Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lvka
7. nov 2015

pre dvojcatka k rocku 🙂 babulky krasne torticky davate!!! radost pozerat 🙂 ja tu len vzdycham a moj muz "zase pozeras torty???" 🙂))

chvapilu
7. nov 2015

Ahoj můj dnešní pro Martínka,přeji hezký den

evicaka
7. nov 2015

Tak na dnes mi padla 🙂

jakelina
7. nov 2015

@evicaka krásné je máš, jak jsou dělané ty listy u té třípatrové bílé?? Je to moc hezké

evicaka
7. nov 2015

@jakelina Majka tie sú robené z krajky 🙂

jakelina
7. nov 2015

@evicaka a jak to přiděláš na drátek?? 😉

evicaka
7. nov 2015

@jakelina je na to určená formička, kde sú len lístky... dám hmotu (tú istú ako na krajku), priložím na každý lupienok drôtik, trošku ho tam pootáčam, aby sa pekne prichytil a potom už len čakám, kedy to vyschne 🙂

dush
7. nov 2015

tak raz cd player a teraz gitarova hlava marshall 😀

4stanka4
7. nov 2015

Ahojte baby. Chcela by som sa spýtať či nemá niektorá z vás skúsenosť zo zriaďovaním cukrárenskej výrobne. Ďakujem veľmi pekne. Kľudne aj do IP.

halienka
7. nov 2015

Ahojte babulky 🙂 zdravím vás po dlhšej dobe, už som v podstate skončila s pečením, lebo som už nastúpila do práce a tým pádom to už časovo nestíham, ale mám ešte teraz jednu objednávku pre môjho šéfa, ktorý mi sľúbil aj volno 😀 jedná sa o minitortičky na stužkovú 😝 😀 chcela by som sa spýtať babky, ktoré ste ich už robili, odkiaľ ste brali tie podložky? Potrebujem štvorcové najlepšie cca 10x10cm. Našla som len pár internetových obchodov , just tam kde by bola dobrá cena nemajú na sklade, a cena 1,50 za 5 ks mi príde dosť. Či nemáte nejaký tip alebo či nestriháte z nejakej väčšej podložky? Ďakujem za rady 🙂

chmurkaxy
7. nov 2015

Ahojte baby, vy ste tu také šikovné a skúsené. Potrebujem poradiť.. Malý má silné potravinové alergie na vajce,mlieko (komplet,aj bielkovinu), orechy, strukoviny (čiže aj sója a mandle) a jablko. Viem mu vôbec upiecť niečo? Skúšala som korpus s náhradou vajec VegEgg, ale rozpadal sa, inak tie korpusy sú asi najmenší problém. Aký krém môžem urobiť? Môžem využiť ryžové a ovsené mlieko a smotanu(neviem ich slahat), len keď uvarím puding,zostane taký priesvitný,nie ako z normálneho mlieka.
Máte niekto skúsenosti aj s takýmito tortičkami?
A čítala som,že poťahovka K2 by mala byť bez mlieka (snáď ta mandľový aróma neurobí nič), tu farbim normálne gelovkou? DAKUJEM MOC!

jakelina
7. nov 2015

@evicaka děkuji, tak jsem se zase něco přiučila 😉

pppeeetttaaa
7. nov 2015

ahojte, tak tento vikend zasa len tak poskromne.. mozem oddychovat..

alex999
7. nov 2015

@chmurkaxy zlatiiik a bezlaktozovu šľahačku???? ja som robila minule pani čo ma alergiu na lepok aj crohnovu chorobu tortu. Spravila som parižsku šľahačku, Normalne kupiš bezlaktozove mlieko, 74% a vyšie čoko alebo origoš taku pre alergikov a spraviš plnku. do toho možeš dať ovocie ktore može, napr maliny,? višne?? jahody??
a korpus sprav z pudingu zlaty klas

alex999
7. nov 2015

@chmurkaxy piškotove cesto : 3 zlate kl.,1/2 praš. do pečiva,1 dcl olej,2 dcl praš. cukor,4 vajcia.Oddelíme žltky od bielkov,žltky vymiešame s cukrom,vyšľahame sneh.Do žltkov striedavo pridávame klasy,sneh,prašok do pečiva a olej

sticker
7. nov 2015

@alex999 Prosím ťa, tú šľahačku to si len spolu uvarila, resp. rozpustila čoko v tom mlieku a druhý deň vyšľahala? čím si to zahustila? A ten korpus z tejto dávky je na ako veľký korpus? Ja teda zatiaľ nepotrebujem také robiť, len ma to zaujalo 🙂

nika1985
7. nov 2015

@chmurkaxy moja mala ma tiez na soju a mlieko komplet vsetko. Nastastie vajicka moze. Citala som ze sa da robit klasika korpusu zmenit miesto vajicka banan pomer je jedno vajicko pol banana ale neskusala som. A k plnke mozes hoc co ja som naposledy robila z pohankoveho tvarohu a kokosoveho mlieka na sposob pribinaka. Kolko ma maly na zaciatku som malu obabrala tym ze som jej spravila tortu z jablkoveho pyre co tiez mozes pouzit medzi korpusy alebo len klasika puding a nejake ovocie zvarit a dat akoby zelatinu medzi to neskusala si alsan? je toho viac teraz nemam cas ale pisni mozme aj IP nech to tu nezapraceme vsetko. Zas nehovorim ze som nejaky odbornik len viem podla nas ake je to tazke najst nieco co im vyhovuje
@alex999 prepac ze sa ti do toho montujem ale je rozdiel ci je alergik na mlieko alebo len laktozu.

