Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
31. okt 2013

@lokalistin teda teba by som chcela mat za kolegynu 😎 😀 😀 😉

evicaka
31. okt 2013

Tak, dnes pred odletom na dovolenku, narýchlo jedna tortička.... dúfam že sa bude páčiť. A nedá mi aby som sa nepochválila 😅 😅 😅 moje prvé medovníčky. Som celkom spokojná, ale ešte sa mám véééééľa čo učiť 😅 😅 😅 😅 😅

bubobubina
31. okt 2013

@evicaka kraaaasne medovnicky! 😵

bubobubina
31. okt 2013

dievcence, ja som uz z tej krajky uuuupne na praaaaaskyyyyyy! nie a nie sa mi vydarit! 🙄 mam prasok super ice, skusila som volne susit aj v rure a nic 😒 ked dam do rury na 100, pozeram, a ono sa jej normalne kusky tlacia z formy von 😕 rychlo vytiahnem (po 3-4 min), a zvrchu je sucha, puka, ale spodok este polotekuty 😖

jakelina
31. okt 2013

@bubobubina to je divné, fakt neumím poradit, děláš ten prášek správně?? Mně se to nijak nezvedá, spíš to tak obeschne a suším taky v troubě.

lokalistin
31. okt 2013

@mia114 krasna

jakelina
31. okt 2013

@evicaka máš je nádherné, juj krása 😉

lokalistin
31. okt 2013

@pipka no asi aj ja 😀 , lebo ja vsetko co skusam potom zanesiem tam nech zjedia,ale ked niekto iny nieco robi donesie len pre rannu a ja robim poobede a nikto mi nic neodlozi, len raz jeden chalan pre mna odlozil do chladnicky a niektori ludia z produkcie tiez extra nosia pre poobednu ale väcsinou len pre rannu 😝

bubobubina
31. okt 2013

@jakelina ja uz neviem co s tym, ale robim podla navodu, co je na nom ☹

jakelina
31. okt 2013

@bubobubina ráda bych poradila, ale nevím jak. 😝

lokalistin
31. okt 2013

@evicaka prve? krasne ja to nedam minule som skusala,no des,radsej som to hned zjedla 😀 a okrem toho boli totalne tvrde,co bolo na jednej strane dobre lebo som ich robila hlavne koli notebooku a ten mal byt tvrdy 😉 ale co mi trosku zostalo na jedenie 😒

lokalistin
31. okt 2013

@bubobubina a ked si nechala volne susit ako dlho?

pipka
31. okt 2013

@lokalistin no musis si vymenit smenu za rannu asi 😅 😉

pipka
31. okt 2013

nasa dnešná halloweenska na večernú párty 😎
gaštanová a čokotransferom 😉

brunila
31. okt 2013

@jakelina Majko asi jsi to byla ty, kdo dělal krém z toho citronového pudinku od Oetkera.Konečně mi je paní poslala,tak bych ho chtěla odzkoušet.Poradíš mi prosím,prosíííííííííím? 🙂 🙂 🙂 Děkuji 😉

lokalistin
31. okt 2013

@pipka ne ne radsej ozeliem v poobednej je lepsie 😉 ziaden sef a viac penazi a skoro ziadny ludia uplny klidek

pipka
31. okt 2013

@lokalistin jaaaj tak to ano 😎
u nas v skolke zas opacne...ranne mam radsej 🙂 sice vstavam skoro..ale o jednej som uz doma a mam kliiidek domenko 😉 a penaze tie iste samozrejme 😀

jakelina
31. okt 2013

@brunila já jsem udělala jako pribináček, jenom jsem dala místo vanilkového ten citronový, korpus potřela citronovou marmeládou co si vařím a dala k tomu mandarinky. Bylo to výborné. 😉

evicaka
31. okt 2013

@lokalistin samozrejme, že nie sú prvé pečené, ale zdobené. Tiež som ich mala roky ako kameň, ale dočítala som sa že ich treba piecť veľmi krátko, a funguje to 😅 . A to zdobenie som musela dať, lebo idem do Škotska a vypýtali si ich, tak dúfam že sa im budú páčiť... Ale poviem Ti, je to zaberák na oči aj na všetkooo 😅 😅 😅 😅 😅

lokalistin
31. okt 2013

@pipka no to je ine skolka, ale ja som hrozny spachtos ja sa nemozem zobudit,spala by som aj cely den. Jak som dosla z roboty co som zaniesla tie kolace,tak som si este lahla a do pol jednej som spala,ale zase v noci tu obsmrdam do 4:00 😀

zuul
31. okt 2013

dievcata mam tu omaslovanu tortu v chladnicke a tetka mi zavola ze ju neberie, ze jej mala ochorela, ze oslavu rusi. a torta mala byt na zajtra. 😠 😠 😠
jej vravim, ze nech si pride pre takuto, ze jej dam inu cenu ako na potiahnutu a ona ze ju vobec nechce!!!!!

lokalistin
31. okt 2013

@evicaka ved som aj myslela,ze zdobene-krasne

lokalistin
31. okt 2013

@zuul preboha co sa s tymi ludmi deje? Ja som mala tiez jednu babu a povedala mi, ked preberala tortu,ze oslavu zrusili, ale ved zjedia ku kave
a teraz buduci tyzden robim pre jednu, co vobec nepoznam a chce 3-poschodovu, tak som jej napisala polku penazi hned a polku potom,kedze ju nepoznam, musim vela objednat,tak to nechcem na svoje naklady a potom zrusia a ona hned v pohode stretli sme sa zaplatila 70€ a caka na tortu a ked zrusi jej chyba

jakelina
31. okt 2013

@zuul ach jo, to je přístup co?? Jako ti lidi si myslí, že si můžou dovolit všechno. 😝

lokalistin
31. okt 2013

@jakelina akoze hruza,to si neuvedomuju,ze to co si pytame ide vlastne skoro vsetko na material? a to ako nam davaju zadara ci co?alebo si mysli,ze ked maju tortu na piatok na 12:00 tak mi ju zacneme robit 11:55 ci co?

eliska22
31. okt 2013

@zuul zober tú tortu a choď jej ju tresknúť do tváre 😠 nechcem nadávať, ale takéto správanie ľudí nechápem ☹

lokalistin
31. okt 2013

@eliska22 sa tu rehlim s tym ztuhnutym maslom to bude asi aj boliet 😀

lokalistin
31. okt 2013

Tak pekny den bambule, utekam makat

lucula73
31. okt 2013

@zuul baby to čo sa tu deje s tými neprebratými tortami?nejak veľa je toho za posledný čas 😕 ,ty,aduskatt,dada.....sila fakt...
Ja mám robiť tortu poschodovú za 80 eur o tri týždne,normálne rozmýšľam,že si vezmem zálohu 😒 ,lebo kopec vecí musím dokúpiť a babu moc nepoznám,síce odo mňa už mala jednu,ale človek si už fakt nemože byť istý..

eliska22
31. okt 2013

teraz trochu odbočím, ja mám jednu známu čo pečie tiež torty a jeden jej nechcel zapliť toľko čo pýtala, tak mu povedala, že keď jej toľko nedá čo pýta, tak radšej tú tortu hodí o zem a bude mať aspoň dobrý pocit, tak potom jej zaplatil 😀