Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fopardi
19. sep 2010

@dm1 ked som šla uplne dole v postupe tak nakonci su take listy

bzucinka2
19. sep 2010

@sofi07 dakujem 🙂

vinka
19. sep 2010

@nadulici tak ti dakujem.snažila som napodobniť originál ktorý si nevesta našla na nete 🙂

daducha
19. sep 2010

Ahojte,

uz dlhsie tu obdivujem Vase fantasticke torty,vsetky su uzasne a vy ste velke sikulky. Konecne som sa odhodlala vyskusat to.Uz som preluskala zopar desiatok stran, no predsa by som si sa chcela opytat na par veci.Figurky a vsetky ozdoby sa robia z marcipanu a potahuje sa najlepsie hmotou z penovych cukrikov ?Cim sa Vam este osvedcilo tortu potahovat?Môzem krem ktory pouzivam v torte dat aj pod potah? Alebo to ma byt nieco ine? Krem pred potiahnutim ma byt izbovj teploty,alebo si môzem tortu naplnit vopred a potiahnut druhy den? Vsetky ozdôbky musia najprv vyschnut az tak sa davaju na tortu?
Mozno tie otazky vyzeraju blbo,no nerada by som nieco pokazila, chcystam ananasovu tortu pre tatina na narodky,tak nech to vyzera.Velmi pekne dakujem za odpovede.

gabika11
19. sep 2010

@sofi07 ahojte, ste toho popisali, nestiham vas citat... super s tm plavcom, ta voda, to je zelatina? krasne,

@dm1 krasna torta k 30tke, tie pismenka aj tak neviem ako vykrajujete, lebo ja mma vypichovacku, co treba velmi natenko vyvalkat cesto, ale potom je to jemne a to nevyzera dobre, poradte, popripade aj fotopostup nejaky alebo na videu, lebo neviem si to predstavit ako to robite, ak to nahodou robite s foliou....dikes vopred

@alionuska nadherne torty, a kolko vela, u teba to ide ako na beziacom pase vo fabrike 😀 , ale kazdy kus je original, doktoreho vkladas kus seba...nadhera, a zlate rucicky 😉

ja planujem upiect slanu tortu pre manzelika, bude mat 21 33 rokov a planujem aj auto urobit ale nemam formu, tak len nejako vyrezat a pospajat kremom a hmotu asi tu varovu, ale nedobre sa s nou robi, dost sa trha, ale WI keby osm objednala tak ktovie kedy dojde...

@martinex
@martinex
@martinex

gabika11
19. sep 2010

@martinex prosim ta, ten nadstavovany krem, to je ako potah, s tym potahujes tortu alebo plnis tortu? Ak je to potah, tak ako sa ti s nim pracuje? neda sa ta cera nahradit niecim prirodnym, lebo tej umeline by som sa rada vyhla....

gabika11
19. sep 2010

no nic, preluskam vas asi ked budem mat viac casu a nebude ma cakat pradlo v pracke na vyvesanie a zmytie podlahy, pokial mi mladasko spinka 😀 zatial sa majte a nech sa vam dari, ak nejaku tortu prave vyrabate a zdobite 😀

dm1
19. sep 2010

@fopardi jooj ale to nie je moj postup ale od @sofi07 tak sa musis jej opytat 😉

@gabika11 dakujem. ja som to robila s tymito pismenkami http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... a chce to fakt na tenucko vyvalkat nechat trosku obschnut a potom som si dala hmotu medzi 2 folie, vykrojila a opatrne dala spodnu foliu dole, zbytok hmoty podobrala sparatkom a pismenko zostalo na folii. s tou foliou som to preniesla na tortu

bzucinka2
19. sep 2010

ahojte baby robila z vas niektora jahodovy krem? pripadne ten visnovy, co mame aj na fb tusim, sa da aj s jahodami? Dakujem 😉

evinkaaa
19. sep 2010

@bzucinka2 - ja som robila tento a je naozaj vynikajuci 😵
Jahodovy alebo malinovy krem:

500 g jahod (alebo malin)
1 vanilkovy puding
4 lyzice praskoveho cukru (u malin dam 5 lyzic)
1 a 1/2 masla

Jahody (alebo maliny) rozmixovat (pouzivam i zmrazene). Maliny prepasirujem cez sitko,
aby tam neboli jadierka. Do drene zamiesam vanilkovy puding a spolu uvarim.
Do vychladnutej kase pridam praskovy cukor.
Slaham s mixerom, pridam postupne maslo, krem slaham cca 1/2 hodiny.

