Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
11. júl 2012

@dadka212 aj ja ho mam🙂 aj s nerezovou miskou, ktora bola k nemu🙂

dadka212
11. júl 2012

@lamps no ja som si ho plánovala kúpiť, ale furt ma tam nejako nemal čas odviezť tak mi to docvaklo, že mi ho už kúpil na vianoce, tak som sa tvárila super prekvapene 😀

aduskatt
11. júl 2012

zenicky, nemame tu ziadnu zo Starej Lubovne? 🙂

lamps
11. júl 2012

@aduskatt a tiež si ho dostala od muža na vianoce? 😀

dadka212
11. júl 2012

@aduskatt ten mám aj ja 🙂

aduskatt
11. júl 2012

@lamps ten som si kupila sama, ked som isla kupit chlieb, xixi

lamps
11. júl 2012

@dadka212 no veď aj ja som sa veľmi "tešilááááá" 😀, asi mali naň v Lidli akciu pred vianocami, tak chlapi kupovali ako žeraví 😀

dadka212
11. júl 2012

@lamps 😀 kam sme sa dostali...namiesto šperkov dostávame mixér a podobné srandy do kuchyne 😀

pristela
11. júl 2012

@lamps no mojmu by ho aj do ruk mohli strkat a nekupil by ho 😠 že šak na co 😠

aduskatt
11. júl 2012

@dadka212 tak zasa nemozem kadzy rok dostat auto 😀 😀 😀 😀

lamps
11. júl 2012

@pristela sa čuduješ? veď načo, on ho nepotrebuje 😀

@dadka212 no túto istú otázku si kladiem aj ja 😀 raz mi kúpil misku kysku a podaroval mi ju s komentárom, že aby si mi mohla robiť dobré koláče 😀. Som sa naňho moc špatne pozrela, misku som ani raz na kysnutie nevyskúšala a vždy, keď ju vytiahnem zo skrinky mu pripomeniem, čo spáchal 😀 😀 😀

dadka212
11. júl 2012

@pristela no moj je už v pohode, pečenie mu prestalo vadiť....teraz mi sám hovorí, nech si kúpim to a to 😀 aj mi chodí pre smartflex do tortomanie a ochotne 😀
@aduskatt mne by stačil aj prsteň alebo naušnice 😀

dadka212
11. júl 2012

no baby idem spať ráno vstávam na jazdu do autoškoly 😀 dobrú nocku 🙂

aduskatt
11. júl 2012

@dadka212 sak aj mne, ale sak zasa auto som nevratila do predajne🙂 mne staci, ked sme vsetci spolu doma 24eho🙂tiez nebyva kazdy rok tato vymozenost

aduskatt
11. júl 2012

@dadka212 dobru

lamps
11. júl 2012

@dadka212 krásne sny a príjemnú jazdu zajtra 🙂

ajka82
11. júl 2012

@pristela vies co? ja som teraz u nasich a mozno pojdem pozret do dubnice, co spominala danka... tak ti mozem cink co je tam... nas cinanko ma aj tak teto tyzden dovolenku... a ked prideme dom, bide uz otvoreny, tak mozem dat vediet odtial zase ked chces... a kredit nemam, mam volne minuty predplatene, ktore aj tak vsetky neprevolam za mesiac... a FA chodia mojmu otcovi-ale toto psssst 😝 🤐
inac tie iste metle jak mam ja...

larah
11. júl 2012

@pristela
@ajka82 ahojte,až teraz som sa sem vrátila, tak s tetou som sa rozprávala a že ten chalan velmi rád číta tak preto knihu, a ja reku že niešo konkretnejšie ....a ona,že nech sa s tým moc -neondím-jednoduchu len meno a vek...no ale ved to bude také holé 😝

ajka82
11. júl 2012

@larah mna sa inac pacil ten cervik co som hodila foto z netu... ze urobit teda knihu zatvorenu, na bok mozno jeho meno, na vrch moze ist vek a blahoozelanie a cervik vystrceny z knizky ako cita knihu 😅
keby viem viac robila by som podla oblubenej knihy...

janula.h
11. júl 2012

žienky nemožem zohnať jahody ☹ čerstvé majú byť na torte ☹

lucula73
11. júl 2012

@janula.h v kauflande si nebola?dnes som tam videla,vyzerali celkom k svetu,ja také síce nemusím,ale ak nie sú iné 😒

evicka1971
11. júl 2012

holky prosim nemate nejake inspirace na dort ve tvaru jachty,nebo lode.dekuji

ajka82
11. júl 2012

@janula.h sezona sa koncila...a na trhu ti madari co predavaju uz nemaju? min. ytzden este boli...

larah
11. júl 2012

@ajka82 vdaka aj mne sa to celkom pozdáva,ona mi konkrétne nič nepovedala,možno rozne žánre, ale že robí vo Svajčiarsku .Ako by si to dala dokopy?

pipka
11. júl 2012

no koonecne mam hotovo, vsetko naplnene, potrete..uz len nech tuhnu..potvory 😝

inak ja mam etu mixer..teda slahac rucny kombinovany s tycovym mixerom a zatial klop klop funguje..ale mne sa zda, ze straaasne huci 😅 😝 tak niekedy sa uz aj modlim aby mi "padol" 😅 😀 ze by mi jezisko doniesol novy 😅

inak co sa stazujete, ze ste dostali od muzov na Vianoce veci do kuchyne...ja som nedostala NIC ale ze absolutne nic 🙄 ako od nasich a od brata ano..ale on mm nic 🙄
takze ja by som uuuplne v pohode prijala, keby kupil cokolvek..mna aj prakticke veci tesia, a voobec mi to nevadi 😝 😀

ja nie som na sperky ani na vonavky..toho tu mam plne skrine a nepouzivam a nenosim to 😅 😝

pipka
11. júl 2012

@janula.h ja som dnes v tescu videla..a celkom pekne boli...pol kila za 1,90€

janula.h
11. júl 2012

baby blbne mi kôň nedá mi odpovedať na nick ☹ v Kaufe som bola nemajú ani v Lidli zajtra idem do Hypernovy a Billy a potom skúsim tesco alebo vyrobím z marcipánu 😀

pristela
11. júl 2012

@larah ved ja inteligent 😅 ani neviem co mam v noťasy, si to pomaly triedim bo je toho vela a mam aj knihy ani som neveedela , tieto by som mu urobila ja len s mensimi zmenami ako trebars - miesto ciapky a napis skoly napis vsetkonajlepsie meno a vek , abo by som na nete nasla hoc aku knihu pre chalanov a urobila tu , ako som ja robila mojmu.
som zvedava ake velkosti fotosi to tu hodi 😀

pristela
11. júl 2012

@pipka chaa, nasi chlapi si mozu podat ruky , moj vzdy povie , ze netusi co mi ma kupit , co kupit zene 😠 pri tom ja fakt spotrebujem aj klince zo železiarstva 😀 😀 uz nevravím že lubim vsetky tie čačky ženske 😀

ajka82
11. júl 2012

@larah no neviem presne, neiekdy roibm fakt za pochodu...ale skus si len predstavit vrchnu knihu z tych troch na fotke co som dala ja a "dozdobit ju napr tak ako davala pristela inspiracie-ta zatvrena codex, alebo z lekarskej fakulty(myslim kraje knihy)...