Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eyael
28. aug 2011

@broucek2 - hezké dortíky, já bych to nezvládla 😉 bylo by to na začátek října. Troufla by sis na některý z nich?

mizulienka
28. aug 2011

@lusil2005 krasna torta s macikom. Mozem sa ta spytat ako si to nastrihavala tie chlpy? raz ci dvakrat? dik
@dm1 nadherna, kaly ako zive.

broucek2
28. aug 2011

@eyael asi bych zvládla oba. Začátek října je asi v pohodě, jen bych ještě cca do týdne dala vědět, jestli nepojedeme na dovolenou přelom září/říjen, to by pak byl problém

eyael
28. aug 2011

@broucek2 - ok, budu to brát jako záložní variantu 😉

broucek2
28. aug 2011

@eyael mám ještě kamaráku na Kladně,co je cukrářka a peče dorty. Možná bych se mohla zeptat i té. Je to ale Kladno :o(((

eyael
28. aug 2011

@broucek2 - díky, v pohodě, lepší bude fakt Praha, nevím jak bych ho tam vyzvedla. Našla jsem zatím jednu cukrárnu, co máme blízko, ale chtějí za to 1500 a to mi přijde hodně. Tolik peněz za dort fakt nedám ☹

broucek2
28. aug 2011

ten, co mám v albu s medvědem mi platila tchýně, protože jsem to dělala pro nějakou její známou a dala mi 600,- Dort měl cca 2 kg. Neberu to jako vydělávání, ale jako hobby. Mě k tomu přivedly holky z koníka a taky fotky a ceny u nás v cukrárně, i když chápu, že oni to nemůžou dělat za sazbu 20,-/h, ale i tak za vzhledově nic moc dortu chtěli 1 300,-

chanella
28. aug 2011

Ahojte, neviete či je tu nejaka "cukrarka" 🙂 z okresu Velký Krtis? Budem potrebovat marcipanovu torticku pre mojho drobca. Uz som si jednu nasla, ale ta kocka je z KE a to je velmi daleko. Pridavam foto. Ďakujem pekne

lusil2005
28. aug 2011

@mizulienka dakujem!!! nastrihavala som iba raz 😉

daducha
28. aug 2011

Ahojte,pridavam svoje tohtotyzdnove a zajtra popozeram a polaikujem vsetko co som nestihla 😉

daducha
28. aug 2011

Tak foto zajtra,nejako mi to tu blbne 😠

cicimotinka
28. aug 2011

Babuľky, mám otázku... môže sa "punčovina" piecť? Čo to urobí? našla som recept v mojej knižke od niekoho odpísaný, nikdy nerobený... zo zvyškov cesta, džemu, rumu, hrozienok atď zmiešať punčovinu, zabaliť do lístkového cesta ako roládu a piecť 20 min. potom po vychladnutí nakrájať na koliečka, dať naležato, postriekať šľahačkou, ozdobiť ovocím a poliať toppingom, príp. čokoládou... viete niektorá, čo to urobí?... mám v mraziaku odkrojky aj lístkové... 😠 😠 😠

mizulienka
29. aug 2011

baby na 10.9. budem robit svadobnu, ved viete tu taku cistu, hladku bez ozdob...a tam musim mat uplne krasne cisty korpus a aj potiahnute to musi byt bez chyby, chcem sa spytat, ako nahrubo potierate maslom? lebo mne sa v poslednej dobe stava, ze mam vrch korpusu nie pekny hladky a ked potiahnem aj to vidno...len to su tie detske torty a tam to mozem zakryt ozdobami...mate nejake vychytavky na krasny rovny korpus pekne potiahnuty? 😀 tak malo chcem, ze? 😀 😉

bzucinka2
29. aug 2011

@dm1 vsak ja som jej aj tak povedala, lebo je to mlada baba co vie robit s netom, tak neviem aky ma problem 🙂 dakujem ti velmi pekne, krasne torticky 🙂 hadam sa jej uz nieco zapaci 🙂 a dufam, ze t o nebude treba drotikovat, lebo toho sa bojim najviac, este som to tak neskusala tak neviem ci to zvladnem ☹ a skolenie u zlatat sme zatial nemali 🙂

