Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sulaiovamaja
20. mar 2014

prosím o radu, zafarbím potahovku na čierno gelovou farbou?
lebo som farbila práškovou a zostala len šedá, dakujem

pipka
20. mar 2014

@sulaiovamaja podla toho aku potahovku a akou gelovkou 😉 ale v zasade ciernou extra gelovkou sugarflair zafarbis vsetko 😉

pipka
20. mar 2014

@florentina supeer, presne toto som potrebovala 😉

sulaiovamaja
20. mar 2014

@pipka dakujem

lamps
20. mar 2014

@sikag poslednú čoko tortu som robila v silikonovej forme, ale robím aj na papier na pečenie - natriem čoko na papier, nechám trochu stuhnúť a šup na tortu. A áno skalpelom opatrne, ja som čoko orezávala na doske, ktorú mám na krájanie chleba, nie na tej silikónovej

mimcak
20. mar 2014

@florentina vdaka za radu na korytnačku,ja som ti aj išla písať,ale vypadol nám internet a už to nešlo. 😖 Takže som sa musela vynájsť sama. 😒 .Ale Ďakujem 🙂 .
No kočeny takže ja už mám tortičky hotové jedna už odovzdaná a teraz už až na nedelu jedna . 🙂

aduskatt
20. mar 2014

taaaaaaak, ja mam tento tyzden hotovo🙂))

aduskatt
20. mar 2014
alionuska
21. mar 2014

@delphineta na ake mnozstvo cukru myslis..? ja davam 750g cukru a 175g cukrikov....a zlatu farbu nezarobis urcite ,ked ju pridas do potahu...to sa musi naniest stetcom na pas potahovky a potom okolo torty,a aj maslu najsor naniest zlatu perlet a potom vyrobit maslu... alebo si ulahci a daj stuzku 😀
😀

carrie4
21. mar 2014

ahojte, kupila som marcipan od dr. Oetkera 150g, píše, že je na celu tortu... len nič viac, žiadny návod... normálne ho vyvaľkám a mám dať pod neho krém? neviete ako sa s ním pracuje?

akapulko
21. mar 2014

@carrie4 tak toto urcitenemas na celu tortu!!!na tortu v priemere22-23cm potebujes cca 500g hmoty ak si sikovna a das to na tenko tak aj menej 😀 😀

carrie4
21. mar 2014

@akapulko to je v pohode, ja som to nechcela na celu tortu, staci len vrch... len ci klasika krem pod to

akapulko
21. mar 2014

@carrie4 pod potah musi ist masovy krem aby sa ti to netopilo!!alebo v podstate hoc aky krem kde je kde je aspon 80% masla!! 😉

akapulko
21. mar 2014

@akapulko prepac nie masovy ale maslovy!! 😀 😀

akapulko
21. mar 2014

@to vyssie patrilo tebe 😀
@carrie4

carrie4
21. mar 2014

@akapulko diky moc...snad to dobre dopadne 😀

jakelina
21. mar 2014

Dva na dnešek a ještě jdu jeden krémovat.

ludkas31
21. mar 2014

S.O.S.....zienky zlate, nemate nejaky tip na torticku s myskami? povodne som mala v plane spravit syr, ale taku uz oslavenkyna dostala......tak mam teraz hlavu v smutku....uvitam kazdy napad, poprosim brat na vedomie, ze som amater a kazda torticka je len dalsi pokus....vrela vdaka L.

jakelina
21. mar 2014

@ludkas31 hrnec a myši s vařechou jak míchají 😉

ludkas31
21. mar 2014

@jakelina mysicky mam uz vymodelovane (ajka82 mi ich spravila) pozri jej album a porad co s tym...mooooc vdaka

evicaka
21. mar 2014

Ženy, prosím nejakú inšpiráciu pre mladú medičku - môže byť aj humorne ladená - nič čo by ma zaujalo som nenašla díííík 😅

macamac
21. mar 2014

dievčatá!!!
prosím vás, viete mi nejako vysvetliť tak po lopate, ako pekne potiahnem boky hranatej torty?
doteraz som poťahovala len okrúhle, posledné ihrisko pre syna som nejak zamaskovala, ale nemala som to pekné
a teraz idem poťahovať obdĺžnikovú pre môjho tatina
ako na tie rohy?
Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 🙂 🙂

jakelina
21. mar 2014

@ludkas31 viděla jsem, tak ty dvě se svíčkou bych dala nahoru na dort a dolů tu jednu bez a úplně stačí nějaký hladce potažený dort. Tři postavičky máš až až. 😉

jakelina
21. mar 2014

@macamac polož potah, uhlaď rohy a pak tu hmotu mezi nimi a je to. 😉

macamac
21. mar 2014

@jakelina ďakujem
a to medzi tými rohmi sa mi nebude vlniť?

ludkas31
21. mar 2014

@jakelina vsetky budu mat sviecky...neterka ma 3 roky...tak asi dam len na tortu tie mysky a hotovo....alebo odtrhnem tej jednej hlavu a spravim taketo nieco.....ten hrniec sa mi zapacil. Myslis . ze to bude dobre?

jakelina
21. mar 2014

@ludkas31 bude to hezké, klidně oddělej hlavu a jinde zase může čouhat ten zadek té myšky

jakelina
21. mar 2014

@macamac trochu se to vlní, ale to uhladíš jak u kulatého

mimcak
21. mar 2014

ahojte. Tak pridávam tie moje včerajšie.

ludkas31
21. mar 2014

@jakelina dik, tak skusim take nieco