Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
24. feb 2014

@jakelina myslim ze by som stihala aj objednat, ono by to do piatku doslo, akurat ze nikde nemaju...

halienka
24. feb 2014

@mrka2 jasné, teším sa že sa ti páči 🙂
@maya30 no musím to raz skúsiť, asi sa viac bojím či to nepohnojím 😀 Kdesi som videla videopostup, to je tak, že sa vykrojí z trošku hrubšieho plátu, zapichne drôtik a potom guličkou roztláča a stenčí sa? Alebo aj takú silikónku ako žilkovač dvojdielny som niekde videla, tuším aj takýmsa to dá akože potom stlačiť na tenko už s tým drôtikom?

mishulle
24. feb 2014

tak narozeniny kluků za námi a ted mě čekají dědovy 80 a diamantová svatba

jakelina
24. feb 2014

@maya30 http://www.svatbadekor.cz/katalog-zbozi/katalog...
Tady to mají asi ve čtyřech shopech, zkus nějaký svatební

janka22201
24. feb 2014

@halienka sama by som to lepšie nepovedala 😀

ejkula
24. feb 2014

@mamcas ale áno, mala som málo čiernej, tak som len cez striekačku (môj extrúder 😀 😝 ) ponaťahovala pásiky. Na niektorých fotkách dokonca aj bolo vidieť slabučko presvitať krém, pretože som nepoťahovala v jednom kuse, ale na dvakrát 🙂

ejkula
24. feb 2014

@halienka stráááášne sa teším, že sa harmonika páči a kľudne kopíruj, ja sa len teším, že niekomu môže aj moja robota poslúžiť ako inšpi, veď ja sa stále inšpirujem Vami tu 😅

zuul
24. feb 2014

dievcata prosim DATE MI RECEPT na acidkovy korpus? viem, ze ste ho sem davali no neviem ho najst ani 50stran dozadu. dakujem vam

jakelina
24. feb 2014

@zuul kopíruji z receptů Korpus z acidka : na 26 cm formu ,prerezem dvakrat,teda mam tri platy emoticon

1 velké acidko 900ml 3,6% tuku (osvedčene mam z lidlu alebo rajo )
800 ml kryst.cukor
900 ml polohrubá múka
4 vajcia
2 dcl oleja
4 lyžice kakaa
2 lyžičky sody bicarbony
acidko + vajcia+cukor+kakao+olej+muka vsetko zmiesať ,to cesto je take redsie..pečiem na 180 st cca hodinu aj 10 minut ...plnim len na druhy den ,lebo je to dost krehke cesto

zuul
24. feb 2014

@jakelina dakujem velmi moc 🙂

evikj33
24. feb 2014

Ženy mám dotaz do 17cm průměr,8cm výška kulaté dortovky děláte mramorák z jak velké dávky? a jakou polevu používáte na psaní,malování ,tahaný vzor?(prosím recept,nebo alespoň odkaz)Moc díky 😅

ejkula
24. feb 2014

@susuzuzi ja som robila pre syna v lete tiež raketu, mám uloženú v albume, môžeš pozrieť 🙂

mirinecka
24. feb 2014

@torticka40 mňam to by som si dala, môžem ťa poprosiť recept 😅

evikj33
24. feb 2014

A ještě otázka,kdo děláte punčák co je Zlatý klas(nějaká mouka?) 😕

ludkas31
24. feb 2014

@evikj33 v cechach to najdes pod menom Gustin, je to skrob kukuricny, taka zlta krabicka a na nej je kremes zobrazeny
https://www.google.sk/search?q=gustin&hl=sk&tbm...

evikj33
24. feb 2014

@ludkas31 SUPER DÍKY MÁM DOMA 😀 jen jsem o tom nevěděla.

sisika
24. feb 2014

Prosim vsetky dobre duše,poraďte mi nejaky dobry recept na krehké sušienky... Mam nove krasne vykrajovacky,ale zatial co som skusala susienky,vzdy sa mi polamali a nedrzali.
Uz som nestastna...

torticka40
24. feb 2014

@mirinecka mam nafoteny cely postup,ked budem mat najblizssie cas,tak nahodim receptik 🙂

sisika
24. feb 2014

Toto je dnesna varka-ale lamu sa..

mamcas
24. feb 2014

Babulky do formy 30x30 z kolkych kupenych vajec korpus? Na 2x prekrojenie 🙂 dakujeeeem

pristela
24. feb 2014

@ejkula prosim ta , ja viem ze to sem nepatri , sa vopred ospravedlnujem 😅 ale co znamena tvoj nick ? 😀

gumidekmomo
24. feb 2014

@elamaslakova dakujem veľmi pekne 🙂

mizulienka
25. feb 2014

@maya30 tu maju bodkovane, ale zrovna ciernu nemaju, alebo skus si tam zavolat, mozno iba nemaju nahodene na nete

http://www.natortu.sk/stuhy/

maya30
25. feb 2014

@mizulienka dík, idem to zistit 🙂

adrika202
25. feb 2014

dievčatá z BA ja len tak mimo tort ,prosim neviete o nejakej zariadenej garsonke,pripadne 1 izbaku v blizkosti stareho mesta ? synator by mal ist pracovat do BA no zavisi to od byvania... dakujem za pripadnu pomoc 🙂

maya30
25. feb 2014

@halienka to treba len vyskusat, uvidis ze ti to pojde a potom sa budes cudovat, preco si nezacala skor 😉 len treba dobru hmotu, ja pouzivam smartflex flower a na zaciatok ziadne extra formicky nepotrebujes, staci ked si trebars spravis sablonu lupena z vykresu a podla toho vyrezes tvar...jasne ze tie silikonove zilkovace su super, najrychlejsie mi to ide s tymi dvojdielnymi, lebo ti to hned aj nazilkuje aj vytvaruje, ale treba najskor skusat a potom nakupovat 😉 Velmi pekny je tento postup, su tam aj ine kvietky, neviem ako si s anglictinou, ale aj podla obrazkov je to jasne 😉 http://www.duskyroseveiners.co.uk/page_1511102....

elamaslakova
25. feb 2014

Dievčence zapojila som sa do súťaže na Tortičkovo.com , ak sa vám moja tortička páči , prosím rozkliknite fotku a dajte páči sa mi , ďakujem , je to 12 fotka v súťažnom albume
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.44435...

ejkula
25. feb 2014

@pristela 😀 😀 😀 volám sa Viera (aj Veronika) a keď som bola malá, nevedela som povedať moje meno, hovorila som len Eja. Toto mi zostalo ako prezývka až do dospelosti. A keď som sa sem chcela registrovať ako "Eja" , tak taká tu už bola, tak som skúšala skomoleniny a toto vyšlo 😝 😀

mysicka3703
25. feb 2014

Šikulky, idem robiť tortu krtka a potrebujem ho potiahnuť čiernym fondanom. Len sa bojím že keď zmiešam biely smartflex s čiernou extra gelovkou že to nebude dosť čierne. Čo myslíte? Mám radšej kúpiť zafarbenu hmotu? A ak áno ktorú?Smartflex, pettinice, rainbov..... Stále váham. Ďakujem 🙂