Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
22. máj 2012

@aduskatt tak podla tychto ruziciek spozname kazdu tvoju ruzickovu torticku...kraaaaasne ich mas 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
22. máj 2012

@mishulle a načo farby miešať ? 😕 ja ked mam nieco hnede používam vždy len kakao , aj na farbenie hmoty , bielkovej polevy, aj na malovanie štetcom 😉 alebo aj čokoládu

jakelina
22. máj 2012

@pristela dívala jsem se na tvoje portréry, no darmo mluvit, je to nádhera. Začni malovat vlastní tvorbu a jednou budeš mít určitě výstavu v galerii a budeš slavná. Je to škoda nevyužít.

pristela
22. máj 2012

holky este posledná, dnes po nu pridu, teta chcela 2kg prdelku, to som jej povedala že ee ☹ a este chcela pipíka, to tiež u mna ee ☹ tá musí na mna nadávať ☹ ☹

@jakelina jee, dakujeeeem 🙂 jo jo malovat budem 😀 😀 😀 ale asi az na dôchodku 😀 😀 zatial mam stale výhovorky, ze treba na to zvlast miestnost 🙄 a ked uz budem 😝 pri tom sa neda stihat nič ine 😖 aj ted odovzdam poslednu tortu dnes a snad mi na vikend uz nijaka nepríde bo musím zas robiť babulkové objednávky.

symoona
22. máj 2012

môžte mi prosím poradiť akú plnku medzi citronovy korpus??? 😅

marci2305
22. máj 2012

@pristela To je škoda slov... 😝 No šikovnica šikovná. 😎 😎 Ešteže si na roztrhanie..Do práce asi ani nechodíš, čo...? 😀 😀 😀

florentina
22. máj 2012

@maya30 děkuji za skvělé tipy. Taky jsem přemýšlela nad jedlým papírem, vypadá to opravdu dobře. Prosím na ty stránky jsem koukala, to jsi si nechala dělat dle vlastní předlohy, nebo už přímo takový vzor mají? Já to tam nějak nevidím..... A ještě mě napadá, jak jsi papír přidělávala na dort? Někde jsem četla, že se pod a nad dává decor gel, ale ten nemám a nevím zda je nutné ho objednávat.

pristela
22. máj 2012

@marci2305 aale niesom na roztrhanie 😅 😅 este to by mi chýbalo ku šťastiu 😝 😀 do práce chodím 😀 ku sebe , do pracovne, mám živnosť na to čo robím , takze musim makat aby som mala z coho platit kazdy mesiac 160€ odvody ☹ ☹ ☹ no hotové nešťastie ☹

florentina
22. máj 2012

@abriela děkuji za radu

bzucinka2
22. máj 2012

@pristela mi oci vypadli a musela som si ich ist hladat, ty brdo, to si ako robila tu tvar, aj ja sa chcem taku naucit a este aj klucnu kost ma, ja zizam ako puk 😨 😨 😨

bzucinka2
22. máj 2012

@pristela ano ano stretko stretko 🙂
@dm1 vsak z tych podloziek tu uz niektore mame, nie?

bzucinka2
22. máj 2012

@pipka co tak obalit drotik krepovym papierom?

pipka
22. máj 2012

@bzucinka2 no len ci sa mi ten krepak nerozmoci 😕 😖 aby mi potom nepustil na tortu farbu 😒 😒 😅

dadka212
22. máj 2012

@atiatko a zistila si si vopred, či sa dá priniesť torta do škôlky? menili sa nejaké hygienické normy a vraj sa nedá nič také nosiť do škôlok aspoň tu v mojom okolí...

mamina1978
22. máj 2012

@pipka Mozes obalit zltou stuzkou 🙂

mishulle
22. máj 2012

@pristela a na to malování to ředíš alkoholem?

aduskatt
22. máj 2012

@abriela dakujem, obcas sa aj mne zadari nieco fajne vyhutat🙂

aduskatt
22. máj 2012

@mamina1978 dakujeeeeeeem🙂)aj mne sa pacia a to uz je co povedat, xixi.

maca77
22. máj 2012

@mariann2 @heni79 @pristela @marci2305 baby Ďakujem za rady 😵 som sa rozhodla že do jednej vrstvy krému popichám mrazené maliny a do druhej dám zavárané broskyne ... bude to torta pre moju mamu, takže konečne budem môcť aj ja ochutnať 😀

maca77
22. máj 2012

inak sa tu teraz tak rozčuľujem... tu u nás tlačia obrázky na jedlé oblátky a keďže som po dlhej dobe potrebovala viac menších obrázkov, tak som 6obrázkov namixovala do dvoch a pýtala vytlačiť po 1ks ... a oni blbci to nanovo všetko porozdeľovali a vytlačili mi 6obrázkov veľkosti A4!! a že si to mám teraz zaplatiť lebo oni to nepochopili.. no neviem kde by som to využila, keďže to by muselo ísť na veľké torty a také 6-7 kilové pečiem len výnimočne 😒

pristela
22. máj 2012

@bzucinka2 😀 😀 😀 😀 😀 nasad kukadla a kludne sa dohodnite a behnite ku mne 😉 ja sa rada spoznám aj s inými stálicami z MK 😵
@mishulle ja riedim len s vodou, alkohol doma nemávame, jedine ak tak biely rum na mojitko ale to si zas nedám 😀 😀 😀

aduskatt
22. máj 2012

@maca77 na infarkt

reruna
22. máj 2012

@maca77 no je to jejich chyba, tak nevím, proč bys to měla platit...

maca77
22. máj 2012

@reruna ja som si toho vedomá, ale oni majú iný názor 😝 ... zajtra si pre to pôjdem, tak sa "teším" na ten rozhovor 😀

aduskatt
22. máj 2012

@maca77 nevidim dovod, preco by mali od teba pytat peniaze za ich chybu..........a ze maju iny nazor, no co uz🙂)ved ten im nikto neberie 🙂

reruna
22. máj 2012

@maca77 tak ten rozhovor ti nezávidím, ale nedej se, co bys s tím dělala ?

bzucinka2
22. máj 2012

@pristela no 2x nehovor, lebo ma tam mas, len niekde treba odlozit deti 🙂

atiatko
22. máj 2012

@dadka212 tak torta by nebola pre deti ale pre p. učiteľky,upratovačku, hospodárku .... takže tam nie je problém 😉

bzucinka2
22. máj 2012

@maca77 ja by som to nevzala, ked nerozumeli, mali zavolat a opytat sa ☹