Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dush
1. máj 2015

Tak pridam aj ja svoju 🙂

katkossko
1. máj 2015

@antenka1 Tak presne tento problém s kakaom mám aj ja VŽDY ☹ tak to robím tak, že zvlášť vymiešam biely plát a zvlášť kakaový s tým, že na kakaový miešam žĺtky s cukrom + hneď kakao a potom klasika zamiešam bielky. Jedine tak mi to funguje 😉

1zaza
1. máj 2015

tortičky ešte z posledných dvoch týždňov, tento týždeň oddychujem 🙂

mimcak
1. máj 2015

@anibas krása ta krstinová pekná farebná. Ale tá star wars,že waaaaw to ako si urobila ten poťah,ale aj ta postavička perfektná.

dzejnus
1. máj 2015

babule hodi sa parizsky krem ku karamelovo-kavovej plnke??/ powedzte ze heej :D hh

ejkula
1. máj 2015

Šikuľky úžasné, straaaaašne dlho som tu nebola, no čo som popozerala pár desiatok strán dozadu, tak to je radosť pozerať. Klobúk dole a palec hore 🙂 . Strašne je mi ľúto, že Vás už nestíham čítať. Popri robote a deťoch to ozaj nie je sranda.
Ja pridám aspoň niečo (vydarenejšie), tak prepáčte za tapetku 😀 .

lamps
1. máj 2015

@dzejnus hodí sa

dzejnus
1. máj 2015

@lamps super vdaka 🙂

anibas
1. máj 2015

@mimcak Ďakujem 🙂

stebota
2. máj 2015

@nicoletta77 asi 2cm ked daš menej môžu sa pretrhnúť 😉

stebota
2. máj 2015

@anibas tá ne krst strašne krásna môžem okopírovať 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

adrika202
2. máj 2015

@1zaza krása,a tie kvietky odpadávam 🙂
@anibas yoda klobuk dole ,aj postavicka aj potah ..pecka 🙂 a ta krstinová je uplne top ..krasne farbicky a skvele zladneá cela torta 🙂

aduskatt
2. máj 2015

@mirinecka Smartflex je bezlepkový už asi dva mesiace a jediné, čo sa tam zmenilo je, že pšeničný škrob nahradili bezlepkovým, inak ostalo všetko ako bolo, poťahujem s ním tak ako pred tým a nič sa pre ma nezmenilo

adrika202
2. máj 2015

Ahojte dievčatá 🙂 tak pridávam aj ja 🙂 výnimočne som mala odovzdané už v piatok podvečer a ešte som tihla ísť aj žiť 😀 😎 😀 temy zase že dovidenia .. poschodka na stretávku zo školy ,kde dvaja z nich oslavovali narodky ,zadanie že dajte tam pohariky flašu ,to heslo ,,vedro v hlave,, ale nech je taka chatova 🙂 tak myslim že v ramci temy sa celkom podarila 🙂 - slnko k vyročiu zakladnej skoly ,maju ho v znaku skoly ,bol to priemer 32 a orechovy korpus taky jemny ze som sa bala otacat ,tak som len omaslovala ,bez ganaze ,a teda je to aj vidieť 😀 srdce pre chlapa si navrhla sama objednavatelka ..nuž čim viac gyč tym su ludia spokojnejší 😀 a vojenska katastrofa ,ked chcu mat na jednej torte vsetko čomu sa oslavenec venuje ( takto si to narhla pani ) ja to nechapem ,ja by som iste nechcela dostat tortu so skrutkami a srobovakmi kedze robim v zeleziarstve 😀 majte pekný víkend dievčatá ja idem žit hned ako pridem z práce bo som výnimočne bezdetnáááá 😀

mirinecka
2. máj 2015

@aduskatt ďakujem mne sa to tiez nezdalo, ale videla som ako jej popraskal na torte a pekne to teda nebolo. Dnes idem otvorit novy kybel tak uvidim ci moj bude dobry. Možno ho zle premiesila. Ale ma to mrzi lebo ho mala odo mňa.

aduskatt
2. máj 2015

@mirinecka tak ale s tým nič neurobíš, nemôžme otvoriť každé vedro, ktoré predávame a skúšať premiesiť, či je v pohode......ja som konzultovala hneď ako som zistila, že je bezlepkový s dovozcom, aby som si bola istá, že to nie je len o zmene nálepky🙂

anibas
2. máj 2015

@stebota @adrika202 ďakujem - jasné, že môžeš kopírovať 😀 😀

anibas
2. máj 2015

@aduskatt A mne sa zdá, že nový Velvet je mäkší - nezlomím nôž 😀

aduskatt
2. máj 2015

@anibas NO, ja som si na predposlednom kýbli prerezala zápästie až na kosť, ale to som rezala z kýbla, ktorý mi čerstvo doručili zo skladu, ktovie, kde to mali🙂))) ale mäkší sa mi zdá už dávno, nie v súvislosti s prechodom na bezlepkovú verziu

1katuska73
2. máj 2015
79zuzana
2. máj 2015

Po dlhom case, moje aprilove torticky 🙂 a teraz vas idem citat ;)

mirinecka
2. máj 2015

@aduskatt :D no je viem, že nebudem všetko otvárať, len akurát som minula svoj smart so starým zložením a veľké vedrá mám už len z novým tak preto ho idem otvárať, lebo momentálne potrebujem pre seba 😀

elamaslakova
2. máj 2015

@1zaza Nádherné tortičky všetky

elamaslakova
2. máj 2015

@ejkula Nádhera, detské tortičky nemajú chybu , super

lamps
2. máj 2015

Ahojte sladulienky, pridávam moje dielka a želám krásny deň

lamps
2. máj 2015
jovanka81
2. máj 2015

marcipanove kralovne, pomozte mi .-) chcem upiect malej tortu s takto otvorenym potahom, rposim vas ako mam postupovat? nejaky video navod? alebo popis nemate? dkaujem

jenie123
2. máj 2015

@lamps tie su úžasne.. 🙂🙂

blancagon
2. máj 2015

@lamps náááádhera a tie kvety, aaach krásne,sú na torte napichnuté či lepené?

evicaka
2. máj 2015

@lamps úchvatné 🙂