Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
25. aug 2012

Potrebujem radu, súrne 😕
tento recept od dadky:
Biely plát (upečieme 2x): 8 vajec , 160g kr.cukru , 240g poloh.múky ,
Ružový plát : 8 vajec , 160g kr.cukru , 240g ph. múky , červená farba
ROZVAR: 800g kr.cukru , 8dl vody Rum podľa chuti ( veľa veľa :o)) Pre deti punčová aróma
POLEVA: 550g práškového cukru prevarená voda podľa potreby ( tak aby to bolo také polohusté a dalo sa rozotierať) červená farba a džem

to sa z tých 8 vajec upečú 2 biele pláty, alebo každý biely plát má byť z 8 vajec? Robili ste to niekto?

nelustek
25. aug 2012

chcela by som sa spýtať budem piecť tortu potiahnutú ako inak marcipánom kúpeným a chcela by som na to napísať meno.Budem to všetko robiť 1x tak by som potrebovala vedieť čo si kúpiť ohladne toho písania mena vopred ďakujem

muffinka8
25. aug 2012

@silviamk123 ja som malé kúsky smartflexu farbila na hnedo kakaom.

silviamk123
25. aug 2012

@muffinka8 a nezmenila sa chut ? Smartflex chutí ako marcipán? Nieje tá hmota potom lepkavá či riedka potrebujem vediet lebo na farbenie mám jeden pokus.Dík

aduskatt
25. aug 2012

@muffinka8 upecies jeden plat z 8 vajec a prerezies. Aspon ja tak robievam a puncovu tortu robim dost casto🙂

muffinka8
25. aug 2012

@aduskatt ja by som upiekla aj na dva krát, len som nevedela či to každý má byť z tých 8, alebo jeden zo 4 vajec.

muffinka8
25. aug 2012

@silviamk123 ak máš pravý marcipán z mandlí, tak ti neporadím s tým nemám skúsenosti 😕 ja som farbila len kúsok na jednu postavičku.

muffinka8
25. aug 2012

@aduskatt a máš taký istý recept, či iný?

aduskatt
25. aug 2012

@muffinka8 no, aj tak sa da.ja robim podla toho, kolko mam casu..niekedy prerezavam a niekedy peciem zvlast🙂.btw, toho rozvaru sa mi tam zda byt dost vela🙂----ale ved vyskusaj

aduskatt
25. aug 2012

@muffinka8 asi trosku iny🙂 rzovar iny, poleva ina, a este platy potieram mnozstvom marhuloveho dzemu🙂

muffinka8
25. aug 2012

@aduskatt smiem vedieť aký? 😅 len iné množstvá niečoho, či celkom iný? marhuľový chcem dať aj ja, máme domáci. Aj v tom recepte je lekvár písaný, len som to celé nekopírovala.

silviamk123
25. aug 2012

@muffinka8 dakujem aj tak za radu skúsim na kúsku a uvidím čo to spraví snád to bude ok

nika1985
25. aug 2012

@lifinka ake listy si pouzila ku kalam ja si ich tiez od vcera chystam len dumam nad tvarom listov

mates22
25. aug 2012

@silviamk123 a máš marcipán nebo K2? Marcipán jsem barvila kakaem v trošce alkoholu v pohodě, smartflex taky (na tmavší jsem přidávala ale i barvivo). Barvila jsem i tmavou rozpuštěnou čokoládou, to pak je více tmavé, ale musí se potahovat hned, ta čokoláda pak rychleji tvrdne, resp. hmota s čokoládou rychleji tvrdne. Chuť se změní v obou případexch, je to pak prostě jakoby čokoládové. Ale zase to není umělé, tedy zdraví nepříliš prospěšné, což je plus 🙂. K2 nevím, to jsem nikdy neměla

Smartflex je cukrová hmota, takže chutná sladce a podle příchutě, co si objednáš...marcipánu je vzdáleně podobná ta mandlová, ale pravdu jen vzdáleně.

muffinka8
25. aug 2012

@aduskatt idem skúsiť tento recept, uvidíme čo to dá 🙂 lebo torta zelená je už skoro zjedená 😀 a hostí veľa 🙂 také cesto som už robila na roládu a mne chutilo.

