Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

irriss
6. jún 2012

@reruna

aha, ty jsi take zacatecnik.. 😀 😀 😉

makinka2
6. jún 2012

@irriss ale vždyt je fakt moooc krásnej 😉

irriss
6. jún 2012

@reruna
jenze v tom je prave ten problem..ten dort byl potazeny a mel UPLNE suchy povrch..vyhlazeny..za par minut se zacal deformovat teplem a vlhkem 😠 😠 😠 😠 a krem pod - i kdyz vystydly a odpocinuty v lednici zacal sjizdet...
je tu hnusneeeeeeeeeeeeee vlhko 😠 😠 😠 ☹ ☹ 😢

reruna
6. jún 2012

@irriss no začátečník ani ne, psala jsem amatér - já už začala skoro před 2 lety, ale moc dortů jsem nepekla, protože dělám jen pro rodinu a ne na zakázku, ale za tu dobu jsem tu posbírala dost informací 🙂

daniz
6. jún 2012

@reruna ďakujem, a čokoláda čistá ?

reruna
6. jún 2012

@irriss aha, tak to je tím počasím....škoda... jaký jsi měla krém a potah? do takového horka snad jedině více vydrží máslový...a potah možná MMF je takový odolnější bych řekla....

reruna
6. jún 2012

@daniz trošku tuku můžeš dát

reruna
6. jún 2012

@irriss možná i proto u vás nikdo takové dorty nedělá, že ví, že to nemá cenu v tom počasí.... v zimě je to lepší? nebo je tam to vlhko pořád?

irriss
6. jún 2012

@reruna
musim vyzkouset ten MMF 😉 ale bojim se toho... 😎

jinak krem byl s mascarpone 😉
dole je marmelada jahoda s bilym kremem (vajecny)
pak je cokoladovy - s pridanim Nutelly
a dalsi je kokosovy 😉

jdu se podivat do odpadku 😉 , jak se jmenuje potah, co pouzivam😉

irriss
6. jún 2012

@reruna
vlhko a plisen, rez, vlasy neususene a vlhke jako pradlo... PORAD ☹ ☹ ☹

jakelina
6. jún 2012

@irriss prý do odpadu, musím se tu smát 😀 😀 😀

jakelina
6. jún 2012

@irriss alespoň máš hydratovanou pleť 😀 😀 😀

mamina1978
6. jún 2012

@irriss ja nelhala 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 mne sa velmi pacia tvoje mysky 😵

reruna
6. jún 2012

@irriss a pod potah jsi dávala který krém?

mia1111
6. jún 2012

@vlada111 - tak aj u nás No.1 ostáva mascarpone plnka 😉 . Pribináčkový bol super, všetkým chutil, ale tetuška straaaašne stále vychvaľovala tú plnku "s malinami", čo som robila minule, to bola s mascarpone, takže aj teraz si ju prosia na ďalšiu tortičku 😉

irriss
6. jún 2012

@reruna Modecor 😉

irriss
6. jún 2012

@reruna
ten nejpevnejsi - nutellovy ☹

florentina
6. jún 2012

@makinka2 no tenhle byl taky bez chuti a navíc ta potahovka se zespodu topila a tak to mělo takovou konzistenci jak když do toho někdo nazvracel....fakt to nejde jinak popsat a já to nemohla vůbec pozřít.

@irriss jsi mě teda pobavila....ale v pečení jsem naprostý začátečník, vždyť to byl můj 5.dort a v kouření naštěstí nejsem ani to.....

mamina1978
6. jún 2012

@irriss len mam jednu otazku, preco tie bocne dve mysky nemaju fuziky, su to (oholene) alebo si nemala dost fuzikov ? 😉 😀 😀 😀

irriss
6. jún 2012

@jakelina
plet po celem tele 😀 😀 😀 😀
mam prdelku jak miminko 😝
srandicky, srandicky..

reruna
6. jún 2012

@irriss modecor neznám, ale nutelový krém by měl být v pohodě...možná je ta potahovka příliš měkká

irriss
6. jún 2012

@mamina1978 😀 😀 😀 😀 😲 😲 😲 😲 😲
cekala jsem, kdo se zepta..puvodne jsem je z te strany nechtela ani fotit..
tak mam pripraveno nekolik duvodu
1. jsou to jeste miminka a fuziky nemaji..neco jako "pani kluci"cekaji na prvni holeni 😉
2. dosly brcka..
3. nechtelo se mi..usnula jsem

4. opravdovy duvod je ten, ze se mi tak libily😉 - takto jsou puvodne nekde na netu
ale pokud to vadi..pridelam.. 😉

jakelina
6. jún 2012

Já jsem jako snad čtvrtý dort taky dělala myšky na dortu a teda vypadal mnohem hůř, ty myši spíš jako potkani 😀 😀 😀
@irriss

florentina
6. jún 2012

@irriss jak se dělá nutelový krém?

mamina1978
6. jún 2012

@irriss nie , nepridavaj !!!!!!! to je tvoj original !!!!!!! 😉 😀 😀 😀 😀 😀

irriss
6. jún 2012

@reruna
ja ti nevim, normalne vyvalene to bylo super..nelesklo se to..nepadalo..po par minutach se zacal opet cely dort potit...a nez skoncil v lednici, se i rozjel.. 😠

irriss
6. jún 2012

@florentina

vajicka vyslehane s cukrem..pridas mascarpone a pak celou original Nutellu

florentina
6. jún 2012

@mamina1978 sím, když vaříš to salko, to se dělá jak? Jako zavřenou konzervu, tak jak je z obchodu dám do vody? Již vroucí? A celé potopit? A po uvaření nechat zavřené? Se bojím, že mi to exploduje.....

makinka2
6. jún 2012

@irriss vidíš a já si ani nevšimla 😅

irriss
6. jún 2012

@jakelina
Pry Mnohem hur..konecne pravdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😲 😲 😲 😀 😀 😀 😀 😝