Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

olo2003
27. jan 2014

@aduskatt
@artepf ďakujem kočky, som si myslela, len som si nebola istá. pekný deň

blcha
27. jan 2014

ahojte babulky viem ze tu mate toho vela tak pisem este raz prosim vas ako by ste odhadli vahu torty o velosti sirka 20 vyska 25 a dlzka 55 ? je to strasne velke este musim tu panicku ukecat nech to spravime mensie lebo sak ja to ani take velke nebudem vediet urobit @aduskatt tebe dakujem ze si mi napisala aky taky odhad ja ked som to tak neako ratala vychadzalo mi to az okolo20kg ty kokos sak ja mam z toho uz teraz nervy a to mam este dva tyzden cas som myslela ze to budem robit tak maximalne na dlzku najvacsieho plechu co mam doma no uvidim ako to vypali 😀 😀 ale dievcence pomozete mi ak date aj vy aky taky odhad

jakelina
27. jan 2014

@blcha přemluv paní na menší, kam to dá chladit, když jí to nevejde do lednice. Raději dva menší dorty

nika266
27. jan 2014

@blcha šak ta dlžka 55 vojde ti do chladničky,mne nie,moc som ti neporadila ,ale ta dlžka ma zaujala

lucula73
27. jan 2014

@nika266 určite jej nevojde,lebo ja som ledva narvala nejakých 50cm 😝 ,ale to bola podložka taká dlhá

@jakelina ďakujem ti,takú nejakú jednoduchú urobím, 😉
mala som voľný víkend že už nič nebudem piecť a ma ukecala baba,čo som jej už viac toriet robila,no nenechám malú slečnu bez torty 🙂

vlada111
27. jan 2014

@maya30 jaj ďakujem pekne, no keď aj ty chváliš... 😉 Používam túto ružovú silikónku - http://www.peciem.sk/peciem/eshop/11-1-Silikono.... Nie je ten vzor na torte hlboký, lebo tie kvietky som chcela ploché a nedá sa to tak potom otlačiť.

blcha
27. jan 2014

@jakelina
@nika266 tak chladit by sa mohla aj na balkone to by az taky problem asi nebol ale ide o to ako to budem robit ja sa ju budem sbazit prehovoritna nieco mensie ona si mozno ani neuvedomila ze ake to bude velke chcem ju prehovorit na mensiu vyska by stacila tych 20cm a to budem musiet aj tak vystuzit ze? sirka v pohode 25 a dlzku by sme mohli dat tych 40 cm to mam akurat na dlzku plechu hned by to bolo rozumnejsie takze tu vahu na velkost 40x25x 20 co myslite aka by bola vaha ? zatial s nou pisem len mailami takze som jej poslala cislo nech mi radsej zavola a dohodneme sa normalne len by som potrebovala vediet ason ze kolko to bude vazit a tak co ja mam teda dost blby odhad ked doteraz som nic take nepiekla 😉

aduskatt
27. jan 2014

@blcha posla mna toto tak 13 kg

blcha
27. jan 2014

@aduskatt tak to by bolo rozumnejsie uz a hlavne pre mna jednoduchsie ked to budem piect 😉

nanima
27. jan 2014

@janicka7777 dakujem 🙂 klobasa je sojovy suk ( 2 spojene ) a slanina su pozliepane odrezky a potiahnute mala som velky plech tak som orezavala . aj tak som sa netrafila do vahy 😀 😀

jakelina
27. jan 2014

@blcha ono nejde jenom o rozměr, ale i o krém, dva stejně velké dorty s různými krémy můžou vážit úplně různě 😝

blcha
27. jan 2014

@jakelina ved to ja viem ja to potrebujem tak orientacne vediet aspon, uvidime ako to nakoniec dopadne ako sa dohodnem s panicku 😉 snad to neako vymyslim 🙂 len som chcela aspon troska odhad od vas skusenejsich 😉

voskovaeva
27. jan 2014

@vlada111 super krasne jsi šikovna 🙂

nika1985
27. jan 2014

Ahojte prave mi pisali z firmy kde som pracovala pred MD ze chcu tortusu do 7kg poschodovu stvorcovu dole pribinak hore pariska a ja neviem ake velke maju byt tie stvorce nerobila som este stvorcovu iba jednu ani formy nemam ale tak nejako to uz urobim len by som vas poprosila ake rozmery jednotlivych poschodi asi. DAKUJEM MOC KRAT a kolko daviek plnky ak budete take dobre urcite to uz mate v oku.

