Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
15. apr 2013
evuska32
15. apr 2013

@lussy23 ďakujem 🙂 robila som z mliečneho marcipánu, že aby im chutilo a všetci mi to zlúpali, že to moc sladké 😀 som sa narobila ako kôň a toto je vďaka 😀

mysiatkoo
15. apr 2013

s podakovanim za pacitka pripajam prosbu... nenasli by sa nejake inspiracky na "lesnu tortu so zvieratami?" ... alebo aspon nejake mile zvery typu srnka, diviak, vlk.... zurivo hladam uz druhy vecer a bieda 🙄

broucek2
15. apr 2013

tak dnes do práce pro šáfa k 50. narozeninám na přání kolegů z oddělení

antareta
15. apr 2013

@broucek2 to je masakr !!! 🙂

dada2007
15. apr 2013

@pristela aj mna zoberieš? na plášť??????

pristela
15. apr 2013

@dada2007 tebe tak akurat môžem pláštenku kupiť 😝 😝 😝 😝 😀 😀 vieš , že som ho odnaúčala od plášťu 😀 na pláž 3 roky ? !!!!! 🙄 🙄 🙄

dada2007
15. apr 2013

@pristela a nezoberieš ma? alebo čo?

janula.h
15. apr 2013

ahojj babule po krásnom víkende na chate sa vraciam do reality 🙂 pridávam minulotýždňové a chcem sa spýtať ROBILI STE TORTU AKO ZAMATOVÚ ROLÁDU???

vlada111
15. apr 2013

@dagmarmustafa tak toto sú tiež umelecké diela 😉

broucek2
16. apr 2013

@antareta naštěstí to vzali všichni kolem s humorem

miciatko
16. apr 2013

Kocenky prosim poradte mi korpus pre celiatikov s pouzitim pudingu namiesto muky. ., dakujem

viera6
16. apr 2013

baby prosim vas fotopostup na tie modré/či fialkove/ a biele kvietky nemate niektora?dakujem

blcha
16. apr 2013

@pristela veru keby si bola blyzsie prisla by som na skolenie drotikovania ale musim priznat ze hortenzie zatial drzia na drotikoch uvidime ci to vydzria do konca tyzdna 😉 a spravila som aj take velke kvety neviem ich identifikovat uvidime ci ich aj pouzijem no a na vrch este asi neake srdce spravim alebo co 😉
@florentina ta prva torticka sa mi velmi paci mozno to tak skusim s tymi malymi kvietkami a dokreslit bielkovou polevou to by som mohla zvladnut 😉
@mamina1978 ta klietka je krasna ale ja to robim pre jednu babicku co to bude davat vnukovi k svadbe a myslim ze by chcela skor klasiku ja by som radsej nieco tak netradicne spravila ta klietka je fakt super a bolo by to narocnejsie a este chcem na sobotu spravit aj dcerke torticku k dvom rokom asi farmu neviem ako budem stihat ale vcera sme sa bavili a hovorim jej ze jej dam na torticku prasiatka ovecky a ona hned ze rybycky a morca tak neviem co jej tam nakoniec dam ci to stihnem modelovat

halienka
16. apr 2013

Ahojte babky, prosím vás, tú burizónovú hmotu treba pred potiahnutím tiež potrieť maslom? 😅 Ďakujem 🙂

jakelina
16. apr 2013

@halienka nemusíš, já potírám čokoládou, aby se zalepily ty případné dírečky a nerovnosti.

halienka
16. apr 2013

@jakelina Ďakujem 😵

svetlo55
16. apr 2013

Muffinky pre dcérku do škôlky a srdiečko pre učiteľkýnho priateľa.

zuzana92101
16. apr 2013

caute baby, tak pridavam moju vcera odovzdanu...je to Dora prieskumnicka. Ja som tu rozpravku vooobec nepoznala a to som si myslela, ze ich mam vacsinu v malicku 😀 😀 😀.

florentina
16. apr 2013

@zuzana92101 jé, zrovna tu na ní koukáme, dcerka ji má moc ráda.... 😉 takže dortík, zhodnotila, že jééééééééé

mamina1978
16. apr 2013

@zuzana92101 krasna torticka Dora, sa ti super podarila.......... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tu rozpravku velmi dobre pozname .Je velmi naucna 😉 🙂

jenie123
16. apr 2013

@zuzana92101 rozpravku nepoznam, ale teda tortu mas uzasnuuuuuuuuuu.. 🙂))) ak nevadi, ulozila som si.. 🙂)))

pipka
16. apr 2013

@zuzana92101 ja naaahodou Doru poznam, u nas to decka kukaju 😉 kraasne sa ti podarila 😵 sikulka 😎

blcha
16. apr 2013

@mamina1978 si mi dala chrobaka do hlavy s tou klietkou cele doobedie nad tym rozmyslam myslim ze zenichovy aj neveste by sa pacila skoda ze nenam ako poslat fotku babke ci by suhlasila idem to neako vyzistit lebo by som take nieco chcela skusit jasne ze nespravim taku krasnu ako na tom obrazku ale je to vyzva mohla by som tam pouzit tie kvietky co mam nachystane a este dorobim idem pisat tej holke co si to pre babku objednava co mi na to povie 😉 😉 😉

dada78
16. apr 2013

@zuzana92101 premakaná ozaj nádherná, klobúk dolu,lebo keď som robila pre kámošky malú bolo veľmi málo inšpirácii na nete 😉

mamina1978
16. apr 2013

@blcha Ja sa chystam tiez taku klietku koncom maja, tak dufam, ze mi to casovo vyjde, lebo v tom case cestujem aj na SK 😉 🙂

elienka
16. apr 2013

@miciatko neviem či už ti niekto odpísal:
Bezlepkový korpus na dort

6 vajíček
20 dkg práškového cukru
2 polévkové lžíce oleje
1/3 prášku do pečiva Dr. Oetker
3 pudinky Dr. Oetker (vanilkové pro světlý korpus, čokoládové pro čokokorpus, popř. úplně jiné - dle vaší libosti)

Z bílků si ušleháte sníh, pak do něj zašleháte polovinu cukru. Druhou polovinu cukru zašleháte do žloutků, přišleháte olej. Prášek do pečiva a pudinkové prášky zašleháte so žloutkové směsi. Bude to dost husté, proto si odeberete pár lžic ušlehaných bílků (třeba 5) a vešleháte je do žloutkové směsi společně s pudinky a prdopečem. POté lehce vmícháte zbytek sněhu a těsto pečete ve vymazané a bezlepkovou moukou vysypané formě o průměru 24cm (nebo jen na dno formy vystříhnete kolečko o průměru formy a boky necháte nevymazené; těsto do nich oddělí, až je upečené) na 160st. Jestli je hotové, poznáte podle toho, že doprostřed píchnete špejli - musí být suchá. KOrpus vyklopte na prkýnko s pečícím papírem, počkejte, až vychladne a pak použijte dle libosti.

TOhle je těsto vhodné i jako základ na pseudobublaniny, rolády atd.

miciatko
16. apr 2013

@elienka dakujem velmi pekne este sa spytam ci mas korpus odskusany a do akej velkej formy je recept??, dakujem moc za odpoved

levandulka3
16. apr 2013

@mamina1978 dakujem presne ako hovoríš je to ten cukor 😉

pristela
16. apr 2013

Holky , ktore robite viac torticiek , kolko najviac zvladnete urobit a uskladnit na jeden den s dvomi chladnickami ?
otázka asi najviac na Danku @dadka212 😀 ale viem ze robite aj iné viac 😕