Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
18. dec 2014

@nika1985 jasné, na Vianoce budem robiť punčové rezy, to ja som rozmýšľala už dopredu, lebo 10.januára má syn narodeniny....zas nemôžme stále jesť punčovú 😉

evicaka
18. dec 2014

Keď netortičkujem, tak medovníkujem 🙂

jakelina
18. dec 2014

@evicaka máš je dokonalé

nika1985
18. dec 2014

@timuss ja som dneska robila take ovsenne kolaciky tusim som ti davala aj recept len sa po nich prasi mozem robit novu davku su uzasne vobec necitit ze tam je iba voda kopa suseneho ovocia. U nas stale papa iba medovnicky a teraz tieto plus zazvorniky🙂 robila som jej aj tie linecke z kokosoveho oleja celkom jej smakuju takze ma dost na vyber a puncovu budem robit k novemu roku starsia ma meninky.

nika1985
18. dec 2014

Ahojte ja som medovnicky zdobila s malou a to teda na fotku neni 🙂 po mne asi nebude 😒 ale dneska sme na obed robili tie ovsenne kolaciky spominane hore uz z nich aj polovicu pojedli tak vam aspon foto poslem

pipka
18. dec 2014

@sikag no odmietnem...a s radostou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
18. dec 2014

@maya30 našla som inšpiráciu "severského " typu 😀 😀

pristela
18. dec 2014

@anibas boze , ta je krasna , mne sa aj taketo strelene pacia , pohadzane je na nu fakt ze vsetko 😀

pipka
18. dec 2014

@anibas to kde si vyhrabala? 😕 😅 uuuzasnaa je 😀 z kazdeho rozku trosku 😀 😎

maca77
18. dec 2014

@mirinecka ja som jednu robila fakt jednoduchú 😀 takú chceli ... tmavú zelenú 😅
... ešte mi "smajlík" napadol ... to by sa tiež hodilo pre chalana 😉

larah
18. dec 2014

@evicaka nádherné

maya30
18. dec 2014

@anibas no ta je krasna...mne sa najviac paci to pletene navrchu s brmbolcami 😵

anibas
19. dec 2014

Fakt je pecková - našla som na FB CakesDecor .... tiež hľadám niečo pre najstaršiu na 18- tku ! 😅 😅

sasettka
19. dec 2014

@anibas wuaaaaw 🙂)) no len ja by som prezmenu vynechala ten kvecinkovy stred, to pletene je vazne uuulet... a ani tu kvetinu hore by som nedala 😅 ale zas by sa cosi pytalo hore, no neviem... ale tak, kedy ja budem takuto tortu robit... 😒

sollange
19. dec 2014

Tortička pre zubnú ambulanciu na dnešné vianočné posedenie,aj ja budem tam 🙂

timuss
19. dec 2014

dávam sem ďalšie svoje pokusy:
muffinky do škôlky na vianočnú besiedku (mlieko som nahrádzala mandľovým mliekom a boli ako "normálne", fotené narýchlo) a ešte môj pokus o medovníkový adventný veniec (fotka trošku neaktuálna, ale nemala som stiahnuté fotky, sorry 🙂)))

oliiik
19. dec 2014

@evicaka asi bude trufale pytat sa na recept, ale kedze v nazve diskusie je rady a postupy, tak to skusim 🙂 uz som vyskusala vela receptov ale vsetky sa mi rozleju, nedrzia pekne tvar :( neporadite mi? Pekny den prajem

evicaka
19. dec 2014

@oliiik robím podľa receptu, ktorý sem pridala @dm1 (začo jej aj ja veľmi pekne ďakujem) 400 g hladkej muky
140 g pras.cukru
100 g hery
2 vajcia
2 pol.lyzice medu
1 lyzicku pernik.korenia
1 lyzicku sody bikarbony

Pečiem na 190 asi 7-8min

dm1
19. dec 2014

@evicaka ja mam recept od Lusilky 🙂

ja sa tu akurat trapim kopa upecenych medovnikov svietkickov co som chcela este rozdat po rodine, v praci a priatelom a od vcera prst v dlahe :p. ale skusam aspon dat dokopy par svietnikov na ktore mam donceky a stromceky ozdobene :p

aduskatt
19. dec 2014

@dm1 Dani a to sa Ti dá s tým prstom robiť?

aduskatt
19. dec 2014

tento týždeň hotovo- mascarpone s malinami, gaštanovovanilkovo rumová plnka navrchu, jedlá krajka

dm1
19. dec 2014

@aduskatt no praveze moc neda musim sacok na zdobenei drzat iba tymi prvymi 2 prstami preto len total jednoduche zdobenie ze dam ten svietnik dokopy a urobim okolo sviecky lem :p

aduskatt
19. dec 2014

@dm1 ma to včera aj za Teba bolelo, keĎ som to čítala☹, tak snáď sa dáš rýchlo do poriadku🙂

dm1
19. dec 2014

@aduskatt diky 🙂

stupacik
19. dec 2014

Moja dnešná torticka

evicaka
19. dec 2014

@dm1 tak to držím ostatné palčeky, nech sa darí. Ja som tento rok ozdobilia viac ako 1200 ks, tešila som sa na konečnú, ale teraz mi to asi bude chýbať 😀

denisak77
19. dec 2014

Tento týždeň hotovo,ešte jedna na utorok a pre tento rok dopečené.Torta s drakom ,total rýchlovka a absolutne sa mi nechcelo 😝 😝 😝 😝 .

evicaka
19. dec 2014

jedna rýchlovečka na dnes

lokalistin
19. dec 2014

@nika1985 a sak jak na novy rok, tak po cely rok 😉

aaaa moja posledna, dneska krasne svietilo slniecko a ja som musela cakat na odovzdanie torty a zajtra ma cely den prsat a my cestujeme domov, ale neva tesim sa

Tak tymto sa na tyzden lucim a prajem vam stastne, vesele, pozehnane sviatky-tak mi bolo zle, ze som tortu ani nezvladla odfotit a odvazit, tak len fotka s bordelom

💋💋💋💕💕💕💕

lokalistin
19. dec 2014

jejda a foto