Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
3. máj 2012

@aduskatt ja si myslím, že áno, veď ten krém je dosť tuhý 😅
@janula.h myslím, že kľudne môžeš dať tvarohovú.
Treba ju nechať dobre stuhnúť a až potom dať na tortu

aduskatt
3. máj 2012

@lamps dik🙂 no, ja ho mam najradsej, davam tam jeden a pol creme ole, takze je dost tuhy, to je fakt🙂

vlada111
3. máj 2012

@peroli si poklad, ďakujem. Ty máš super uložené veci, chcela by som to všetko 😀

aduskatt
3. máj 2012

@lamps sa pytam, ako keby som vedela, co bude chciet.ale sak aspon sa teoreticky pripravim🙂

lamps
3. máj 2012

@aduskatt no to je dobre 😅, len si dávaj pozor, aby si naupadla do závislosti na pečení a zdobení toriet. Mám taký pocit, že s touto diagnózou je nás tu viac 😀 😀 😀
Ja si tu kľudne sedím a mala by som modelovať ženu turistku 😀 😀

aduskatt
3. máj 2012

@lamps ja uz som upadla.pozeram, kde cim zdobit, otlacit a tak..a uz som navrhla doma taviacu pistol.....idem si porobit silikonove formicky🙂.len aby teda bolo co piect🙂

alenv
3. máj 2012

děvčata prosím moc o radu.. prosím prosím.. zítra udělám pribináčkovej krém.. je to na dort na sobotu.. a na neděli mám další, kde bude jedna půlka také naplněná pribináčkovým krémem. Mě vždycky zbyde z toho množství co dělám. Tak bych to použíla na dort, který budu dělat v sobotu, ale bude na neděli.. otázka zní.. myslíte, že vydrží? Udělám ho v pátek a přijedou si pro dort v neděli.. díky za radu

aduskatt
3. máj 2012

@alenv no jasne, uplne v pohode🙂my sme tortu dojedali este piaty den po a bol uplne v poriadku 🙂

eliska22
3. máj 2012

@alenv jasné že vydrží 🙂 ja som dnes robila tortu pribináčikovú s jahodami, prídu si po ňu zajtra a jesť ju budú v sobotu 😉

lamps
3. máj 2012

@alenv vydrží. Ja som dnes odovzdávala tortu, pani ju chcela na štvrtok tak si dnes po ňu aj prišla a keď preberala tortu mi hovorí, že oslavu majú až v sobotu. No čo už. V torte bol krém z bielej čoko a mascarpone

zdenallicka
3. máj 2012

@vecernicci Děkuji!! 🙂

janula.h
3. máj 2012

@alenv čo by nevydržala 🙂 teda u nás nevydrží vždy sa sežere 😀

lamps
3. máj 2012

dievčence je z Vás tu niektorá civilným menom Zuzana Šamoajová? Prišla mi žiadosť na FB a ja neviem, kto to je 😀 😀 😀

eliska22
3. máj 2012

@lamps ja mám otestovanú parížsku šľahačku s banánom, plnila som ju v utorok a jedla sa ešte o týždeň v pondelok a úplne v pohode 😉

dm1
3. máj 2012

@zuzkat1 ano da sa normalne aj tvarovat aj valkat. ja som doteraz robila len so sirupom ale minule som ho nezohnala tak som skusila tu glukozu a bolo to v pohode

alenv
3. máj 2012

@aduskatt
@eliska22
@lamps
@janula.h jéé holky díky tak super.. jelikož mě vždycky zbyde tak na jedno patro.. tak tím ušetřím jedno máznu druhý den.. díky díky

alenv
3. máj 2012

jinak jsem vám chtěla říct pro informaci .. dělalal jsem krém.. já neívm jak mu říkáte.. ale smetana a čokoška druhý den vyšlehat.. a dozvěděla jsem se, že ještě za 10 dní!!! ho vzala někam na oslavu, kde ho jedly děti 😀 😀 😀 a nic jim nebylo.. tak nápln má asi fakt výdrž 😀

ajka82
3. máj 2012

@janula.h ja mam pocit ze tie kvety su robene patchworkom skor ako silikonovou formickou 😕 a sa mi viac paci s tymi malymi kvietkami 😉

