Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
6. máj 2014

@silvikam ano mrazene

pipka
6. máj 2014

@maya30 no moja...mna uz by odviezli 😅 😝

drziiim palce a myslim na teba 😉
ja mam tento tyzden len jednuuuuuuuuu a ťuhaaaja potom vo štvrtok padam na 4 dni preeeč 😎
a teda tiez som tentokrat asi 10 musela zrusit, lebo ako na potvoru akurat na tuto sobotu a nedelu chceli same krstinove a narodeninove velke 😖 ☹ 🙄
tak ale nedaaa sa, musim aj oddychovat 😉

luciahromadkova
6. máj 2014

@akapulko podľa chuti... ja som tusim dala 3 PL na 1 slahacku 😉

akapulko
6. máj 2014

@luciahromadkova dddda 😉 kujem

maya30
6. máj 2014

@sikag no veru uvitala by som ked aj nie vypomoc tak aspon daku spolocnost, lebo vecne som tu sama v kuchyni zavreta 😀

lamps
6. máj 2014

dievčence moje, čítam tu o cenách tortičiek, ja som momentálne v štádiu, že poviem cenu a komu sa nepáči nech ide inde. Pochybujem, že sa dohadujú na cene aj u kaderníčky, kozmetičky .... a pod. tam jednoducho zaplatia a sú spokojné, že dobre vyzerajú, majú krásne nechty a pekný účes.... Keď chce mať niekto chutnú a peknú tortu, musí zaplatiť, veď nám nikto nedáva suroviny v obchode zadara a teda môj čas je tiež veľmi vzácny. Nemienim niekomu robiť tortu pomaly zadarmo len za to, že veď sa poznáme aj tak pečiem len ľuďom, ktorých poznám. Za tie 3 roky, čo pečiem mám tých zážitkov dosť a neraz vidím, že ľudia si vôbec nevážia robotu toho druhého ☹. Keď som mala robiť len makety dvoch tort a jedna z nich mala byť dvojposchodová, narátala som si suroviny a keď som videla koľko to spolu vyšlo nedalo mi a za robotu (potiahnutie a výzdoba každej torty) so si pýtala 10 a 12 € a viete, čo mi dotyčná napísala? že to je veľmi drahé a ona si radšej urobí tortu sama, veď na tú jednu maketu chcela "len" detské papučky. Takže netreba sa dať ošklbať ľudia sú niekedy divní a treba si vážiť svoju robotu a svoj čas.
A ešte veľmi ďakujem za krásne komentáre ku poslednej tortičke, mala úspech aj vzhľadovo aj chuťovo, tak som spokojná. Je sranda byť na oslave, kde sa papá a krája vaša torta 🙂

maya30
6. máj 2014

@pipka jeej uzi si volno, uprimne ti ho doprajem, ja tuzobne cakam na august, po 3 troch rokoch ideme na dovolenku ( davam do pozornosti hlavne takym co si myslia ako strasne zarabam 😝 😎 )

lamps
6. máj 2014

@maya30 och, Majka a ty máš koľko rúk? ja si viac ako dve maximálne 3 torty neberiem, asi by som zašalela a moje deti by ostali bez maminky 😀 😀 😀 😀

maya30
6. máj 2014

@lamps vies ja to mam vyratane co a ako mam robit uz od pondelka, ale ked mi do toho pride choroba alebo cokolvek ine neplanovane, tak som na prasky....ale pamatam si ze aj vlani bol maj najtazsi zo vsetkych, s tym ze teraz je to desatkrat horsie....ale ja to nejak spravim, hlavne aby maly bol v pohode 😉

pipka
6. máj 2014

@maya30 mi hovor...my sme minuly rok boli po 5 rokoch prvykrat na dovolenke...a teraz to vidim tak, ze najskor sa sama s detmi dostanem niekam tak za dalsich 5 najskor 😅 ☹ 🙄

taaak sme v baliku, ze? 😝 🙄 😀

maya30
6. máj 2014

@pipka urciteeee, len nech zavidia 😝 😎 😀

sikag
6. máj 2014

my ideme na dovcu po 7 rokoch s manzelom juchuuuuu, odchadzame dnes v noci
tak si uzite vikend a uz sa tesim na torticky ked sa vratim
@lamps krasne si to napisala!

jakelina
6. máj 2014

Kočky prosím, mám dělat Lociku a k tomu paní chce nějaké muffiny a doladit k té pohádce, Já to neznám, co jsem se dívala na fotky z pohádky, tak jenom všude ty její dlouhé vlasy a ta zelená příšerka, jestli je to chameleon nebo co?? Nenapadá vás nic, co by šlo na ty muffiny dát, aby to bylo jednoduché a vztahovalo se to k té pohádce?? Děkuji. Jinak jestli nic nevymyslím, tak udělám nějaké s kytičkami, tím asi nic nezkazím.

