Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
19. okt 2012

tak a tortičky sú upečené a ja mám víííííkend, tento raz som mala z toho strach či to budem časovo stíhať, ale vyšlo to 😀 😀 😀 😀

symoona
19. okt 2012

Po velmi dlhej dobe opat torta 🙂 Nie je na objednávku. Len tak pre priatelovho kolegu k narodkam...Snad som to napisala spravne a ze sa potesi...

pipka
19. okt 2012

@pristela neeee, sak hodim sa ti pod strom jaaaa 😀 😀 😀

anibas
19. okt 2012

@symoona krásna - ale chýba ti písmenko A - dinamo 😉 😉 😉

evdus
19. okt 2012

@lucula73
@aduskatt
ďakujem vám kočky za radu,to vážne medom? Ale asi len tenučkú vrstvu akoby lepidlom,že?Bojím sa,aby sa to neroztopilo,aj vrstva marcipánu pod,aj ten obrázok... 🙂

mimcak
19. okt 2012

@levandulka3 to si všetko robila akože na tento víkend??? To akože ako stíhaš???? 😨 😕 Ale su ,že naozaj všetky waaaaaaaaaaaaaw krásne 😉 😵 a ten tom no bomba 😕 😀

symoona
19. okt 2012

@anibas och ano ☹

aduskatt
19. okt 2012

@anibas prave som isla pisat, ze tam vypadlo a

ollako
19. okt 2012

Ahojte mam na vas otazocku som uplny zaciatocnik, odhodlala som sa na potahovanu tortu podla internetu, pat a mat, vyfomovala som postavicky rucne, kupila som si na to smartflex, v pohode sa mi s nim pracovalo, len potom mi ta hmota popukala, ani nie ako potah, ale tie formovane postavicky, neviete preco? a este jedna otazka, korpuso som upiekla naplnila potiahla vsetko v pohode, no ked som tortu rozkrojila, tak ta spodna korpusu, sa uplne stlacila a mala asi 3 mm,, ta torta vlastne cela klesla...neeviete preco, nie je to tym , ze som cerstvo upeceny korpus plnila?, nechavate to odlezat, alebo co? dik za rady,pridavam foto, sice nekvalitna, ale aspon nejaka 😉

mia114
19. okt 2012

@levandulka3 krasne torticky, to akos tihas tooolko torticiek 😕

mia114
19. okt 2012

moja druha torticka.

pristela
19. okt 2012

@pipka moooje nervy !!!!! to uz aby bolo po váánocááách 😀 😀 😀

@levandulka3 nááádherne vsetky, ale ta prváááá 😵 😵 😵 😵 😵 jasny víťaz u mna 😵 😵

vlada111
19. okt 2012

@pipka to je photoshop? 😀 Krásne sú 😉

pipka
19. okt 2012

@vlada111 ano moja...pochopitelne...zdvojnasobila som si obrazok 😀 😀 😀 😅

vlada111
19. okt 2012

@mia114 si sa upostavičkovala 😀 Krásne

pristela
19. okt 2012

@vlada111
@pipka ženy som rada , že ste dávali na stretku pozor a viete ... 😀 😀 😀 😀
@vlada111 Vladi a si ty fakt tehotná ??? , sa mi to prestáva pozdávat , photoshop je ako droga 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jenie123
19. okt 2012

ahojte kocky.. uzasne torticky ste opat vykuzlili.. aj sa sem hanbim dat tu moju dnesnu, akosi sa mi nepaci.. ☹ ☹ najradsej by som ju urobila nanovo.. 🙂
zajtra robim na uvitanie dietatka, tak dufam, ze uz bude lepsia..

pipka
19. okt 2012

@pristela Vladka si to brusko dokreslila 😀 😀 😀 to len aby sme ju pustili sadnut 😀 😀 😀
inak dojde domov, zlozi ho a ma frei 😎 😀 😀

anibas
19. okt 2012

@ollako tortička krásna 🙂 🙂 🙂 🙂 postavičky: nepoužívala si veľa cukru alebo solamylu pri modelovaní ? ja si ruky mastím cerou, a stlačený korpus - možno tenký plát, alebo premočený krémom, džemom alebo šťavou, časom vychytáš muchy a pôjde ti to od ruky 😉 😉 😉 😉

vlada111
19. okt 2012

@pristela Žanet no veru ti poviem, že radšej by som to cez photoshop. Toto gúľanie teda nič moc.

ollako
19. okt 2012

@anibas asi mas pravdu s tym cukrom, ale neviem mne sa nepaci, ked sa torta leskne 😅 , bala som sa si primastit ruky, a s tym korpusom mas asi tiez pravdu, namocila som to ananasovou stavou a potom mi starka 85 r. volakedy pekavala torty, vravi, ze ten spody kpspus nemusis velmi vlhcit, tak asi mala pravdu, nuz proficky su proficky, ja na nu velmi nechcem dat, lebo strasne sa jej nepacia potahovane torty a nemam rada tie jej maslove plnky, ale mozno si dam poradit aspon v tvarovani vie doma varit fondant a formovat husky, kacisky a stromceky ruzicky, to som vzdyy na jej tortach obdivovala 😉 ale pouzivala vela snehu,,

aduskatt
19. okt 2012

@vlada111 ved uz len chvilku🙂 zachvilu sa dogulas..........

vlada111
19. okt 2012

@pipka
@pristela len musím to brucho stále upravovať 😀

pipka
19. okt 2012

@vlada111 sak ale v tom uz mas praaaaaax 😀 😀 😀 😀 😀

ollako
19. okt 2012

@jenie123 krasna torticka ako si kreslila tie oci a ako si robila pismenka prosim ta? poradis, mozno by som sa inspirovala a takuto spravila synovi zanedlho ma dva rocky

pipka
19. okt 2012

v Bille tatranske maslo 0,99€ 😉

jenie123
19. okt 2012

@ollako dakujem.. 🙂 oci aj pusu som kreslila jedlou fixkou, ale dalo by sa to aj gelovou farbou a pismenka som si sulala a vytvarovala..

dadka212
19. okt 2012

@hejdita u nás fičia beyblady, bakugany a hocijaké rozprávky, to by bolo asi najlepšie sa spýtať čo malého baví, čo rád pozerá alebo podobne....

florentina
19. okt 2012

@vecernicci moje milá, ty jsi zlato, že na mne tak myslíš a to já nemám vůbec strach, že by jsi na mne zapomněla 😉 ...je mi právě jasné, že toho máš až nad hlavu a já na to vůbec nespěchám, tak jsem si právě říkala, že až něco bude, nebo až tě tam přestane bavit běhat 😉 , tak že dáš vedět a ten zbytek vyrovnáme (já tobě, nebo ty mě...to máš fuk, jak to vyjde)....pěkný víkend a děkuji moc....

levandulka3
19. okt 2012

@mimcak dakujem, veru za jeden víkend