Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
18. máj 2012

dakujem dievcata za vsetky komentare aj lajky, vlemi ma to potesilo 😉
@jakelina no tu stuzku som ovila okolo torty a vpredu som ju spendlikmi upevnila...potom somsi odstrihla kus stuzky, konce som spojila vzadu spendlikom a potom odstrihla kratky kusok stuzky a dala do stredu, to som tiez spevnila spendlikom a nakoniec prilozila k torte a ako keby spoza ten stred prepichla spendlikom do torty...neviem, ci som to napisala zrozumitelne, ja som to tiez konzultovala s @lamps 😉 kludne sa pytaj 😉

@stankapk Stani ja to ani poraidne neviem vysvetlit...vykrojim si kolieska roznej velksoti...stencim kosticou, tou gulickou na modrej podlozke a potom lepim..nelepim tak, ze jeden listok ide pod druhy, ja normalne jednu stranu listku, druhu stranu listku a potom vedla dalsi a dalsi...kazdy novy rad davam o nieco vyssie ako ten predchadzajuci...ked bude niekedy troska viac casu mozem tonafoti 😉

lifinka
18. máj 2012

@vecernicci ano, ten mám také napsaný, no a zrovna jsem udělala ten jiný recept a ten cukr teda byl znát, díky

mrka2
18. máj 2012

@jakelina no tak to sa im ani necudujem,ked vyvaras take dobroty a este aj pecies take super kolaciky, no kto by odolal?? 😵 😉 mne tiez treba schudnut,ale tak teraz sa nejako neobmedzujem az tak,ked dojcim... ale ked sa vidim v zrkadle,tak 😝

florentina
18. máj 2012

@dm1 měla jsi pravdu, dala jsem manželovi ten třípatrový dort nejen potěžkat, ale i ho nesl do restaurace a řádně se zapotil a říkal, že se teda pěkně sekl 😉 ale nebylo to nic proti číšníkovi v restauraci, tomu se podlamovali kolena, když ho pak nesl z lednice na stůl a pěkně u toho nadával 😉

mamina1978
18. máj 2012

baby ...ja som si myslela , ze to spravim sup- sup.....ale to nejdeeeee.......co s tym... pootvorit lieviky a este nechat vyschnut alebo este pridat lieviky ??????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

jakelina
18. máj 2012

@mizulienka děkuju, chápu, já jsem právě uvažovala, čím jsi to spojila, aby to nebylo vidět. 😉 Zase jsem chytřejší. 😀 😀 😀

jakelina
18. máj 2012

@miciatko nechala jsem ho tři dny chodit bez plenek, měl pár nehod a pak začal sám volat eee, že chce čurat a teď už chodí sám čurat ve stoje na záchod, jenom si tam dává stoličku, ze země nedosáhne. Když chce k...t, tak přijde a volá hačííííííííííí 😀 😀 V noci se někdy počurá, pak zase týden ne, tak mu raději ještě plenu dávám. 😉

peroli
18. máj 2012

@mamina1978 mě se to líbí jak to je... 😵 jen bych možná nějak začistila ten střed, okolo toho kolečka.. 😉

lussy23
18. máj 2012

@mamina1978 waw úplne nádherný je ten kvet. WAW 😲

lussy23
18. máj 2012

@mailli krásnučká
@vecernicci nádherná torty. Kačka je úžasná ako živá. Ta krbička na zuby nemá chybu., Tá miska je torta? 😲

mates22
18. máj 2012

@jakelina hm, tak to náš lítá bez plen už půl roku, ale je mu to šumafuk, že čůrá(a nejen to) po zemi...nočník je nepřítel číslo jedna a záchod přímo noční můra ☹ . Ale tak dost už o tom, jsme totál od tématu, takže
@mamina1978 mně se ta kytka líbí i tak, na první pokus, možná na ten střed ještě jednu řadu malinkejch plátků na tenčeji vyválenejch a možná to nechce z celého trojůhelníku, aby nebyl tak velkej překlad, nevím jak to vysvětlit

lussy23
18. máj 2012

@bzucinka2 nádhera
@artepf nádherná

zuziq
18. máj 2012

@mamina1978 ten kvej je krasny, len ten stred tam trosku nesedi. Skus tu gulicku nastrihat noznickami a vytvorit take mensie lupienky, alebo nejakou kosticou 😕

abriela
18. máj 2012

@mamina1978 aj mne sa to paci, len stred by som dala mozno tak ako pises mates. Skus dat do stredu, zavrete lieviky a tie rohy preloz do stredu, kde sa to spoji.