muffinka8
25. aug 2012

Tie jahody trochu "rozpustili" plnku 😕 ... škoda že som nezohnala maliny

mates22
25. aug 2012

@nelustek jestli budeš psát hmotou , tak stříkačku lékařskou, v tom si trochu hmoty zahřeješ v mikrovlnce a pak vytlačuješ, jako když píšeš tužkou. Nebo se dá koupit abeceda na vytlačování, ale já s ní nedělám, nejde mi to. A nebo ručně užmoulat tenounké hádečky a poskládat do tvaru písmenek. A nebo napsat přímo na dort gelovkama....... takže se musíč rozhodnout a podle toho nakoupit (stříkačka, štěteček....)

silviamk123
25. aug 2012

@mates22 Dík moc za radu mám K2 a chutí to ako marcipán farbila som ho už rôzne len nie na hnedo preto sa pýtam skúsim to kakao ,tak dôfam že sa podarí lebo potrebujem to tmavšie asi kúpim kvalitné kakao nato.

nika1985
25. aug 2012

baby ked mam iba zakladnych 8 geloviek wilton da sa z toho spravit smotany MMF alebo radsej necham biely.

nika1985
25. aug 2012

@aduskatt tak skusim najprv ten kartonik a ked to nepojde zabalit behnem do zahradneho domceka pre platovy tanierik. 😉

lejla77
25. aug 2012

Halooooooooooo, kto mi urobi krasnu torticku pre dieta - 5 rokov na buducu sobotu??? Ak sa nahodou niekto najde, prosim IP. Bratislava, DS a okolie.
DAKUJEM.

lamps
25. aug 2012

@vecernicci
@abriela 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 dievčence veľmi ďakujem 😅 😅 😅 😅 😅

rapunzel1
25. aug 2012

Moja včerajšia, zadanie, hokejová pre malého hokejistu.... dnes odovzdaná, a ide sa robiť druhá a veterníky na objednávku

evvina
25. aug 2012

@rapunzel1 to je bomba dort.

levandulka3
25. aug 2012

prosím vás kde dostanem kúpiť formix na slovensku za najlepšiu cenu?

pristela
25. aug 2012

Moja neerva , ženy, ono mi snád s tou svadobkou bude pršať 😨 😨 ako ja ju tam prenesiem 😨
@muffinka8 ja robim platy podla tohto receptu : http://tortyodmamy.sme.sk/?q=content/puncova-po... , kazdy peciem zvlast a peciem ich tolko kusov aku velku potrebujem mat tortu , napriklad tutoky: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2298501...

@lawli gratulujem k stovke 😵 😵 😵 to , aby sme ti uz pomaly aj vykať zacali 😀 😀 si ma donutila ist si popocitat torty 😀 ja ich mam s dnesnymi len 88 , ale tiež ked sa zamyslím na zaciatku pecenia som tolko neplánovala 😀

och holky, zase koniec tyzdna a kopec otazok 😕 teraz je tazko radit vela zienok dokoncieva torticky, alebo prave oddychuje po tortovom maratone, a ked sem skocia tak len na moment vlozit , ked aj precitaju tak nestihaju vypisovat vysvetlivky ☹ ja poradila aspon trochu , inak tiez už utekám fuč 😉

lamps
25. aug 2012

@pristela a kde sú fotočky? Ja som tááááák moc zvedavá 😀

lamps
25. aug 2012

@silviamk123 vyskúšaj kúsok zafarbiť kakaom, ak to pôjde, môžeš zafarbiť celú hmotu 😅

bzucinka2
25. aug 2012

@petkaa28 prosim ta, aku mas vykrajovacku na pismenka na tej autickovej? 😉 velmi su pekne...
@hejdita nadherna, prekrasne zdobenie snehom, klobuk dole, ked sa to ja raz naucim, budem isto na dochodku pred smrtou 😀

bzucinka2
25. aug 2012

@muffinka8 ja mam sice iny recept, ale biele casti by mali byt podla mna tensie ako ruzove, takze by som z jednej bielej davky urobila dve cesta 🙂