Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mojkamoj
18. jún 2014

@pipka Júj ďakujem pekne,hneď bude lepšia nočná 😉 akurát som jednu dozdobila a plátiky sa pečú,kvietky sa modelujú 🙂

elamaslakova
18. jún 2014

Dievčence ďakujem vám všetkým, už som popiekla korpusy a uvidím ked naplním ten spodný koľko bude mať kg + prirátam poťahovku a podľa toho sa zariadim , buď trošku zmenším tie zvyšné poschodia alebo to bude dobré. Výzdoba je jednoduchá len 3 ruže tam budú.

mimcak
18. jún 2014

@pipka ja som robila na drôtikoch .

mimcak
18. jún 2014

@halienka ešte sa ťa chcem opýtať na ten robot máš pri ňom aj návod v slovenčine. Ešte som sa nerozhodla ,že aku značku celý večer tu hľadám nejaké roboty a už mi z toho šiba.Hlavne,že mi treba robiť ruže 😝

mrka2
18. jún 2014

@dadulka271 ja by som to robila z nejakych keksikov, zlepila dve-tri nutelou a keby trebalo,tak orezala podla potreby. to je najjednoduchsie. raz som tak robila traktor. 🙂

romy01
18. jún 2014

@dada2007 dakujem, po vikende pofotim ako ta moja torta dopadla 🙂

mysiatkoo
18. jún 2014

@pipka ved mas postup u svojej zeny 😝

halienka
18. jún 2014

@mimcak jéminku, ani neviem, ale tuším len v nemčine veru, ja som taký blbec čo siaha po návode až keď zlyhajú všetky ostatné možnosti 😀 Ale tam nie je moc čo študovať, teda ja po nemecky neviem ani slovo, ale vcelku rýchlo som prišla na to ako ho ovládať, nie je to ťažké, možno len ak by si chcela aj dokupovať iné nadstavce... Ale dá sa spýtať tam na infolinke hocičo, možno ak si vyžiadaš pošlú aj slovenský...

gilmorka
18. jún 2014

Ahojte. Poprosila by som radu pre amatera ako som.ja, chcela by som manzelovi upiect tortu v tvare plechovky piva cize uzsia q vysoka torta
, taketo nieco
tortyodmamy.sme.sk/netradicne/plechovka-piva-podla-priania-oslavenca

A mam par otazok. Robievam klasicku tortu z 2x prerezaneho korpusu. Tu by som potrebovala tak min.dva korpusy na seba, ale mozem to len tak vrstvit, bude to drzat po kope? ci medzi korpusy mam nueco dat alebo ako?
Ako takuto tortu potiahnem? klasicky vyvalkat kruh a polozit cez celu tortu alebo len na vrch kruh z potahovky a okolo zas taky pas potahovky?
A jedna prakticka,ako sa takato torta kraja ked je taka vysoka? len do polovice ci? vobec si to nevien predstavit.
Vopred dakujem za radu 🙂

pipka
18. jún 2014

@mysiatkoo no to je ale moc vysoky level na mna 😅 😀 😀
ale to mam ulozene... 😉

mimcak
19. jún 2014

@gilmorka Ja som síce ešte nerobila plechovku piva.Ale robila som podobnú vysokú. Na tvojom mieste by som to v strede predelila podložkou,lebo potom sa ti to bude veľmi zle krájať. Možno by som dala do spodného aj jednu výstuž ,aby ti držalo tie horné korpusy,aby ti neklesla torta.😝 to už neviem možno ti poradí niekto inak. Ja ked som robila takú vysokú tak som robila v celku,lebo to tak zákazníčka chcela,ale torta mi potom klesla tým ,že bola vysoká tak tlačilo na spodné a bolo to nepekné.Síce som to nejako zamaskovala,ale už by som tak nerobila určite.