lussy23
18. máj 2012

@mrka2 nádhera @mizulienka nádhera @dada2007 krásnučká @iwulka23 krásna @dajna11 nádherné muffinky @janula.h krásnučká @alenv parádna
@lucka_o krásne

lamps
18. máj 2012

šikovné žienky nechápem ako stíhate aj toľko písať aj piecť a ešte toľko vecí okolo. Ja sa na Vás nechytám, ale pridávam svoju práve dokončenú tortu. Je pre 14-ročné dievčatko, prianie bolo, aby bola nežná a margarétková (už ani neviem koľká margarétková to je)

abriela
18. máj 2012

@lamps krasna je. Ty si odbornicka na margaretkove torticky. Pekne sa to tu deli 😀

ajka82
18. máj 2012

@mamina1978 este nieco okolo stredu by to chcelo 😉 a ja by som mozno este aj tie lieviky trosku otvorila ak sa este da...

lamps
18. máj 2012

@abriela to áno, každá máme taký svoj "rukopis" na tortách. Keď som robila prvú tortu kamoške pre maminu a povedala som jej, že bude margarétková, kamoška nevyzerala dvakrát nadšená. A po čase sa ukazuje, že margarétky sú v kurze a páčia sa. Aj ja ich mám veľmi rada aj ako živé kvietky 😅. A ďakujem za pochvalu 😅 😅 😅 😅

dada2007
18. máj 2012

@lamps micka.....na tie margarétky máš vykrajovačky? aké prosím ťa.......dakujéééééééééém 😵 😵 😵

lamps
18. máj 2012
mamina1978
18. máj 2012

Dievcata , dakujem vam krasne za rady 😉......prva narychlo robena kvetinka skoncila ciastocne ako dezert po veceri pre deturence.....onedlho startujem druhy pokus.....ale to radsej v klude, pomaly, bez deti......a asi necham riadno tie lieviky vyschnut 😕 Len dufam , ze sa mi potom zase nepolamu 😕

dada2007
18. máj 2012

@lamps ahaaaaa......chi chi chi......už dementiem 😝 , tie mám vlastne doma-3 velkosti.....len som si neuvedomila, že aj margarétku z toho môžem spraviť......dakujem 😵

yokralovnayo
18. máj 2012

kočky chcem robit dcérke cez týžden tortu - k meninám... len nejakú maličkú, potahovanú ... mám formu 22cm ..
a keby som lep prerezala korpus na polovicu dala krém a zakryla druhou polovicou?? 😅
bude to príliš malé? alebo blbo vyzerat...? budeme mat aj návštevu... len sa mi nechce robit 2 korpusy..mám vela roboty- malujeme atd ... upratujem.. alebo máte niektorá rozrátaný recept na velký - vysoký korpus do mojej formy, ktorý možem potom prerezat??? 😕
a ako ste robili ten pribináčikový krém, čo tu niekto spomínal pred nedávnom?? nemožem to nájst ☹ vdaka 😉

lamps
18. máj 2012

@dada2007 no vidíš, čo všeličo sa tu dozvieš 😅 😅 😅 toto je veľmi užitočné a pre mňa ukľudňujúce fórum 😀 😀 😀

dada2007
18. máj 2012

@lamps pravdu máááááááš 😵 😵 😵

maca77
18. máj 2012

@vecernicci kačka ako živá 😉 😵

stankapk
18. máj 2012

@mizulienka dakujem, niekedy to musim skusit. su kraaasne 🙂

lamps
18. máj 2012

@dada2007 Terez ma tak napadlo, ty si priamo z TO? máte priamo v centre nejaký obchod s cukr. potrebami?

jakelina
18. máj 2012

@yokralovnayo do každé formy můžeš udělat vysoký korpus. Záleží z kolikati vajíček. Klidně i z 22 cm můžeš dvakrát prokrojit.
Krém. Ušlehat jednu šlehačku, přidat trochu cukru, tvaroh - jednu vaničku a pudink bez vaření Olé a můžeš dát zakysanou smetanu. Je dobrý s každým ovocem.