pipka
6. máj 2014

@jakelina ano moja, to je moja nocna mora ta postavicka, u nas sa vola Rapunzel 😝 😉 a este tam mozes dat to "jej slnko" alebo aj kvietky na muffinky 😉

inak neuveris, ale my tu rozpravku praaave pozerame 😀 😀 tak dobehni 😅 😉

lamps
6. máj 2014

@jakelina Majka, rozprávka je to veľmi pekná a ja by som tie muffiny urobila s kvietkami, veď Locika tancovala a pobehovala po lúkach a tešila sa 🙂

pipka
6. máj 2014

@jakelina a ta priserka je chameleon 😉 vola sa Pascal 😉

pipka
6. máj 2014
pristela
6. máj 2014

Baby no ste ma uuuprimne dojali /nasmiala som sa /, ze som bola ako priklad v rychlosti 😀 😀 😀 ja tvor lenivý ľavorukýýýý 😀 😀 ale sladkee ste 😵 😵

Inak holky , by ste sa divili , ale niektorí ludia tie torty doma vážne vážia!!!!!! a kontroluju 😕 ja som tento rok konecne o 1€ na1kg dala ceny hore, bo do mna vseeetci kopaliiii 😅 😅 vdaka im 😅 a tiez 3D mam o1€ hore bo to sa mi nechceee , postavicky dve mam v cene,ale zas napr. angry birds aj keby ich bolo 30kusov ratam v cene torty bo vsak to len guľky s očami 😀 😀

jakelina
6. máj 2014

@pipka zlatko sluníčko je krásné, ale nevím jak bych ho vyřezala, nemám žádnou takovou vykrajovačku, ale moc děkuji. Musím jich udělat 15, to bych u toho strávila hodiny a hodiny. Asi fakt udělám ty kytičky, když pobíhá někde po louce, tak to bude nejjednodušší.

pipka
6. máj 2014

@pristela za angry by si si praveze mala priplatok pytat 😀 😀 sak to pod mikroskopom modelujem 😅 😀 😝

pipka
6. máj 2014

@jakelina no na muffinky neviem, ja som to na tortu vyrezavala rucne 😅 😉

pipka
6. máj 2014

@pristela inak milacik...nemas niekde ulozeny postup na asterixa a obelixa? 😕 😅 vytiahni ho niekde s tou lavou rukou prosiiiiiiiiiim 😉 😀

zabili ma a na jun chcu odomna asterixa 😅 😅 😅 🙄 uz teraz ma prehana 😅 😅 🙄 😝
ale som ich spracovala, ze ak by naaahodou sa mi to nepodarilo vymodelovat, tak im spravim 2D 😝

jakelina
6. máj 2014

@pipka no právě, kdyby to bylo jedno, tak ještě udělám, ale 15. Paní to chce pro holčičky co přijdou na oslavu jako dárečky domů, tak udělám všechny stejné, aby se nehádaly. Však víš jak to je mezi dětmi. 😝

pristela
6. máj 2014

@pipka chces ten moj postup? nafoteneho mam len velkeho ale vsak malý je o tom istom len v chudšom 😝

pipka
6. máj 2014

@jakelina veeelmi dobre poznam 😅 😝
sprav kvietky a basta 😀 😉

pipka
6. máj 2014

@pristela nooo, sak ja truba som kukla do compu a ja ho mam ulozeny 😅 😉
takze odvolavam, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slibil 😅 😀 😀 😀

pristela
6. máj 2014

@pipka no ved chvaaala, bo ja ho v notaseuz nemam ,by som musela hladat na ktorom cd to mam 😝

pipka
6. máj 2014

@pristela vyhodi ho inak aj ujo google, ked das fotopostup asterix 😉

evvina
6. máj 2014

@jakelina co lampiony, kvůli nim vlastně Locika utekla aby je našla. Je to v pohádce to nejdůležitější.

dada2007
6. máj 2014

@jakelina slnko...........kvety a tráva........hviezdy a lampiony.....možno vrkoč vlasov? a v nom kvetinky? ako isto nie na každú jednu muffinku robiť komplikované veci.......ale isto by som na jedno dala slniečko.....a na jednu ten vrkoč........na tretiu korzet jej šatov(vrchný diel s tými bielymi šnúrkami) a ostatné také jednoduchšie.....kvetinky a tráva....... 😉