Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
7. nov 2013

@zozo111 neboj, jsou dobré, to je odrůda červený ořech.

lucula73
7. nov 2013

@ajka82 ja som presne taký istý robila mojmu na 2 roky 🙂 ,len som nasypala do vozňov cukríky 😉
Ono záleží aj od dieťaťa,ale myslím,že sa poteší každémú vláčiku,nie? 😉

kmecinka
7. nov 2013

Zdravím. Prosím potrebujem poradiť. Chcem robiť korpus v rozmeroch 35x35 a neviem koľko čoho mám dať aby som mala z toho 3 pláty. Ak by bola nejaká dobrá duša ochotná mi napísať recept na falošnú piskotu budem vďačná :o)

lokalistin
7. nov 2013

@ajka82 no to som myslela, detsky, ale zase je to ozajstny rusen a tomas ma oci, ale ked ti nakazali s vlacikom, tak to bude v pohode a myslim, ze ked znela objednavka s vlacikom tak nebude mat 5 rokov skor 1-2

pristela
7. nov 2013

@luciahromadkova sa mi to páči , že aj u iných vyrastajú takýto "fajnšmekry" 😀 😀 😀 😀 až som sa usmievat musela pri čítaní 😅 no mna to bude tiez coby dup cakat, o chvilu januar a krpaty expert bude mat narodky, este si tortu neobjednaval tak neviem co to bude 😀 😀 len aby nezadal termín neskoro a nemusela som ho odmietnut 😀 😀 😀

@ajka82 tortuska je kraaasna , pre mojho 5rocneho by nebola , no to je iný expert 😝 , aaale chlapcek bude isto rád, je predsa sladkaaaaa a to je najdolezitejsie 😵

pristela
7. nov 2013

@lokalistin andelka , ty nepamatas kedy si mi tie cukríky doniesla a kolko kusov ich bolo ?

dm1
7. nov 2013

kocky vcera som sa pobavila vcelku. Ze chcela kocka upiect tortu sice nie potahovanu take srdce a hore same jahody a okolo coko. Po prve som si povedala ze hmmm tie jahody fest drahe v tuto dobu a zabila to vetou ze do 15 e 😀 🤐 . Aj tak nemam volne len som si neodpustila poznamku ze tazko niekoho za tu cenu zozenie lebo jej nepokryju ani naklady 😕 . Ja neviem baby ti ludia asi nechodia nakupovat alebo co inak si to neviem vysvetlit 😠

jakelina
7. nov 2013

@dm1 já to taky nechápu, však to dáš jenom za čokoládu a jahody 😝

pristela
7. nov 2013

Pridávam konecne odfotenú moju nočnú , v druhom živote ak budem piecť ,ale už si budem iiiisto 😀 všetky modelovacky predpripravovať aby vytvrdli ako sa má 😀 😀 😀 bo tuto ked zafúka vietor este sa to hýbe 😀 😀 a drôtikovať to je pak zábava 😝

dm1
7. nov 2013

@pristela prekrasna ruzickaaa aj toretka 🙂

eliska22
7. nov 2013

@pristela čistá nádhera, tá ruža je úplne že nenormálna 😵 😵 😵

ajka82
7. nov 2013

ja som ho prerobila 😅 😉

ajka82
7. nov 2013

vyzera na foto nejaky krivy ale neni 😅

ewana73
7. nov 2013

@zozo111 no neviem ake mas ty ci taketo cervene ak ano,vsak ochutnaj a uvidis 😀 tieto moje cervene su slachtene a vyuzivaju sa pri zdobeni v cukrarstve.. tieto moje su fakt sladucke 😉 no tak v sobotu ked urobim csto uvidim ...

lifinka
7. nov 2013

@jakelina ahojky Maruš, prosím Tě, řekla bys, že je to bílková poleva ty lístky na boku dortu, že? To krajka asi není?Mám tento dort na další týden, jen se obávám té bílk, polevy, že to nebudu umět malovat z boku 😕 , nemusí být prý přesný, tak snad by mi to prominuli, že bych to tam neudělala 🤐

ajka82
7. nov 2013

@lifinka to je krajka, ja ju mam tiez doma, tak viem 😉 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3647807...

lucula73
7. nov 2013

@lifinka ahoj,ak možem t,to na boku je krajka,nie bielková poleva,podľa mňa...........

lucula73
7. nov 2013

@ajka82 kým so to skopčila si ma predbehla 😀

ajka82
7. nov 2013

@lucula73 ja som akurat davala foto a nejaky koment, tak som si to vsimla a dala hned 😝 😉 ale uz ma tu asi do vecera neuvidite...lepsie povedane do zajtra rana... musim dokoncit na zajra 3 torty a potom mozem cestovat k nasim poobede v piatok ...mala sice vraj chora ale teraz som volala dr. a ze vsetko negativne, ze virova angina a uz ju ma tyzden tak nikho nenakazime 😵

lifinka
7. nov 2013

@lucula73
@ajka82
holky moc díky, já právě žádnou krajku nevlastním, i když bych moooc chtěla 🙂 Tak, ale to by mě ohrálo dělat bílk. polevou, že? Nebylo by to hezké a přesné, takže dám paní vědět....díky ještě jednou🙂

jakelina
7. nov 2013

@lifinka zlato to je krajka, viděla jsem na to tu formičku

jakelina
7. nov 2013

@lifinka já bych to tam nedávala vůbec, bude to hezké i bez toho.

zsuzsu
7. nov 2013

Ahoj. Babenky co ste robili puncovu ako tortu a ked to idete natriet s maslom pred potiahnutim, ona sa to nedrvi, vlasstne da sa normalne natriet??????dakujem.

aduskatt
7. nov 2013

@zsuzsu jasne

lokalistin
7. nov 2013

@pristela tusim v auguste a bolo ich 30 preco? akurat som na teba myslela, ci si ich uz minula, vcera jak som robila potahovku, lebo ja som si vtedy zobrala tusim 10 a este mam

lokalistin
7. nov 2013

@dm1 no ja som jahody ani nezohnala pre istotu a tato baba chce tiez jahodovu bude jogurtova z mrazenych jahod, takcitak ich treba rozmixovat tak mozu byt aj mrazene

lokalistin
7. nov 2013

@pristela ojojoj nadherna ta ruza je naprosto skvela

lokalistin
7. nov 2013

@ajka82 a uz boli pre nu?ty si ina frajerka za par minut tomasa vysulat?

dm1
7. nov 2013

@lokalistin ved keby do plnky tak v pohode ano len tu boli hore na vrchu torty cele jahody to by museli byt cerstve :p

mia114
7. nov 2013

@pristela uzastnaaaaa, krasne kvety. Proste ako vzdy perfis 😵
tu je moja dnesna, je na zelanie prestne podla obrazku.