Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evena
19. mar 2010

cessy to vypadá dobře 😵 😵

cessy
19. mar 2010

evena stuzeny tuk je CERA

cessy
19. mar 2010

evena a aky potah robis???MMF???

lenka.pav
19. mar 2010

cessy, a ako si tu fotku vkladala? veruze by som to ja akosi nevedela, neviem tu nikde najst tu moznost 😅
evena a aky marcipan si robila? z cukrikov?

cessy
19. mar 2010

evena a aj dobre chutila, az som bola prekvapena 😉
aa dakujem za pochvalu leni

cessy
19. mar 2010

leni ako pridas odpoved tak pod tym je pridat fotky k prispevku, tak cez to 😉

evena
19. mar 2010

tak to je určo tím protože je takový mastnější 😝

cessy
19. mar 2010

dufam ze nam to adminky nezacnu rusit, ked su tam neni deti 😒 😒 😒 😒

lenka.pav
19. mar 2010

cessy, nemas zac. mna od toho odradza ten karamel na vrchu, robila si to podla toho receptu z tortyodmamy - tu pravu dobosku?

cessy
19. mar 2010

evena a aky marcipan robis?????

lenka.pav
19. mar 2010

aahaaaaaaaaaaaa, jasneeeeeeeeeeeeeee. uplne som to prehliadla 😀 😀 😀

cessy
19. mar 2010

leni robila som to potom podla ineho receptu ako mi pridala mukky, lebo som potom nasla ten co som presne myslela...

nebolo to az take narocne, len treba pri tom rychlost....myslim ze na buduce to zas lepsie spravim.
ja som si nozikom na plat naznacila ze asi kade budem krajat, aby to bolo presne a potom to islo fain....noz som potierala maslom a islo to super, len pri poslednych 2 rezoch mi zacal praskat, trebalo to rychlejsie robit, inak to bolo pekne

evena
19. mar 2010

cessy nevím co je to MMF ... sehnala jsem si nějaký recept se suš. mlékem, cukrem korunní, ztuž. tukem, rumem, medem mandl. aroma a trochou vody dle potřeby no a takto to dopadlo 😅 blbé je jen to že jsem na to chtěla lepit malé včelky a ty mi na toim držet nebudou 😀 takže myslím zajedu koupit ten ztuženej tuk a ozdoby udělám z nové várky mandlového těsta 😝

lenka.pav
19. mar 2010

baby, som taka nachladnuta ako uz davno nie. citam si to tu cez slzy, nos mam uplne upchaty, tie oci slzia, katastrofa. mam tu vedla seba jednu plnu krabicu vreckoviek a druhu prazdnu, kam davam pouzite. coskoro bude plna 😅 . a to sme mali ist kamaratom na oslavu a museli sme to odriect. chcela som im upiect torty. tak som sa na ne tesila. a teraz namiesto toho ledva zijem ☹

cessy
19. mar 2010

leni pozri.....
este ten kraj nemam neako domysleny...vidis????lebo kazdy plat sa piekol vez formy, takze to bolo take vseliake....
ale mamina povedala ze je to originalne 😕 😒 😉 🙂
asi ma chcela len upokojit.......lebo mne sa to nepacilo 🙄

evena
19. mar 2010

lenka brzo se uzdrav 😵 já jedu směr tesco 😀

lenka.pav
19. mar 2010

evena, myslim, ze to nebude len tym stuzenym tukom, nemoze to byt aj tym, ze si dala mozno vela vody? 😕

henikav1
19. mar 2010

ja chcem tiez stareho, konaaaaaaa

Leni dakujem, tak dufam, ze sa bude tiez pacit oslavencom, neviem aka bola reakcia, lebo neboli doma ked som im ju doniesla, doma bola len upratovacka, tak uvidim v pondelok v kancelarii
No a podla mna nevadi ked tam nie su vzdy deti, ved je to tema recepty, tak nie sme od veci, k receptom predsa patria aj fotky. Ale cessy, vyzera mnamkovo, dala by som si

evena
19. mar 2010

cessy nevím co je to MMF ... sehnala jsem si nějaký recept se suš. mlékem, cukrem korunní, ztuž. tukem, rumem, medem mandl. aroma a trochou vody dle potřeby no a takto to dopadlo 😅 blbé je jen to že jsem na to chtěla lepit malé včelky a ty mi na toim držet nebudou 😀 takže myslím zajedu koupit ten ztuženej tuk a ozdoby udělám z nové várky mandlového těsta 😝

cessy
19. mar 2010

leniii, to mi je luto...prajem skore uzdravenie 😉

skoda tej torticky.....mohli sme hodnotit 🙂

evena
19. mar 2010

máte v tom novým koni taky takovej chaos 😕 se mě odeslala stará odpověď už jednou poslaná 😀

lenka.pav
19. mar 2010

ev,dik
cessy, ved vyzera bohovsky! takze aj ten karamel sa robi po kuskoch? ty brdo, sak s tym je roboty ako na kostole!

cessy
19. mar 2010

aj ja chcem stareho kona 😠 😕 🙄

cessy
19. mar 2010

lenka jednoducho to vylejes na jeden plat, rychlo lyzickou potretou maslom rozotries a potom rychlo porezes a hotovo...podla mna to nebolo az take narocne.. 🙂

lenka.pav
19. mar 2010

bude to oslava manzelov, obaja maju skoro naraz narodky. velmi ich mam rada, no co uz, upeciem im niekedy aj bez prilezitosti tortu len tak. chcela som jej dat striptera a jemu prsia alebo stripterku 😉 . uz som sa na to tesila, bola som zvedava, ci zvladnem figurky a nmiesto toho som tu ja za tu figurku na gauci 😅

lenka.pav
19. mar 2010

aha, cize lyzickou si to natrela zakadzym na ten naznaceny kus torty a tak dokola?

lenka.pav
19. mar 2010

a tie boky by sa nedali potriet kremom? ci ho bolo malo?

cessy
19. mar 2010

leni nie...najprv ryclo roztries a potom rychlo porezes, ja som si to tak liala, aby som to moc nemusela tou lyzicou patlat.
vazne to nieje az take tazke, ty to urcite zvladnes, si sikovna 😉

henikav1
19. mar 2010

leni, mrzi ma, ze si taka chora, rychlo sa vyzdrav
ja sa tu nejako stracam, nikdy neviem kde som ☹

cessy
19. mar 2010

no tie boky som nedomyslela......kazdy plat bol trosku iny...neake milimetrove rozdiely,tak asi by sa to ani nedalo.
na buduce ich orezem presne a aj potriem. piekla som to len na papiery na ktory som si nakreslila kruh 25ccm

cessy
19. mar 2010

heni neboj, nie si sama...aj ja sa tu neako zle orientujem 🙄

cessy
19. mar 2010

inak videli ste alionuskine torticky????
su naadherné vsetky 3, krásne

lenka.pav
19. mar 2010

minule som piekla marlenku a robila som to s platmi tak, ze som si vyvalkala cesto a potom som to hned orezala podla sablony. mala som ale samozrejme zbytky....