dadka212
29. aug 2011

@mizulienka ja som si všimla, že mávam podobný korpus ako ty taký zagulatený zvrchu, ale keby som potrebovala rovný vrch tak by som to riešila, že by som pridala ešte jedno vajco nech je viac zdvihnutý potom dorovna odrezala vrch...a boky riešim tak a osvečilo sa mi to, že keď tortu naplním, zachladím, potom obrežem nožom kraje, odrezky a maslo s cukrom zmiešam dokopy, potriem zachladím a ešte na to dám maslo s cukrom jemne a poťahujem, odvtedy mám torty krásne rovné

mizulienka
29. aug 2011

@dadka212 jeej to je dobry napad s tymi bokmi, to akoze vsetko co precnieva pookrajujes, hej?
musim vyskusat.
A to s tym jednym vajcom navyse je tiez dobre, to skusim 🙂 dakujem, si zlata 🙂

dadka212
29. aug 2011

@mizulienka áno nožom si to pekne dokolečka poobrezujem a potom dorovna potieram s tým korpusovým maslom 🙂

mizulienka
29. aug 2011

@dadka212 super, vyskusam, dakujem 🙂

dadka212
29. aug 2011

kočky tie drôtiky obalené papierom musím ešte obalovať páskou?

mizulienka
29. aug 2011

@dadka212 podla mna ich nemusis, ale ja nemam skusenosti s tym, iba si myslim 😀

jakelina
29. aug 2011

@dadka212 páskou už jenom spojuju kytičky a lístečky už na opředeném drátku.

dadka212
29. aug 2011

@mizulienka
@jakelina ďakujem kočky 🙂 ja to chcem aj na tie všelijaké ozdôbky a možno aj nejaké kvetiny skúsim 😅

dm1
29. aug 2011

@dadka212 nie nemusis ale ked sa viazu dokopy tak treba pasku. Ja len ten koncek mierne obalim ked urobim ocko na konci aby mi kvietok lepsie drzal ale ani netreba

lusil2005
29. aug 2011

@mizulienka ja odkedy pouzivam do toho masla s cukrom aj korpus, vyhladi mi to krasne dohladka. dokonca aj ostre hrany s tym idu spravit krasne. s cistym maslom mi to nikdy nikdy neslo 😔

lamps
29. aug 2011

ahojte cukráročky, píšete aj pečiete ako žeravé a ja vás nestíham prečítať ☹. Ale večer sa posnažím, budem mať čítanie na dobrú noc. Keď tak pozerám vaše výtvory, začínam mať komplexy pridávať sem tie moje. Práve som dokončila tortičku. Plnila som ju tým šľahačkovým krémom s mascarpone a mrazenými malinami. To je riadna mňamka, mala som trochu obavy, že maliny mi budú z nej tiecť, ale netečú 😅 .

jakelina
29. aug 2011

@lamps ten je krásný, takový jemný

lamps
29. aug 2011

@jakelina
ďakujem a mám taký pocit, že máš dnes narodky 😉 . Čítala som to tu len narýchlo, tak neviem, či som to dobre pochopila. V každom prípade želám všetko naj... naj... naj... veľa spokojnosti, radosti, šťastie na dobrých ľudí v tvojej blízkosti a veľa, veľa "drobností", ktoré budú robiť tvoj život zo dňa na deň krajším 😅 😎 🙂 😉 😅 😎 🙂 😉

jakelina
29. aug 2011

@lamps mám, děkuju, moc mě to potěšilo.

mizulienka
29. aug 2011

@lamps ta torta je nadherna, jednoducha ale krasna.

lamps
29. aug 2011

@mizulienka ďakujem, no ja na také náročné a vymakané torty ešte nemám, to si ešte počkám. Ak sa vôbec niekedy dočkám 😀. Ale mne sa páčia aj takéto jednoduché. Táto je pre kamošku k meninám, dúfam, že ju poteší 😉 .