Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
21. jan 2010

evitka o tom nepochybujem ze ich zvladnes spravit, ja len o sebe pochybujem....neako mi tie kvietky moc nejdu... 😖

sofi07
21. jan 2010

lenka, krasny poklop, aj tie ruzicky mas nadherne 🙂

cessy
21. jan 2010

sofi a ty nic nepecies?? 😕

lenka.pav
21. jan 2010

ali, zlate! zas sa ti nieco podarilo! urcite bude mat manzel obrovsku radost! (alebo zeby mala alenka 😀 )

evitkamalicka
21. jan 2010

alionuska krasa

cessy
21. jan 2010

alionuska super napad, krasne spravene.... 😵 si šikulka

alionuska
21. jan 2010

Dakujem,to som videla na nete taky obrazok,a sa nam to pacilo...no torta mala uspech...tatino sa tesil..a aj mala Alenka! 😀 😀 😀

lenka.pav
21. jan 2010

baby, poradte. ked ste si objednavali veci z peceniehrou, ukazovalo vam v nakupnom kosiku celkovu sumu. stalo sa aj vam, ze ked ste uz chceli potvrdit objednavku, tak zrazu nabehli uplne ine ceny tovaru? mne to dnes robi rozdiel az skoro 15 eur a to uz nie je malo.....neviem, co si mam o tom mysliet.....

evitkamalicka
22. jan 2010

lenka ja som sa s tym este nestretla

alionuska
22. jan 2010

lenka ja neviem...ja neobjednyvam z toho obchodu...t 😔 am chodim priamo,mam to nejakych 15km od nas... 🙂

stalida
22. jan 2010

ahojte dievcata, alionuska Duffy je perfektny!!!!!!!!!! Nema chybu 🙂
Lenka´, ten poklop na sperkovnicu tiez nema chybu, je velmi pekny!!! Lenka, dakujem za rady ohladom ovecky.Ale teraz ju robit nebudem, lebo mi volala jedna pani, chce na pondelok pre dcerku do skolky tortu, tak dva dni (samozrejme nie v kuse 🙂 ) vyrabam zabky, lienky a, slimacikov, atd........
Lenka, ja odtial objednavam, ale este sa mi to nestalo, raz mi sice omylom poslali iny tovar, ale ta pani to hned dala do poriadku.

cessy
22. jan 2010

lenka ja som tiez ndavno objednavala a v pohode......neviem co ti to blblo 😒

marfic
22. jan 2010

ahojte, dlho som vás nečítala ani som nič nepiekla ☹
teraz by som potrebovala poradiť s tortou pre malého na 1 rôčik, niečo jednoduché
zatiaľ mám vymyslené, že urobím podlhovastú tortu a vyrežem z nej jedničku, potiahnem MMF, asi bielou a dozdobím, ale neviem ako.... dnes sa chcem pokúsiť urobiť z MMF autíčko, len neviem, či mi to pôjde, lebo postavičky som ešte nerobila 😝
keby mi to nešlo, môžem dať kvietky? alebo ako by ste to riešili vy? Ď 🙂

stalida
22. jan 2010

ahoj marfic-tu na dortomanii su celkom jednoduche postupy, len musis byt zaregitrovana-je tam aj auticko🙂
http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=163&...

lenka.pav
22. jan 2010

marfic, ja som robila jednotku a dala som na nu kvietky, podla mna to bolo celkom mile
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-d...
ohladom peceniehrou som to vyriesila tak, ze som zavolala tej majitelke, vysvetlila som jej, o co ide a bola z toho prekvapena. tak to vraj bude riesit. uvidime, ako to dopadne.

sofi07
22. jan 2010

cessy, teraz nemam nic, som maa koncom roka toho dost naraz, tak teraz este oddychujem 🙂 a hladam inspiracie
ali, krasne, to tvoje modelovanie je proste fantazia.

junovka
22. jan 2010

baby, potrebovala by som nejaky fakt dobry recept na svetly korpus, ktory po dopeceni bude aj vysoky...zatial som mala stale smolu na to, skoro nikdy mi nevyrastol po dopeceni...a to som robila vsetko podla receptu.....neviem, kde robim chybu ☹ 😕 Dakujem vam velmi pekne.