anibas
3. máj 2012

@jakelina ja by som povedala, že mal piesok až v hrubom čreve 😀 😀 😀 😀

aduskatt
3. máj 2012

@alenv parizska slahacka je ten cokoska a smotana...akurat dojedame🙂

adka_praha
3. máj 2012

ahojte... akurat som sa dohrala s cokoladou... prva torta s transferom, co ide prec... trocha stres, ale na 1. krat sa mi dnes podarila biela coko otlacit- teda vlastne doteraz sa mi to nikdy nepodarilo, dnes je to premiera... 😅 medved uz schne, ho posadim rano na tortu, rano vytlacim meno a "rozhadzem" tam par ruzovych motylikov hore a este ked budem v meste kupim nejaku kremovu stuhu- snad najdem a jednu zltu alebo zelenu, lebo aj teri nasej som zacala odrazu robit len tak pre radost... 🙂 ked ona tak rada pomoaha (a nie vacsinou nie do hrobu 😀 ) a nech jej neni luto, ze uz sme doma nemali davno kolacik aj my... 😀 (pre nas moc nerobim poslednou dobou, ked nemusim, bo to smrdi... 😝 )

ale uplne koli niecomu inemu som tu povodne dosla 😀 ... prosim vas, co za hmota je to najlepsia v tychto teplach? 😝 k2 evidentne moc vhodna neni, mrcha nepodarena... 😝

gabika84
3. máj 2012

zdravim vsetky maminy- sikulky 🙂 ja sice torty nepeciem (iba kolaciky), ale aj tak sa sem chodim casto pozerat na vsetky tie vase krasne vytvory.. rada peciem, ale pri pohladoch na niektore fotecky nechapem 😅 mate moj obdiv. chcela som sa s vami podelit o tento link, na ktory som dnes nahodou natrafila. mozno tam zbadate nejaku pre inspiraciu 😉 http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.186...

daniz
4. máj 2012

@dm1 len čokoládu a glukózu? Kočky nemáte náhodou inšpiráciu s otvorenými dlaňami?

molka
4. máj 2012

Ja som robila čokohmotu tak, že som rozpustila čistú čokoládu (200g), dala som dole z pary a vmiešala som tam 4PL tekutého medu, nemala som doma glukózu, ani sirup a ono to funguje aj s medom. Stále som miešala a miešala, po 2-3 minútkach sa to začalo oddeľovať od stien hrnca a bolo to hotové. Nechala som asi hodinku na linke stuhnúť, vaľkala som na Solamyle. Chuťovo je výborná, skúšala som z toho robiť aj ružičky, ale strašne sa to lepí, pretože čokoláda sa rýchlo topí. Na poťahovanie torty je v pohode.

evil15
4. máj 2012

AHOJTE MAMINKY JEDNA Z VáS MA ODPORUčILA TU POTREBOVALA BY SOM PORADIť CHCEM SI SPRAVIť MARCIPáN A NEVIEM AKO ☹ MáTE NEJAKý RECEPT OSVEčENý??? ĎAKUJEM

marci2305
4. máj 2012

@adka_praha Ja používam smartflex...Keď som robila s K2 minulé leto klobúk na pni, tak ma s ňou porážalo..Neuveriľne sa mi topila, tak som hľadala niečo vhodnejšie a teraz pracujem už len so smartflexom.. 😉

marci2305
4. máj 2012

@evil15 Ahoj. Hneď ma prvej stránke tohto fora je receptík od alionušky....
Ten tu odporúčaju všetky. Ja osobne som ho robila, ale veľmi sa mi nepodaril..Radšej si kúpim hmotu a mám pokoj. Ale uvidíš ty 😉 😉

evil15
4. máj 2012

@marci2305 dakujem 😉

marci2305
4. máj 2012

@alenv Ja som robila mramorový na základe toho bohušového - ten nadstavovaný. Vždy som ho predtým, ako som ho hodila do rúry, trošku ponatriasala aby sa vyrovnal a piekla na 150. /predtým som si rúru nahraial na 200. 😉

marci2305
4. máj 2012

@eliska22 Krásna..Ja idem dnes robiť ružovú.. 😀