evala777
19. jún 2014

@mojkamoj ja by som tiež nezobrala ale všetky štyri boli na jednu spoločnú oslavu, tak som to vzala 🙂

mojkamoj
19. jún 2014

@evala777
veď jasné,niekedy človek musí spraviť kompromis,alebo splniť želanie,ja len na margo toho že roboty s tým je tak isto ako s veľkou alebo ešte aj viac,ale cenovo chce každý menej zato dať 😉

gilmorka
19. jún 2014

@mimcak dakujem. Mozno si radsej zvolim inu tortu :-/ Ako sa kraja torta ked su tam vystuze? tie sa pred krajanim lahko vyberu? A podlizka nemoze byt napr. tortova oplatka?

abriela
19. jún 2014

@gilmorka a co keby si ju spravila nalezato

gilmorka
19. jún 2014

@abriela hm aj to by slo, len toto sa mi paci viac a prislo mi jednoduche upiect male kruhy. A ak nalezato, aky tvar korpusov by som mala piect, obdlziky a naplnenu tortu zaoblit na bokoch?

abriela
19. jún 2014

@halienka ta sovickova s papuckami je uzasna. Ukladam si pre inspiraciu

abriela
19. jún 2014
mimcak
19. jún 2014

@gilmorka Ten týp čo ti dala @abriela nieje zlý a pre teba,ak nemáš také skúsenosti by bolo možno aj ľahšie urobiť.

mimcak
19. jún 2014

@gilmorka a vystuženie torty som myslela takto ako poschodovú tortu http://www.lorna.estranky.sk/clanky/dobre-rady-...

malamargotka
19. jún 2014

ahojte baby tak sa hlasim ako zaciatocnik 🙂 a dufam, ze mi troska pomozete,,,chcem si spravit mgr torticku 2 knihy na sebe a chcem tam davat nejaku tvarohovu plnkou s ovocim a tu je otazka : Mam dat okolo obrubu z masloveho kremu, aby mi ovocie nerozpilo kraje a potom potahovu? a aky krem mozem dat pod potahovu z marshmelow, ked nechcem maslovy krem?

sticker
19. jún 2014

Pridávam dokončenú tortičku. Dobre sa robí, keď nie je také teplo, nie ako min. tt. 🙂 Korpus som spravila bez vajec, použila som banán, čokoládový mramor. Plnená iba džemom a pribináčkovým krémom. Aj s podložkou mala 3,8kg. Zabudla som samotnú podložku odvážiť, ale neva, je to pre kamarátku. Skúšala som kliešte, ale teda zatiaľ mi to nejde. Mne osobne sa zdá trochu preplnená, no ten vláčik sa mi nezmestil vedľa torty 😅 😝 Tak preto takto.

sikag
19. jún 2014

@pipka aj zanetka robila palmu 😉 ja som robila na drotikoch
@malamargotka bud das maslovy krem pod potahovku, alebo ganache cokolada so smotanou 2:1. ten "krem" pod potah je v tenkej vrstve tak sa ho neboj, na torte ho nebude citit

chvapilu
19. jún 2014

ahoj můj první pokus o Fionu a dětičky je trochu mladší hubenější a kamarádka říkala elegantnější snad to nebude vadit můžu poprosit o názor,děkuju

michaela3011
19. jún 2014

@lokalistin tak takto som sa s tym pohrala 😅 😀 futbalove ihrisko s loptou 🙂 maly vraj fandi Brzilii, tak som to mala do toho nejak zakombinovat... loptu som spravila na druhy pokus 😀 chcela som ju robit este do tretice (lepsie) ale ked som pozrela na hodiny, tak mi to bolo zrazu jedno 😀 😀 😀 zalaha som do postele a zaspala ani neviem ako

mia114
19. jún 2014

ahojte, tak moja posledna torticka a mam dovoelnku az do septembra 😝

gilmorka
19. jún 2014

@abriela @mimcak dakujem, je to zaujimavy napad spravit roladu. Asi skusim 🙂

gilmorka
19. jún 2014

@michaela3011 krasna 🙂 ta lopta je cisto z potahovky?

michaela3011
19. jún 2014

@gilmorka dakujem 😵 nie, lopta je zo zmiesanych odrezkov (z puncoviny) 😉

gilmorka
19. jún 2014

@michaela3011 aha, dakujem 🙂