Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dolly3
11. júl 2013

@muffinka8 ďakujem a kde sa dá kúpiť hmota ?

muffinka8
11. júl 2013

@dolly3 v niektorých mestách sú cukrárske obchody, ty máš blízko do Popradu ... pozri www.pecenieskamkou.eu oni majú obchod v PP, ale aj v iných e-shopoch. Ale v obchode ti aj poradia.

mysiatkoo
11. júl 2013

dalsi moj prispevok do tortovej problematiky.. vopred sa ospravedlnujem za kvalitu citania cez fotky no snazim sa predist sireniu bez uvedenia zdroja...a budem vdacna za kazdy vas nazor... https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50625...

muffinka8
11. júl 2013

@mysiatkoo 🙂 ja to poviem tak.

Je fajn vytvoriť chutnú a peknú tortu.
Je fajn ak sa torta páči obdarovanému.
Je fajn ak si tým zarobíme nejaké to euro. (A potom ho minieme na nákup ďalších pomôcok 😀 )

Ale -
Nie som ochotná celé dni premýšľať ako bude ďalšia torta vyzerať.
Nie som ochotná každú voľnú chvíľku tráviť modelovaním postavičiek, kvietkov, ...
Nie som ochotná po nociach piecť a zdobiť.

Ak by sme sa iba týmto mali živiť, bola by to už práca .... a toto je veľmi pekné a milé hobby ktoré máme a bola by škoda z neho spraviť "LEN PRÁCU"

Tak pečeniu zdar 😵

mysiatkoo
11. júl 2013

@muffinka8 ved prave, ze v zmysle hobby by to mali chapat aj ti, ktori si za tortami predstavuju neskutocne zarobky a vyhybanie sa prispevkom do statnej kasy...

muffinka8
11. júl 2013

@mysiatkoo mne to chvíľu trvalo, ale už som sa naučila povedať cenu akú si podľa mňa minimálne zaslúžim, a ak sa niekomu nepáči, tak čo už 😀

dolly3
11. júl 2013

@muffinka8 dakujem zájdem tam a nasla som tam aj jedle obrazky tak jedna bude s jedlym konikovym obrazkom 🙂 a druhu skusim potiahnut

mimusa94
11. júl 2013

baby ako sa vam pracuje s hmotou K2 smartflex nie je lepsi,??? dakujeeeeeem 🙂

mamcas
11. júl 2013

@mimusa94 smartflex je o sto krat lepsi 🙂 Ja som robila asi 50 tort s K2 a presedlala som 🙂 Neda sa to porovnat 🙂

mimusa94
11. júl 2013

@mamcas dakujem ti pekne 🙂 a nevies odkial by som ho mohla zohnat z ktoreho eshopu na internete? nasla som s vanilkovou prichutou 4kg za 23,40 myslim ze je to celkom dobra cena ci nie? ale neviem za aky cas by mi dosiel :/ nemas s tym nahodou neake skusenosti?? 🙂 dakujem :*

hankyt
11. júl 2013

prosim poradte,ako mam naplnit hlavu kona.chcu pribinacik s ananasom a druhu karamelovu.ktork dat na spodok.

nika266
11. júl 2013

dolly3 Švábovce su asi v blizkosti Kežmarku a tam je obchod ,na tortu,myslim že maju aj pobočku v Kežmarku pozri si ich stránku a tam je aj čislo na tel.zavolaš a uvidiš čo ti povedia

dolly3
11. júl 2013

@nika266 Ďakujem

lokalistin
11. júl 2013

ahojte, prosim vas ako namiesam maslovu?

marci2305
11. júl 2013

@mysiatkoo Krasne torricky😉 Smiem sa opytat ako vyrovnavas tie torty ked su dokonale rovne? Pouzivas smartflex? Dakujem😉

marci2305
11. júl 2013

Ahojte kocky😉 Tu su moje dve z minuleho tyzdna.

stupacik
11. júl 2013

@pipka tie torty sú úplne ze užasné

evicaka
11. júl 2013

Babenky, prosím pomôžte mi nejako vylepšiť tú tortu, dnes akosi nemám svoj deň, stále mi na nej niečo vadí 😢 😢 😢 😢 ak máte nejaký nápad čo s ňou, tak sem s ním....prosíím

nanima
11. júl 2013

dnesna torticka

mamcas
11. júl 2013

@mimusa94 cena je to dobra. No ja som si hmotu este posielat nedala. Kupujem ju v tortomanii,myslim,ze ma taku istu cenu. Neviem odkial si,skus zistit ci nie je v okoli nejaky cukrarsky obchodik. E-shopov je vela a vsade to maju.

adrika202
11. júl 2013

prvé dve tohtotýždnovky 🙂

pipka
11. júl 2013

@evicaka ja by som tie kvietky asi neurobila perletove 😒
ale co sa kompozicie tyka, tak by som asi nemenila nic 😉 len ten jeden padnuty listok lalie zdvihni 😉

zuul
11. júl 2013

@mamina1978 ked robis cokoladovu prosim aky pomer davas coko a maslo? alebo ceru? ta cokohmota sa mi asi nevydarila. dakujem.

evvina
11. júl 2013

dnešní rychlovka

sisix
11. júl 2013

@evicaka me se libi tak jak je 😉

sisix
11. júl 2013

@zuul ja dělala taky cokohmotu a nepodarila se mi. Sem se zarekla, ze uz nikdy 😒

vlada111
11. júl 2013

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky prosím ako sa volá krivá torta v angličtine. Chcela by som si pozrieť nejaké inšpirácie, láka ma vyskúšať ju 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pipka
11. júl 2013

@vlada111 skus crooked cake 😕 😅 😉

aduskatt
11. júl 2013

@vlada111 turvy topsy si myslela?