Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
9. feb 2014

@halienka dakujeem 😵 a prosim ta toho mesiho si ako robila ?. 😕 pozeram a neviem sa rozhodnut ci to oblatka ci modelovane...vyzera to uzasne 😲 ja si zas ukladam tuto tvoju 😵

bubobubina
9. feb 2014

@halienka teda, ta messiovska je super! 🙂

halienka
9. feb 2014

@maya30 😀 no toho beťára som normálka modelovala, iba ten znak je oplátka, lebo to sa fakt bojím tých rovných tenkých pravidelných čiar všelijakých, ja si skôr trúfnem na postavičku ako na taký znak 😀 bo neverím, že by som to tak presne dokázala 😀 ale do istoty som ho mala aj na oplátke ak by mi to nevyšlo 😀 Som si obkreslila z obrázku postavičku Messiho, z takého hrubšieho plátu telovej hmoty som ho vyrezala a rýchlo som sa snažila vymodelovať tvár kým mi to obschne, trochu aj telo aby to malo tú plastiku približne. Potom som ho obliekla do trička, domodelovala tú pravú ruku, dotieńovala práškovými a čiernou domaľovala. 4 hodiny čistej práce prosím pekne 😝 😀 Ale už som si dávno chcela skúsiť dačo také, tak som využila príležitosť, že jediné zadanie čo som mala bolo niečo s Barcelonou alebo Messim 🙂 ešte takéto foto mám, tam je možno lepšie vidieť ako to je robené, aj keď akosi zle mi fotil foťák, je to hrozne neostré, ani som nevedela vybrať fotku, všetky naprd...

eliska22
9. feb 2014

@halienka tak sánka dolu šéfe, fakt super 🙂

jakelina
9. feb 2014

@halienka to je bomba, jak sochař kdyby to dělal 😉

maya30
9. feb 2014

@halienka vyborna praca, malokedy vidim peknu sportovu tortu, vsetky su na jedno kopyto, ale toto je fakt super

lokalistin
9. feb 2014

@halienka wow genialne

mia114
9. feb 2014

@halienka perfektny je🙂)

pristela
9. feb 2014

@halienka fantastickee, uuuuzasneeeee !!!!! 😵 strasne dobre to vypadááá

pralinka25
9. feb 2014

@maya30 levandulkova je neskutocna. fakt krasna

@halienka Messi je bezkonkurencny. sanka dolu sefe

adrika202
9. feb 2014

@halienka waw ten Messi nema chybu ..super nápad ,s dovolením ukladám :D

evicaka
9. feb 2014

@halienka paráda!!! 🙂 🙂

zuzka7512
9. feb 2014

torta pre môjho manželíka...odkopírovala som ju od @lucula73...

pipka
9. feb 2014

@mimcak no kieeezby to vzdy a na kazdeho zaberalo 😅 tak myslim nemame problem nahodit vsetky jak tu sme na hlavy minnie uška 😅 😅 😀 😀 😝

dagmarmustafa
9. feb 2014

@adrika202 DIIIIIIK🙂

pipka
9. feb 2014

@halienka dokonalyyy je ten Messi, teda klobuk dole 😎

dagmarmustafa
9. feb 2014

Moje posledné víkendové...a idem sa liečiť....

martina7905
9. feb 2014

@vlada111 dakujem

mimcak
9. feb 2014

@halienka waw super aj môj muž tu kuká jak puk nato 😀 no mne sa ľúbi aj to morské prasiatko 😵

jakelina
9. feb 2014

@dagmarmustafa krásné je máš 😉

halienka
9. feb 2014

Jéžiš babky, vy ste také zlaté 😵 😵 😵 , prídem sem po dvoch hoďkách a toľko chvály až som sa od radosti skoro rozplakala 😀 Mne to zas až také skvelé neprišlo, ja tam aj tak vidím ešte kopu chýb, hlavne tie pomery rôznych častí tela nie úplne presne sedia, aj tá tvár mohla byť lepšia, ale tá potvora hmota na moju spomalenú prácu strašne rýchlo schne a potom sa tam už robia puklinky. Ale ďakujem vám moc, lebo tí čo ju preberali sa zas až tak nejak že wau netvárili, možno si predstavovali nejakú klasiku, a zrejme si ani nevedia predstaviť čo to znamená takéto dačo vytvoriť. Ale tak nevadí mi to, lebo ja som si splnila túžbu vyskúšať niečo nové 😀 , tak ja som spokojná. A zaplatili dobre, takže snáď sa ešte niekedy vrátia 😀

nika1985
9. feb 2014

Baby prosim nerobila ste niektora zo Sorbitom ako sa to sprava a v akych pomeroch to treba davat neviete nahodou niektora?Dakujem

anibas
9. feb 2014

@halienka Messi famózny !!!!

daja55
9. feb 2014

@halienka neskutočné, úúúúúžasnéééé, si umelkyňa...... 🙂 🙂 🙂 🙂

daja55
9. feb 2014

@halienka presne o tom som hovorila, že mnohokrát naša námaha ,urobiť to najlepšie ako vieme, vychádza nazmar, 😢 pretože tí ľudia tomu nerozumejúúúúú. Mnohokrát sa tvária , ako keby to vedeli urobiť lepšie...

pipka
9. feb 2014

@pristela pomoooc, tak ja mam robit tu tvoju snehulu a trpajzlov 😅 😅 😅 😀 🙄
uz teraz som mŕŕŕŕtva zena 😅 😅 🙄 🙄 🙄 😝 ☹

adrika202
9. feb 2014

@pipka http://www.pinterest.com/vioricadinu/alba-ca-za...

inšpi 🙂
su tam aj trpajzli zblizka bez čiapok 🙂

pipka
9. feb 2014

@adrika202 mooja, dakujem mooc, ale toto ja ani zo srandy nedaaaam 😅 😅 😀 😀 🙄
to ako nastvat si ma chcela? 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adrika202
9. feb 2014

@pipka neeee ,čo si 😀 len pre inšpi ..mne pomaha ked vidim modelovacky v určitej faze vyroby nie uz kompletne :D si to viem tak nejak inak predstavit :D kvoli tym trpajzlom co su tam len ksichtiky vymodelovane 🙂

pipka
9. feb 2014

@adrika202 ved ja vieeeeeem 😉 ulozila som si 😉
ak dovtedy neumriem od strachu, tak pouzijem 😅 😀 😀 😉

mam to az na koniec aprila, tak hadam dovtedy aj umriem a nebudem to musiet robit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