Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
21. apr 2012

neskor si precitam co ste popisali a popozeram torticky 🙂 zajtra do prace a tak sa mi nechce ☹

jakelina
21. apr 2012

@vecernicci nakonec to odřekli a chtěli místo toho mobil.

vecernicci
21. apr 2012

@jakelina aha, ale takhle by to bylo elegantní řešení, tak příště 😉
tak tady je ten můj zákuseček, mňam 😀

lamps
21. apr 2012

@vecernicci no to je teda mňam 🙂 🙂 🙂

vecernicci
21. apr 2012

@lamps však už je jen půl plechu a to jsem to dodělala asi před hodinou 😉

peroli
21. apr 2012

pro dnešek dobojováno.. pár much bych tam našla ale jinak jsem celkem spokojená..

lamps
21. apr 2012

@vecernicci to poznám, u nás už jeden plech ani nepečiem hneď rovno dva. A naposledy som robila jablkovú štrúdľu v počte 6 kusov a riadne veľkých 😀 😀 😀 a to chalani ešte len idú do puberty

jakelina
21. apr 2012

@lamps to ani nekometuju, já mám už revma z toho, jak pořád někdo otevírá lednici a hledá tam něco k jídlu 😀 😀 😀 Nákup za 1500,- korun spořádají do dvou hodin 😀 😀

lamps
21. apr 2012

@jakelina ach Majka, to sme dopadli 😀 😀 😀, ale som tak rada, že ich mám 😅 😅 😅

jakelina
21. apr 2012

@lamps vždyť já taky, ale už snad děláme jenom na jídlo a školu 😀 😀 😀

lamps
21. apr 2012

@jakelina no sme na tom tak isto 😅

janula.h
21. apr 2012

jaaaaj dobojovaná č.2 prvá želatínová

1katuska73
21. apr 2012

@adul67 prosim ta kniha kolko vazi?mam zakazku na velku tortu tak sondujem,dakujem.

vinka
21. apr 2012

Ahojte baby.Zas idem pokukať čo ste popiekli a chcem sa spýtať.Tie čo ste robili košík z hubami.Z čoho sú tie huby čistá hmota?či to je punčovina potiahnutá. 😕 baby radte

1katuska73
21. apr 2012

@vecernicci dakujem si zlata vzdy poradis.

florentina
21. apr 2012

holky, nerada se tedy vtírám, ale opravdu mi nikdo neprozradíte, jak skladujete potahovky? Kupované i ty sama doma? Venku či v lednici či v mrazáku?....děkuji

daducha
21. apr 2012

Baby, myslite ze kombinacia ciernej,striebornej,bielej a zelenej je OK pre chalana na dvadsiatku?.Budu to dva stvorce na sebe a horny previazany ako darcek s maslou navrchu.

daducha
21. apr 2012

@florentina ja pouzivam Smartflex a poriadne zabaleny v igelite aby neobschol vo vedre v ktorom ho kupujem.Normalne v kuchyni.

florentina
21. apr 2012

No a abych taky přidala nějaký poznatek, pravý marcipán teda moc na ozdobičky nebude. Budu ráda, když s ním potáhnu. Docela se trhá a je dost měkký, i když ho mám celý den v lednici. Zkoušela jsem z něj teď udělat ty motýlky a jako podařilo se, no ale uvidím, zda a kdy to uschne a jak budou držet. A jsou tedy silnější. Budu muset tedy na ozdobičky pořídit něco jiného. Tak nevím, zda zkusit mléčný marcipán samo domo, či koupit nějakou hotovou hmotu...

florentina
21. apr 2012

@daducha děkuji. A k těm barvám, mě se taková kombinace pro chalana zdá dobrá.

janula.h
21. apr 2012

@florentina ja to mám vo vedre v sáčku a v špajzi 😉

vecernicci
21. apr 2012

@florentina já dělám marcoš ze suš. mléka a mám ho v lednici, ale koupený si myslím, že je jedno, akorát musí být dobře zadělaná,aby neztvrdla 😉
@vinka já dělala čistě z hmoty 🙂

njonja
21. apr 2012

@vecernicci prosiiiiiim, hod mi nan recept!!! mam ho robit na jednu konfirmaciu a hladam daky dobry recept..prosiiim prosimm 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

peroli
21. apr 2012

@daducha sice jsou bez stříbrné ale myslím že barevná kombinace pro chlapa bez problémů.. 😉

njonja
21. apr 2012

@mariann2 ta je prenadherna!!!!!!!! Prosim ta, kolko kvietkov si tam dala?????

lusil2005
21. apr 2012

Nevlaaaadzem! 😢 a to mam este ist piect tortu na zajtra rano. Ach jaj. zatial jedna vcerajsia a tri dnesne... 🤐

jakelina
21. apr 2012

@lusil2005 nechápu jak to stíháš, krása všechny.

njonja
21. apr 2012

@lusil2005 ako to ty stihas, prosim ta??? su prekrasne! A ta topankova...ah...
tu je moja mala dnesna na detsku osalvu, co som robila. Zabi princ🙂

janula.h
21. apr 2012

@lusil2005 to dáš ženaaa ideeš bojuuuuj !!! 🙂 silno na Teba budem myslieť 😉

florentina
21. apr 2012