sticker
7. nov 2015

@nika1985 Nika ja robievam bez vajec korpus s použitím banánu a mne veľmi chutí aj tej rodinke. A presne ako píšeš dávam pol banánu miesto jedného vajíčka. Niekedy aj pridám, záleží od veľkosti banánov 🙂 Korpus je trochu ťažší a prekrajujem ho iba raz, lebo nenarastie toľko, ale naozaj je mňamkový 🙂

alex999
7. nov 2015

@nika1985 jasne a preto sa jej pýtam čo môže 😀

alex999
7. nov 2015

@sticker ano ako klasika parižsky. je to nejaka nahrada šľahačky, už nepamätam čo presne obsahuje, ale dala som do hrnca šľahačku zohriala, nalamala 74% čokoladu a počkala kým sa rozpustí. dala som do chladu a na druhý den klasicky vyšľahala, dokonca bola oveľa lepšia ako klasicky parižsky 😉 prípadne do toho ak sa dá mascarpone, prípadne ak má rád niekto maslové tak aj maslo, to bezlaktozove tiež, neviem ako sa vola, nekupovala som
a ten korpus je ako klasika zo 4 vajičok, tak asi na 24cm forma 2x prekrojiť
@chmurkaxy

nika1985
7. nov 2015

@alex999 ona to hore napisala ze nemoze mlieko ani mliecnu bielkovinu a ani vajicka

nika1985
7. nov 2015

@chmurkaxy a k potahu neviem ja robim s mmf cize s marhmalow dokelu neviem ako sa to pise 😉 a ta je urcite bez vsetkeho.

alex999
7. nov 2015

@nika1985 ano ale piše aj že môže smotanu, takže možno aj bezlaktozovu šľahačku, preto sa pýtam či tá vyhovuje. keby nemohol maly vôbec mlieko nemohol by ani smotanu

mojmacik
7. nov 2015

takzeee torticka "sestra pre sestru" a zaroven z mojho pohladu pre netere 😉 🙂

romni
7. nov 2015

@alex999 pise ze "mlieko komplet aj bielkovinu. Môžem využiť ryžové a ovsené mlieko a smotanu."
Ovsenu smotanu. A tiez nemozu vajicka a napisala si jej piskotu s 4.vajickami...

blahowoman
7. nov 2015

Tazky vikend-unavena som ☹

chmurkaxy
7. nov 2015

@alex999 mojko,my sme skúšali minule,že som si namocila len prst do čerstvo rozbiteho vajíčka a dotkla som sa tým prstom jeho ruky a začal sa aj tak dusiť. Tak my vajce ani za svet.
A tá bezlaktozova asi nestačí :( lebo on ma nielen na laktózu,ale aj na kazein a ešte jednu zložku,že on žiadne živočíšne mlieko vôbec nemôže,lebo sa tiež dusi.
Ja som už skúšala krém s takým margarinom z bio obchodu (palmový,kokosový a rastlinný tuk) a vôbec to nevedelo stuhnúť a chutilo jak guma.

chmurkaxy
7. nov 2015

@nika1985 a kde si prosím zohnala pohankovy tvaroh? To by bolo super. My ani jablko nemôžeme,našťastie banán hej. Inak ma aj na pšenicu,ale doktorka nám povedala, že najskôr odstrániť vajce,všetko mliečne,orechy,strukoviny a jablko a potom časom aj ďalšie veci,čo má. My máme až adrenalinovu injekciu kvôli vajcu a mlieku :(

chmurkaxy
7. nov 2015

@nika1985
@romni baby a moju @alex999 si ja nedám,to je moja obľúbená kamoška 🙂) pomýlila sa s tými vajíčkami,to nevadí,veľmi si cením,že ste mi tu chceli poradiť. Všetky. Ona je úžasná cukrarka, to len ja píšem ako hotentot 🙂

nika1985
8. nov 2015

@chmurkaxy tak to mi je luto dufam,ze z toho vyrastie ja mam dost ked musim nasim davat pozor kazda ma ine. Pohankovy tvaroh http://www.bezmlieka.sk/pohankovy-tvaroh.html su tam aj super recepty a ty to mas kusok do BA.