marfic
22. jan 2010

stalida, ďakujem, už som našla ten postup na autíčko, len dnes mi to nevyšlo, tak uvidím, či zajtra niečo zosmolím 😎
lenka.pav, tortička je krásna, čosi také by som možno dokázala, asi som ju aj videla, len teraz som nemohla nájsť, mne tie stránky tortyodmamy nabiehajú strašne pomaly, mám aj vykrajovačku motýlika aj gerberu a margarétky, ale to autíčko ma láka...
ešte mám trochu času, rôčik máme až 6., ale chcem to mať premyslené, korpus bude orechový a plnka vanilková a kávová

cessy
23. jan 2010

marfic alebo skus spravit medvedika......bol tu niekde link, ale nemozem ho najst, tiez to nebolo zlozite 😉
viem ze to bolo na mimibazare, ale kde......hadam niekto bude vediet a hodi ti sem link 😉

alionuska
23. jan 2010

Cessy myslis tohoto????medvedika.. 😀
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50625

cessy
23. jan 2010

alionuska presne 😵 ......ja som hadam 50 stran presla a nenasla som ho.....ale hladala som tu v tortach

alionuska
23. jan 2010

Baby toto je moje nove dielko...dnes pre nu pridu a ja dnes asi spat nepojdem,lebo este na zajtra robim dve..mala som len ten poklad,ale pribudla dalsia objednavvka na poslednu chvilu..popoluska na schodoch a oriesky... no mam co robit!! 😝 Drzte palce aby som to do zajtra stihla... pa pa 😉

http://www.tortyodmamy.sk/?q=rozpravkove-postav...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-deti/zblizka

henikav1
23. jan 2010

ahojte babulky, objavila som novy katalog, teda aspon pre mna novy
zaroven sa vas chcem opytat, poznate tieto farby - magicka iskra?? http://www.sugarart.sk/magicka-iskra-biela
ako sa to pouziva??

alionuska, nadherne torticky..... som zvedava na tie dalsie, obdivujem ta ze to stihas 😉

alionuska
23. jan 2010

Henika,dakujem... neuveris,ale prave vcera som na to pozerala... to je Bohusova stranka...ma tento internetovy obchodik len chvilku...a ta iskra sa pouziva na zdobenie...su to take šupinky ligotave a normalne sa to dava na vrch torty...iba sa to tym poprasi... krasne to ukaze,ked fotis s bleskom... 🙂

henikav1
23. jan 2010

aha, ja nad tym akurat slintam a rozmyslam co si odtial objednam, sice nepeciem vela, lebo mam strasne vela prace a ucenia, ale aspon obcas by som chcela nieco vytvorit
este pozeram tu wilton belobu, to je asi na to aby ten potah vybielila??? Lebo ten moj marcipan nikdy nie je snehobiely
a este som videla, ze organizuje nejake stretko koncom februara s prezentaciou a predajom, ach jo, tak som si len povzdychla, ako velmi rada by som tam sla

lenka.pav
23. jan 2010

heni, aj ja som si len povzdychla. tak rada by som tam sla a nieco nove sa naucila! ale nemozem si to dovolit, kde by som dala maleho?
ali, aj ja ta obdivujem. mam co robit, aby som stihla jednu tortu vcas dokoncit....a to mam len jedneho nezbednika doma. lenze od pondelka do stvrtka pracujem, zeby to bolo tym? 😅 😅 😅

anibas
23. jan 2010

ahojte šikovnice, nemôžem vás čítať od začiatku, z čoho robíte figúrky z MMF či marcipánu či K2 či WI ?
ešte som len začiatočníčka a raz musím začať

henikav1
23. jan 2010

babulky, neviem ktore kliestiky by som si mala objednat, kedze nemam ziadne, ktore by boli take najlepsie vyuzitelne???
http://www.sugarart.sk/catalog/kliestiky
ktore by ste si vybrali??? ja si to totiz vobec neviem predstavit, ze ako to bude vyzerat

lenka.pav
23. jan 2010

anibas, ja pouzivam zatial MMF, ale objednala som si teraz WI, tak uvidime, ci budem spokojna.
heni, podla mna su tie polobluky najklasickejsie. a aj najkrajsie 😉