Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

svetlo55
13. apr 2014

Ahojte žienky po dlhej pauze pridávam tortičky

blcha
13. apr 2014

caute babulky odkedy som pracujuca zena uz nestiham citat tuto skvelu temu tak pridam aspon torticky posledne vsetky boli male len 3kilove 😉

ajka82
13. apr 2014

@tamara2307 Ahoj, ja davam na krem ktory je aj v torte, nemusis kvoli tomu maslo davat...

sticker
13. apr 2014

@zuul Ten vláčik na torte je úžasný!!!!!
@mamcas Veľmi sa mi páči farba tej torty s 80tkou 😵
@mrka2 Tá kačičková je super, s dovolením si ju ukladám do inšpi 😎

zuul
13. apr 2014

@sticker dakujem pekne! cely z polystyrenu.

dievcata prosim chcela by som urobit plnku z vymixovanych jahod, poradte nejaku dobru. Dakujem velmi.

evala777
13. apr 2014

ahojte pridávam narýchlo svoje potom vás opáčitkujem 😉 pre Klárku bola presne podľa požiadaviek mojej dcéry, ktorá mi ju presne nakreslila na papier 😀

evala777
13. apr 2014

jaj a ešte fotky 😵

terinka2013
13. apr 2014

@zuul wau to sa ako taký vláčik dá 🙂 a ten Sam no super

mrka2
13. apr 2014

@sticker ooo, kludne 🙂

mrka2
13. apr 2014

@zuul krasne torty, mna by zaujimala trochu od veci vec... co je to za meno Evusko? to som este nepocula... 😕 🙂

natap
13. apr 2014

Dobry vecer, ,prosim nevie niektora z Vas ako by som mohla docielit tak ,pekne zdobenie kolacov.. 😉

elamaslakova
13. apr 2014

@natap To zdobenie je urobené čokotransferom, dostať ho každých v cukrárskych potrebách , je to vlastne taká fólia na ktorej je vzor z kakaového masla . napr. tu ho majú http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/8-1...

blancagon
13. apr 2014

@sisika ja by som prosila ten recept ,ďakujem.

natap
13. apr 2014

@elamaslakova dakujem za info. 😉

mimcak
13. apr 2014

Baulky nestíham vás čítať,len tak v rýchlosti pridám fotečky. A idem dokončiť tortušu,síce som už myšlienkami inde kedže zajtra idem pod ten nôž . ☹ Tak držte palčeky. Na tu lollipops som sa velmi tešila,kedže ju nechali na mňa ako ju urobím. 😉 😵 ,len foto mohlo byť lepšie 😒 . Mala 7,5kg. tá facebook bola totálna rýchlovka pre kamošku zábudlivku. Tak aj tak vyzerá 😝 .

zuul
13. apr 2014

@mrka2 dakujem dievcata a
EVUSKO je EDUARD! tiez som bola vykukana 😕 som si nebola ista ci chlapec, dievca? a tiez som sa to hned pytala.

dagmarmustafa
13. apr 2014

Ahojte.Poviem Vam-to je ine kafe-chodit do roboty a aj nejake tie torticky spravit.Myslim,ze pre mna max 1- 2 na vikend- a aj to neviem dokedy 🙂 Klobuk dolu pred vsetkymi co to zvladate.

sisika
13. apr 2014

@blancagon jasne,veľmi rada,tu je nech sa páči: Mramorovy korpus
250g hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 4 vajíčka, 240g práškového cukru, 150ml oleja, 100ml horúcej vody, kakao
Toto mnozstvo mi vyslo na ten okruhly vysoky korpus,v 26č forme. Ten stvorcovy kde vidno rez,ten je robeny vp velkom plechu z dvojnasobnej davky.
Vyhoda tohto korpusu je hlavne v tom ze dobre drzi tvar a nevyschne.

mrka2
13. apr 2014

@zuul coze? 😀 tak to by ma nenapadlo,ze Eduard. aj ja som robila ten tyzden pre Eduarda 😀 🙂 ale volaju ho Edko 🙂

tamara2307
13. apr 2014

@mimcak nechyba tam pismenko, v torte s dievcatkom?

katarina51
13. apr 2014

@adrika202 gratulujem, máš peknú robotu. 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉

daja55
13. apr 2014

@sisika Tá okrúhla torta ja robená z jednej dávky? a ako dlho na kolko stopnov pečieš?Diky 🙂

jakelina
13. apr 2014

@mimcak zlatko držíme pěstičky, ať to dobře dopadne. Dortíky jsou krásné, nemáš tam mích Michaela?? Asi ti chybí písmenko 😉

sisika
13. apr 2014

@daja55 ahoj,ano,z jednej davky. Piekla som 60minut na 150'C,v elektrickej rure,bez ventilatora. Podla rád z tejto diskusie som na spodok formy dala papier na pecenie a okolo som natiahla alobal prelozeny na dva krat,aby som zvysila boky. A korpus krasne narastol-prvy krat takyto vysoky. Krajala som na tri platy,ale dali by sa aj styri....
Vela dobrych veci som sa tu naucila-a dakujem sikovniciam ze sa podelia-je to obrovska pomoc...

maxiberuska
13. apr 2014

zdravim, len pisem o radu, idem skusat 3 tortu , robila som si marcipan sama na tie 2, teraz by som chcela kupit hotovy biely,na akej stranke objednavate,aby sa mi dobre s nim robilo a aj cenovo nie moc drahy, dakujem 🙂

mimcak
13. apr 2014

@tamara2307 , @ jakelina nie nechýba dievčatko sa vola Michela Alexandara ony sú z Talianska 😀 ,ale máte postreh 😀 No a Ďakujem . aj za pestičky. 😉

aduskatt
13. apr 2014

@maxiberuska pozeram, ze si z TT, tak u mna na www.mnamuela.sk, mozny osobny odber na Druzbe🙂

chvapilu
14. apr 2014

ahoj koupila jsem jsi váleček se vzorem luis vuton prosím nemáte někdo foto už s hotovým dortem?děkuji

sticker
14. apr 2014

@sisika Teda zo 4 vajec do 26 som nikdy nemala taký vysoký ☹ Vlastne je stále bojujem s výškou korpusou, lebo mi ani za ten svet nenarastú. Naposledy som robila z 8 vajec a konečne som ho mohla prerezať na 2x 😒

mirka_st
14. apr 2014

@zuul o mňami,ja by som chcela poprosiť o receptík na ten zákusok. Ďakujem