Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
27. okt 2009

zdena uplne v pohode...ale potom som este musela pridat cukor

nadulic uplne obyc Alasku lacnu

zdenallicka
27. okt 2009

Bianco, mne to pekarna neutahne...

bianca
27. okt 2009

zdeni no prave ze som to citala ale aj tak skusila a mne to slo.Postupovala som presne ako bolo v recepte a oddelovala nepremiesanu hmotu od formy lzickou

decka este prosim o radu.Ked som skusala tvorit kvietky tak mi okvetne listky nedrzali tvar ☹

zdenallicka
27. okt 2009

Nemas to moc na tenko vyvalene?

bianca
27. okt 2009

tak na 2-3 mm malo?

zdenallicka
27. okt 2009

NO, to ne... Tak ho mas moc ridky...

bianca
27. okt 2009

no to sa mi nezda.Vycitala som v diskusii ze to treba dat na par hodin do chladnicky tak je tam a mozno vecer ked unavim priserku pri ordinaci nbudem modelovat lebo som tu par hodin skumala stranku o modelovani a mozno to aj zvladnem bez vykrajovaciek

alionuska
27. okt 2009

Ahoj kocky..iba vas tu na chvilku sledujem a posielam vam odkaz na stranku,kde je nasa lasenka odfotena... musite si to prekliknut na meno Alexandra Strbova-Orešany.. 😀 😀 Lebo sa mi zobrazuju vsetky novorodeniatka... tak pa pa

http://www.hospitalto.sk/gallery/novorod/galeri...

bianca
27. okt 2009

maaaaaaaaaam (som isla do zadu tava) krasnucka princeznicka 😵 😵 😵 😵 😵

bianca
27. okt 2009

ali mala je 16.10 ?????????

cessy
27. okt 2009

alionuska krasna bambulka, ty si bola rodit tu u nas v TO????

cessy
27. okt 2009

inak ja fakt neviem co robim zle....uz sa mi to s tym marcipanom stalo druhy krat ☹ 😠 ☹

vinka
27. okt 2009

Ali je krásna sladká.Joj taká na spapkanie. 😉

zdenallicka
27. okt 2009

Cessy a kdy se ti to zacalo drolit??? Popis mi situaci...

cessy
27. okt 2009

no zdeni.....
dala som si do misky potrebne ingrediencie a zacala som miesit. bolo to take sypke,tak som ci namocila ruky a miesila a miesila.potom uz na doske. hned sa mi to zdalo take roztrusene.....bola to taka hmota, ale stale sa to drobilo. vobec mi to neslo dat do kopy 😒 , zas som namocila ruky, bolo to trochu mazlave, ale potom sa to zas tak rozchadzalo.
este raz to skusim zajtra spravit....lebofakt neviem co s tym robim ked sa to tak chova....ale mocmi to chuti, preto to nevzdavam ☹

cessy
27. okt 2009

ty to robis presne podla toho receptu co si dala link??lebo ja presne podla toho a neviem co robim zle.. ☹

zdenallicka
27. okt 2009

Cessy, ja so to dam zoracovat zezacatku do pekarny.. Promisi se mi to a mam z toho male kulicky, ktere spojim pak hnetenim dohromady.. Vetsinou pridam o dve lzice vody navic - ale ja mam takove ploche polevkove lzice.. Takze klidne tekutinu pridej a uvidis.. Ale pomalicku.. A urcite zalezi na tekutosti sirupu - ted jsem delala z toho kukuricneho a ten je o moc hustejsi nez ryzovy treba, takze dve lzice ryzoveho a kukuricneho dle meho nejsou stejne.. Ridim se hodne intuici...🙂

zdenallicka
27. okt 2009

A pokud to budes mit aspon trosku v kupe, pohromade, zkus to supnout na par vterin do mikra... A pak zpracovavat dal.. Kdyz se mi to lepi, nepridavam zadny cukr ani mleko, ale podsypavam solamylem..🙂

alionuska
27. okt 2009

Dakujem vam babenky..
Cessy no bola som v Topolcanoch rodit,uz treti krat... 🙂

sofi07
27. okt 2009

ali, krasna je, tie licka ma poriadne 🙂.

bianca
27. okt 2009

cessy a ktr. si robila?Bez oleja?

alex21
27. okt 2009

nadulci mam este jednu otazku. Aky davas dzem k plnkam. Davas vzdy taky ake mas ovocie. Teda k borskyni by som vedela dat broskynovy ale aky davas k bananom.

bianca
27. okt 2009

tak ja som zatial nedala inikdy iny dzem ako domaci malinovy pod vsetko

henikav1
27. okt 2009

alenka, malicka je prenadherna, blahozelam, fakt krasnucke babatko
a ty sa ako citis??

alex21
27. okt 2009

Ja som zas davala domaci ribezlovy a do poslednej som dala domaci visnovy lebo mi mame radi take kyselsie. Ale ja som doteraz nikdy nedavala dzem k plnke ale robila som tak ze som dala biskvit plnku biskvit dzem biskvit plnku a biskvit. Takze dzem vobec nebol s plnkou. A bojim sa ze ked dam visnovy k plnke tak sa to tam nejak pobije. 😝 😀

bianca
27. okt 2009

alex podla mna nie i kde visne su dost trpke...ale na druhej strane neviem ako chuti ten tvoj

ja teraz pozeram na youtube video o robeni kvietkov a musim uznat ze ludia maju milion vylepsovakov

nadulici
27. okt 2009

alex ja davam marhulovy domaci, davala som ho do oboch poschodi, mam ho taky kyslejsi, ono to trocha ozivi tu sladku chut vsetkeho, na tvojom mieste by som tam kludne supla aj ten visnovy...
na tuto poslednu tortu som minula skoro dve flasticky, takze nemusis setrit a bat sa toho...
nugatova plnka s bananikmi si priam ziada dzemik 😅 😅 , ono to potom chuti skoro ako kuba torta- ak ju poznas, niekto ju vola aj kubanska 😉

bianca
28. okt 2009

ja osobne by som na torte ani krem nepotrebovala.Koli tomu nemam rada tie torty na obiednavku.Vlastne ani nikoho nepoznam komu by tie maslaky chutili.Na druhej strane ja kupijume plnku od dr.Oetker a ta je vyborna.Mne pripomina puding.Mnam

nadulici
28. okt 2009

a aka to je plnka?? tu nepoznam.. 😕

evitkamalicka
28. okt 2009

ahoj kocky,

bia tak ja som priklad toho kto miluje maslove plnky, ja nemam rada puding