hermiinka
19. sep 2010

ahojte baby.minule som objavila tuto temicku a tak tu kazdy den skocim kuknut torty.vsetky ste tu take sikovne 😵 ja som minule robila svoju prvu tortu potahovanu cukrikmi,ale radsej ju tu ani nepridam ani zdaleka nemam na vas.ste skutocne cukrarky,klobuk dole 😉

bertica.h
19. sep 2010

možem Vás poprsiť ešte o radu?nevadí ak salko na plnku uvarým niekolko dní vopred?Samozrejme by som konzervu neotvárala.dakujem

evinkaaa
19. sep 2010

@bertica.h - urcite nevadi. niektore dievcata si ho uvaria do zasoby a vydrzi velmi dlho. dokonca som na TOM citala, ze vydrzi az dovtedy, dokedy je na nom zaruka 😉

evitkamalicka
19. sep 2010

@bertica.h nevadi, salko mozes mat takto uvarene kludne aj mesiac aj viac, ja si takto varievam aj 3 naraz a potom mam pokoj

evitkamalicka
19. sep 2010

ano vydrzi az do datumu spotreby

evinkaaa
19. sep 2010

@hermiinka - kludne sa pridaj k nam a ukaz nam svoju prvotinu. ja sa velmi dobre pamätam na moju prvu katastrofu, nebolo to az tak davno... 😕

evitkamalicka
19. sep 2010

ja ho akurat teraz tiez varim 😀

evinkaaa
19. sep 2010

@evitkamalicka - ja ho budem varit poobede 😀

hermiinka
19. sep 2010

@evinkaaa ja sa hanbim 😀 este sa mam co ucit 😉

anjelicek26
19. sep 2010

Piskotova torticka zo vcera 😅 😅 😅 Ja som este totalny zaciatocnik 🤐

vinka
19. sep 2010

@hermiinka moja keby si videla moju prvotinu tak si pomyslíš,že to ani jedlé nieje 😀 😀 😀 Tvoja prvotina je podstatne krajšia ako moja.Som si myslela,že nikdy piecť už nebudem 😝 😀

lussy23
19. sep 2010

@nelika666 - panda nemá chybu.
@alionuska - okeyj teda. Prosím ťa, nevieš akú hrubku má mať cesto na lístkové trubičky)?

martinex
19. sep 2010

@gabika11 to je plnka,tym tortu plnim..a ceru tam teoreticky dat nemusis ked nechces

hejdita
19. sep 2010

ahojte 🙂

potrebujev vediet jednu vec.....jedna znama sa ma pyta ci ide urobit potahovka z gumovych medvidkov ale potrebujem vas nazor pretoze ja si myslim ze nie ale neviem ci je to pravda ... z vext to ide to ste tu uz spominali ale z medvidkov???? 😕 😕 😕

zuziq
19. sep 2010

hejdita viem ze sa robi potahovka so zelatiny... a nie su ti medvedikovia tiez zelatinovy? takze mozno by to aj slo 😀

rybca
19. sep 2010

Ahojte, tak pridavam svoju dobosovu k maminkynim 60tinam..🙂 kosik je z cokohmoty a kvety a listy su z MMF..🙂 Pamatat na vyrobu budem urcite este niekolko dni, bo som mala v chladnicke dve hnede hmoty, jednu MMF a druhu coko, jednu som vybrala, prihriala, krasne som ju vyvalkala medzi foliou, aj som sa cudovala, ze to nie je mastne, az prisla maminka a dala som jej ochutnat, a ona, ze faaajn, take kyselkave, co som nechapala, ako moze byt coko kyselkave, ci sa mi tam trochu MMF primiesalo, ze som nedala pozor, tak som urezala z opacneho konca a stale kyselkave, tak som ochutnala ja a jasne, ze to bola MMF, tak v tom soku, som sla do chladnicky, kukla do kastlika a vidim, dalsiu hnedu hmotu, tak som ju vytiahla a tresla si snou po cele (namiesto dlane), ze aka som blba..🙂 No a boli to doteraz, bo ta coko bola jak kamen..🙂)))))) a tu je teda ten moj vytvor..🙂 kvety neidentifikujte, bo ja si zatial kvety vymyslam, ako sa ucim pracovat s MMF..🙂 Len ten mak ma natrapil, chcela som spravit 4, ale ked sa mi na 3ti den podaril tento jeden, tak som si povedala, ze staci..🙂)))) a masla ma potrapila, nechcela mi drzat...:(

evinkaaa
19. sep 2010

@hermiinka - vobec sa nemas zaco hanbit. Ved tvoja prva torticka vyzera naozaj krasne. Len tak dalej... 😵
@rybca - tvoj kosik je nadherny...aj kvietocky sa ti krasne podarili. 🙂

bianca
19. sep 2010

zdar kocky.Som sa teraz po 2 hodinach uistila ze neni nic horsie ako farbenie...uf ruky ma bolia....8 farieb ....idem sa vrhnut na Mickey Mousa a Minnie.Snas sa bude aspon trochen darit

rybca
19. sep 2010

@bianca ja si uz pomaham aj valcekom, prekladam ako listkove cesto a celkom rychlo sa to ofarbi..🙂

bianca
19. sep 2010

@rybca dakovala velmi pekne za dobru radu nad zlato.Nabuduce skusim bo to je fakt o zdravie

zaroven prikladam moj 1. pokus o postavicky.Je to des ale mala ich hned spoznala tak som v klude a tortu budem ukazovat len z dialky 😀