Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
18. nov 2013

@jakelina ďakujem, veď sú perfektné, teda celá Minnie je super 😉,

mysiatkoo
18. nov 2013

@maya30 no to prave bude problem, lebo na spodok potrebujes pravy uhol 😒 ja som ju na svk este nikde nevidela, vsade som nasla len zaoblene 😠

ikula2
18. nov 2013

@nellynka som si ju na rychlo kupila, lebo to chceli podla obrazku a som ich nemala, ale sa mi to zle robilo, mala som najprv RD hmotu a to sa nedalo tak som to nakoniec urobila z PD, s tou sa mi najlepsie robi
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c2/

ikula2
18. nov 2013

@dagmarmustafa jeeeej uzasne, presne take nieco by som chcela aj ja pre maleho aj do skolky. prosim ta tie mufinky este potieras maslom a potom vyzdobu?

dagmarmustafa
18. nov 2013

@ikula2 Dakujem. Pod marcipanovu ozdobu som dala len nutelu.

broucek2
18. nov 2013

@akzuzs no a nejhorší je, že prý stačí jen nízká, ale musí být dosti široká, aby se z ní dalo udělat 22 kousků. To bude vysušené, ještě chce paříž a maliny. To fakt nedám, jen hmota na potah bude vážit přes 0,5kg. Na to mi paní řekla, že na marcipánu netrvá, což je pěkné, ale s čokoládou si moc nepomůžu a krémové dělat nechci. Ono i jen s jedlou oplatkou by byl problém se cenově vejít, protože i ta něco váží.

maya30
18. nov 2013

@mysiatkoo to sa dalo cakat ze za 1,60 Eur v tom bude nejaky zadrhel 🙄

jakelina
18. nov 2013

@nellynka děkuji

jakelina
18. nov 2013

@mysiatkoo já dorty potírám malým trojúhelníkovým pravítkem, jak jedu jednou stranou po podložce, tak na dort přiložím tak, aby byl pravý úhel. 😀 😀 😀

jakelina
18. nov 2013

@broucek2 jedině obsypej boky kokosem nebo ořechy a dej marcipán jenom nahoru. To bude lehčí

lifinka
18. nov 2013

Tak jsem nakonec vymodelala podle obrázku to Disney letadlo, ještě pár dodělávek a bude na světě....

lifinka
18. nov 2013

@jakelina máš mimmie moc hezkou ten obličej je perfektní 🙂

maca_p
18. nov 2013

@aduskatt to je taekwon do tortusa?

maya30
18. nov 2013

@jakelina ved aj ja, len som ich uz par zlomila 😀 kovove by bolo naj 🙂

nellynka
18. nov 2013

@ikula2 dakujem

mysiatkoo
18. nov 2013

@jakelina Jo, ved pravitko je zaklad 🙂 ale na coko je kov lepsi a nelame sa 😀

aduskatt
18. nov 2013

@maca_p ano🙂 mali sme stretavku na vyrocie klubu, tak prekvapko od trenera od nas🙂

maca_p
18. nov 2013

@aduskatt aj to trenujes? ja som to cvicila, hmmmm pred nejakymi 17 rokmi 😎 . dala by som sa veru na to znova 😀 , taka super fyzicka 😉

jakelina
18. nov 2013

@mysiatkoo pak jedině z nějakého obchodu pro kutily, manžel má takovou super a sádruje s tím hřebíky od obrazů 😀 😀 😀

aduskatt
18. nov 2013

@maca_p mam modry pas🙂) skusala som teraz, ale uz len tak strecingh, teczhniky, posilovacky, sparing uz nie, na to nemam, takze ja si len tak obcas s nimi zamakam, ale uz nie naplno🙂 ja som skor teraz taka vypomoc, vodim maleho, ten trenuje naplno a robim tam casomieru, cukrarku, pomoc........viacmenej necviciaci clen klubu🙂

mysiatkoo
18. nov 2013

@jakelina 😀 😀 😀 tam som este nedosla 😝

broucek2
18. nov 2013

@jakelina stejně to bude děsná práce a nikdo mi ji nezaplatí. Asi se na to vykašlu a napíšu jí, ať to zadají cukrárně. Dokonce chtěli, abych jim sháněla i svíčku se 6. To není prpblém, ale musím někam jet a na to není čas. Chjo, to jsou známí známých

jper
18. nov 2013

@jakelina ta je úžasná - dala jsem si ji do alba inspïrací pokud nevadí 😉

evala777
18. nov 2013

ahojte, pridávam moje tohotýždňovky, tá Kitty bola moja najrýchlejšia torta, od rozbitia prvého vajíčka až po uloženie potiahnutej torty do chladničky ubehli 4 hodiny.... 😀

zuul
18. nov 2013

@halienka jasne to sa ani nepytaj. potom hod ako sa ti podari. 🙂

cumin
18. nov 2013

Ahojte, kdybyste někdo potřebovali pravou vanilku, tak dobrý obchod je zde: www.vanilkovyobchod.cz Je tam mletá vanilka, extrakty, cukry, dokonce i víno 🙂

lencza
18. nov 2013

přeji hezký den

potřebovala bych radu.....mám ted zakázku na dort velikost 30x40cm, takže na velký plech......ještě nikdy jsem tak velký dort nedělala a vůbec nemám představu z kolika vajec mám upéct korpus, chci dělat normální světlý piškot......neporadily by zkušenější dortařky? děkuju předem

mimcak
18. nov 2013

baby pomoc torta pre dospelého hasiča. Má 25 a môže byť aj srandovná.Len nie 3D auto

akapulko
18. nov 2013

taaak pridavam svoj hokus pokus skusala som modelovat kvietky plus nova plnka🙂tak mame ku kaficku 😀 😀