🙂

mamina1978
12. nov 2013

@mamcas Ano , urobis spodok nechas vysusit, pridas dalsiu vyrezanu cast,prilepis ju na podrasku a nechas vyschnut, potom dalsiu cast prilepis a nechas vyschnut....... len ked by si celu topanku poskladala naraz a nechala tak schnut, zdeformovala by sa ti.........

mamcas
12. nov 2013

@mamina1978 ahaaa, moooc dakujem za rady 🙂 dnes pojdem na to 🙂

levandulka3
12. nov 2013

@anibas ľad je kandizovaný cukor kupovaný v kau----

levandulka3
12. nov 2013

kolegynky veľké vdakaaaaa za vaše liky 😉 😉 😉