evala777
27. jan 2014

ahojte babulky, idem k vám pre radu, potrebujem nejakú išpiráciu na tortu v tvare hrnca a ujo google sa moc neposnažil 😉 , nemáte uložené nejaké inšpirácie?.....Ďakujééééém 😵

mimcak
27. jan 2014

Ahojte. Už týždeň blúdim po nete a hľadám nejakú tortu pre kukláča. Chcú hlavu kukláča, alebo niečo také. Chcela som nejakú inšpiráciu, ale nič .A termín sa blži. 😠

timuss
27. jan 2014

@nika1985 ja som teraz robila pre babku 26x26 a 20x20 a mala 7,8 kg....dole som mala parížsky krém s banánmi a hore bol citrónový krém...

mysicka3703
27. jan 2014

Ahojte šikulky 🙂 chcela by som prvý krát robiť tortu pre moju dcérku, nejakú jednoduchšiu s figúrkou hello kitty. Chcem použiť hmotu smartflex velvet, len neviem asi aké množstvo budem potrebovať. Bola by to klasická okrúhly torta s priemerom 26 cm. + tá figúrka,,,,, a ktorá príchuť je podľa Vás najchutnejsia? Ďakujem

jakelina
27. jan 2014

@mysicka3703 dobrá je vanilka a stačí ti necelé kilo.

lawli
27. jan 2014

@vlada111 Tortičká je kásna ...a o tom M-ku ani nehovorím ... 😵 😵 😵 😵 prosím ťa ako ,repektíve čím si lepila tie cukríky...a držali?? Ďakujem krásne za odpoveď 😉

lawli
27. jan 2014

@jakelina ja som nerobila ale toto mám uložené ... INŠPIRÁCIE Z NETU ...

vlada111
27. jan 2014

@lawli nie je to jedlé, lepila som sekunďákom 😀 😀 😀

mysiatkoo
27. jan 2014

@lamps ten polovnik je taky tvojsky... to uz nie je do kategorie krasne, to je samostatna kategoria "lampsovske" 😵 😵 a drzim packy do prace... @vlada111 detto nezaraditelne nikam inam, iba k tvojmu menu 😵 😵

lawli
27. jan 2014

@vlada111 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No tak to si ja nemôžem dovoliť 😒 😅

muffinka8
27. jan 2014

@mysicka3703 kúp si vedierko 1,4 kg Smrtflex akurát budeš mať.
Príchuť, hmm ... vanilka vonia dosť výrazne podľa mňa, ale taký višňa je fajn, ale v podstate všetky okrem jahody, tá mi doslova smrdí 😝
ale mandľa, višňa, vanilka, pomaranč asi nič nepokazíš.
Ja som robila takúto s Kitty 😅

jakelina
27. jan 2014

@lawli já panenky nesháním, ale děkuji. Kočka co je chtěla to určitě najde 😉

lawli
27. jan 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 jeeeejda ....upozorním ju...ďakujem 😉

lawli
27. jan 2014

@lucula73 kočka hore som ti hodila pár Barbiniek ,len som tak akosi nedopatrením označila inú sladulienku 😅 😉

jakelina
27. jan 2014

Kočky měli u vás v Lídlu ty bonbony??

mysiatkoo
27. jan 2014

@jakelina v nasom ix budu mat podla mna este mesiac.... tu to takmer nik nekupuje 😝